22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Raport sugeruje, że ChatGPT może „zrewolucjonizować medycynę”

Raport sugeruje, że ChatGPT może „zrewolucjonizować medycynę”

Jedna z dyskusji nt czat To jest jej rola w medycynie. Teraz doświadczenie z pracownikami służby zdrowia znalazło to Sztuczna inteligencja przerasta lekarzy Udzielając wysokiej jakości, empatycznych odpowiedzi na pisemne pytania pacjenta.

Chociaż sztuczna inteligencja (AI) nie zastąpi lekarza, artykuł JAMA Internal Medicine zauważa, że ​​profesjonaliści pracują obok technologii takich jak ChatGPT może „zrewolucjonizować medycynę”mówi Uniwersytet Kalifornijski w San Diego, który jest odpowiedzialny za badanie.

W badaniu prowadzonym przez Johna W. Ayersa porównano pisemne odpowiedzi udzielane przez klinicystów i ChatGPT na pytania pacjentów. Zgodnie z wynikami, grupa profesjonalistów, których ocenili, preferowała odpowiedzi AI w 79% przypadków, oceniając je jako Wyższa jakość, więcej sympatii.

Jak wdrożyć ChatGPT w medycynie

Zespół postanowił sprawdzić, czy AI jest obsługiwane przez Open IA może dokładnie odpowiedzieć Na pytania, które pacjenci wysyłają do swoich lekarzy.

Jeśli tak, twierdzą naukowcy, to samo mogą zrobić modele AI Integracja z systemami opieki zdrowotnej Aby poprawić odpowiedzi klinicystów na pytania zadawane przez pacjentów, zwłaszcza po pandemii Covid-19 On Przyspieszona pomoc wirtualnazmniejszając w ten sposób rosnące obciążenie lekarzy.

OpenAI to firma, która rozwija ChatGPT. Zdjęcie: Reuters.

Aby uzyskać dużą i zróżnicowaną próbkę pytań i odpowiedzi od lekarzy, które nie zawierały żadnych danych osobowych, zespół zwrócił się do platformy forum AskDocs. reddit.

W tym miejscu użytkownicy zamieszczają pytania, na które odpowiadają certyfikowani pracownicy służby zdrowia. Chociaż każdy może odpowiedzieć na pytanie, moderatorzy sprawdzają referencje specjalistów, a odpowiedzi pokazują poziom referencji respondenta, wyjaśnia oświadczenie uniwersytetu.

Zespół losowo wybrał 195 wymian AskDocs, w których zweryfikowany lekarz odpowiadał na ogólne pytanie. Prześlij oryginalne pytanie do ChatGPT i poproś o napisanie odpowiedzi.

Grupa trzech pracowników służby zdrowia oceniła każde pytanie i odpowiadające im odpowiedzi, nie wiedząc, czy pochodzi od lekarza, czy od ChatGPT. Porównywali odpowiedzi na podstawie jakości informacji i empatii, wskazując swoje preferencje.

READ  Zdrowie: To najlepsza herbata, która zadba o Twoje nerki

Panel oceniający preferował odpowiedzi ChatGPT od odpowiedzi lekarzy w 79% przypadków.

„Wiadomości ChatGPT odpowiadały dokładnymi i dokładnymi informacjami, często odnoszącymi się do większej liczby aspektów pytań pacjenta niż odpowiedzi klinicysty” – powiedziała współautorka badania, Jessica Kelly.

poza tym Jakość odpowiedzi W przypadku ChatGPT był on istotnie wyższy niż w przypadku klinicystów: odpowiedzi dobrej lub bardzo dobrej jakości były 3,6 razy wyższe w przypadku ChatGPT. Nawet sympatyczne lub sympatyczne reakcje były 9,8 razy wyższe w przypadku sztucznej inteligencji.

Celem, jak podkreślają autorzy, jest wykorzystanie tej sztucznej inteligencji przez lekarza w codziennym życiu, Nie zastępuje profesjonalisty.

„Te odkrycia sugerują, że narzędzia takie jak ChatGPT mogą wydajnie pisać wysokiej jakości, spersonalizowane porady medyczne do przeglądu przez klinicystów” – opisał Christopher Longhurst z UC San Diego Health.