23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wykluczają „otwarte drzwi” IMSS

Wykluczają „otwarte drzwi” IMSS

Miasto Juarez. – Rząd federalny wykluczył wprowadzanie zmian w opiece medycznej dla populacji bez praw na tej granicy poprzez przeniesienie zasobów i funkcji z Instytutu Zdrowia dla Dobrego Samopoczucia (Insabi) do Meksykańskiego Instytutu Zabezpieczeń Społecznych (IMSS) – Opieki Społecznej. Wczoraj delegat Departamentu Opieki Społecznej Chihuahua, Juan Carlos Loera de la Rosa, powiedział, że przeniesienie nie oznacza, że ​​​​Ubezpieczenia Społeczne „otwierają drzwi” swoich placówek dla tych, którzy nie mają opieki medycznej, ale raczej, że będzie nadal służyć infrastrukturze, którą państwo rząd zarządza środkami federalnymi. .

„Jest oddzielny, jedną rzeczą jest normalny IMSS, populacja, która jest tam otwarta, nie będzie obsługiwana, chyba że istnieje jakieś porozumienie, a rząd federalny płaci za IMSS (…), ale to nie znaczy, że drzwi do Ubezpieczeń Społecznych są już otwarte oraz biura i jednostki medycyny rodzinnej dla wszystkich Populacja zwiększa obecnie 200 000 do dojrzałości” – powiedziała Luara.

Dodał: „Pytanie brzmi, gdzie pójdą do otwartej publiczności, ponieważ są tam, w szpitalach (państwowych, za pieniądze, które pochodziły z mojego insabi)”.

Biznesmeni podmiotu ostrzegali w ostatnich dniach przed możliwym przeciążeniem IMSS przed nowelizacją przyjętą w legislaturze, dzięki której zasoby i funkcje Insabi – służącej ludności bez praw – zostaną zintegrowane z IMSS-well – istnieniem, które zależy od centralnego kierownictwa instytutu, odpowiedzialnego O Zoé Robledo.

„Nikomu to nie pomaga, ponieważ ani ci, którzy płacą, ani ci, którzy nie płacą, nie otrzymają godnej opieki” – powiedział Sergio Mendoza, szef stanowej grupy rozwoju gospodarczego.

„Z punktu widzenia ogólnokrajowego Coparmexu jest duże zaniepokojenie, bo od samego początku jakość usług ZUS bardzo się pogorszyła i już sama realizacja recept była o blisko 2-3 proc. wzrosło do 10, 12 proc. bez wypełnienia (…) To znaczy, przy obecnym uprawnieniu do ZUS, wyobraźcie sobie te wszystkie obciążenia, które by dołożyli. Myślę, że ZUS nie ma takiej możliwości – powiedział Mario Cepeda, lider w Juarez Federacji Pracodawców Republiki Meksyku, w piątek.

READ  Personel pielęgniarski i medyczny Sonora maszeruje, by zwrócić uwagę na szybkie wykrycie raka piersi

W związku z tym Loera de la Rosa powiedział, że chociaż Imss-bienestar jest zależny od Dyrekcji Generalnej IMSS na szczeblu centralnym, ma inne zasoby federalne niż te o trójstronnym pochodzeniu, z którymi dba się o prawa pracownicze – w tym kwoty pracownicze I szefowie.

Dane z badania Así estamos Juárez wskazują, że w 2020 r. na tych granicach przebywało 268 154 osób bez praw, podczas gdy IMSS obsługuje 1,2 miliona oddziałów.