29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska prowadzi dochodzenie w sprawie wybuchu ptasiej grypy u kotów domowych

Polska prowadzi dochodzenie w sprawie wybuchu ptasiej grypy u kotów domowych

Epidemia ptasiej grypy rozprzestrzeniła się w Polsce w ciągu ostatniego miesiąca, zarażając dziesiątki kotów. Niezwykła sytuacja, która jest dokładnie badana przez władze weterynaryjne kraju, wcześniej Potencjalne ryzyko eskalacji.

Dziś rano w polskiej prasie ukazał się wywiad z lekarzem weterynarii, który zdiagnozował jeden z pierwszych przypadków tej epidemii. 18 czerwca ubiegłego roku. Lekarz weterynarii podzielił się swoimi odkryciami z innymi kolegami z branży w różnych internetowych grupach dyskusyjnych specjalizujących się w epidemiologii zwierząt. Część z nich poinformowała również, że koty zdechły Przedstawił objawy neurologiczne i oddechowe charakterystyczne dla tej choroby. Dwa tygodnie później kilka laboratoriów w kraju potwierdziło te przypadki Podobne do ptasiej grypyPotwierdza zapisy lekarza weterynarii.

Do tej pory są liczone 61 martwych kotów (Niektóre z nich zostały uśpione) z powodu tej eksplozji; Osoba budząca zaniepokojenie polskich władz sanitarnych. Lekarz weterynarii, który chciał pozostać anonimowy ze względu na swój stosunek pracy z państwem, powiadomił media o chorobie i podzielił się dwiema prośbami zapobiegawczymi: Żaden kot nie powinien opuszczać krajuIIch właścicieli Przestań dawać im surowe mięso (możliwe źródło infekcji).

Środki te mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się grypy. Tymczasem lekarze weterynarii w całym kraju „”Ogólne notatki„Dystrybuował go GIW (Państwowa Inspekcja Weterynarii) i zarzucają mu, że nie wymaga dużego nakładu pracy, np. Jedzenie w puszce Dla kotów sprzedawanych w Polsce.

Groźny wirus

Inny weterynarz, z którym przeprowadzono dziś wywiad w radiu, powiedział: „Główny śledczy GIW potrzebował dużo czasu, aby najpierw przyznać, że wykryto wirusa, nie wspominając o ptasiej grypie; potem potwierdził to, ale powiedział, że to choroba. Kilka przypadków; w końcu zakwestionował wyniki analizy”.

sytuacja niepokojące, a jego cel nieznany; Zwłaszcza jeśli przypadki zostaną wykryte jednocześnie w najbardziej oddalonych regionach Polski. Według niektórych ekspertów łączna liczba przypadków mogła już zostać osiągnięta Kilkaset.

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że wysiłki jego organizmu „Monitoruj sytuację W ścisłej współpracy z partnerami i polskim rządem.” Nie należy zapominać, że ptasia grypa H5N1 jest niebezpieczna dla ludzi, nawet jeśli nie przenosi się łatwo z człowieka na człowieka.