28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przewidywania Einsteina potwierdziły się i te, które nadal badamy

  • Izabela Cordero Padlina
  • Rozmowa*

Źródło obrazu, Obrazy Getty

Prognozy Alberta Einsteina nadal zadziwiają społeczność naukową ponad sto lat po ich sporządzeniu, zarówno te, które zostały już potwierdzone, jak i te, które wciąż badamy.

Albert Einstein znajduje się na szczycie listy najsłynniejszych i najbardziej znanych naukowców w historii. Jego teorie szczególnej teorii względności w 1905 i ogólnej teorii względności w 1915 zrewolucjonizowały fizykę.

Wykroczyła poza teorię grawitacji Newtona, która istnieje od 1687 roku. Einstein przedstawił również swoje słynne eksperymenty myślowe, które testowały również wczesne osiągnięcia w mechanice kwantowej. Jego zasługi w tej dziedzinie są zasłużone Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki, które mu dali 1921 dla niego Efekt fotoelektryczny.

Wiele osób uważa, że ​​nagroda Nobla z ogólnej teorii względności, której mu nie przyznano, to ogromny dług. W tej nowej teorii grawitacja jest rozumiana jako zniekształcenie lub krzywizna czasoprzestrzeni, spowodowane rozkładem mas i energii.