20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto urządzenia, które należy odłączyć od prądu, aby oszczędzać prąd – naucz mnie czegoś o nauce

Oto urządzenia, które należy odłączyć od prądu, aby oszczędzać prąd – naucz mnie czegoś o nauce

Kredyty obrazkowe: Shutterstock

Oświetlenie jest jedną z podstawowych usług, dlatego warto je mieć w domu, aby zapewnić dobrą jakość życia mieszkającym w nim osobom.

Tak naprawdę światło służy do wszystkiego: nie tylko pomaga nam rzucić światło, gdy kończy się światło słoneczne, ale także pomaga nam ubrać się czysto i ładnie, przygotować się do pracy, szybko podgrzać jedzenie, a nawet odgrzać je szybko. Cool w najgorętszych porach roku.

Zbliżają się terminy, kiedy upały zaczną być odczuwalne w wielu częściach kraju, dlatego dramatycznie rośnie wykorzystanie wentylatorów i klimatyzatorów, a wraz z nim koszty rachunków za prąd. Ale nie tylko niektóre urządzenia zużywają dużo energii. Istnieją również inne urządzenia, które na ogół zawsze utrzymujemy w kontakcie, ponieważ uważamy, że ich zużycie energii elektrycznej jest minimalne, ale prawda jest taka, że ​​tak nie jest i ich rachunki za prąd rosną znacznie.

Z tego powodu, jeśli chcesz płacić niższą stawkę w postaci rachunków za prąd, musisz wziąć pod uwagę, że konieczne jest odłączenie niektórych urządzeń, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i nie odzwierciedlało to zbytnio przy płaceniu za to praca. Dlatego radzimy kontynuować lekturę, aż dowiesz się, z jakimi urządzeniami nie powinieneś się łączyć, aby nie podnieść rachunku za prąd.

Według Federalnej Komisji ds. Energii Elektrycznej (CFE) niektóre urządzenia elektroniczne zużywają duże ilości energii nie tylko podczas użytkowania, ale także w stanie spoczynku, dlatego uważane są za elektryczne „wampiry” i powodują lekki wzrost mocy Twoje rachunki za prąd.. Wśród tego typu urządzeń znajdują się:

° Telewizory i telewizory inteligentne

°Konsole do gier wideo

° Głośniki i sprzęt audio

° Komputery stacjonarne

° Laptopy

° Ładowarki do telefonów komórkowych, tabletów i laptopów

° Kuchenka mikrofalowa

° Drukarki

° Wentylatory

° Grzejniki

READ  Walmart Guadalajara jest kontrowersyjny po dochodzeniu Profeco

° Ekspresy do kawy

° Pralki

° Suszarki

Kredyty obrazkowe: Shawn Hempel | Adobe Stocka

Wszystkie te urządzenia zużywają dużo energii elektrycznej, nawet jeśli nie działają, dlatego najlepiej je odłączyć, jeśli z nich nie korzystasz. Ma to na celu uniknięcie znacznego wzrostu rachunku za prąd i obciążenia kieszeni. Pamiętaj, że nie tylko oszczędzasz pieniądze odłączając urządzenia od prądu, ale także wydłużasz ich żywotność i przyczyniasz się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska.

Jeśli chcesz zaoszczędzić więcej, możesz zastosować się do innych zaleceń, jakie CFE oferuje swoim użytkownikom, a mianowicie używania żarówek energooszczędnych zamiast tradycyjnych, a także wyłączania ich, gdy nie są używane i czerpania z nich korzyści. Maksymalna ilość światła dziennego. Nie podłączaj kuchenki i lodówki do tego samego gniazdka, a podczas korzystania z pralki nie przekraczaj maksymalnej wydajności.

Chociaż energia elektryczna jest prawem każdego obywatela do godnego życia, nie jest dobrze przekraczać jej zużycie, dlatego oszczędzanie jest najlepszą opcją, aby w jak największym stopniu chronić nasz portfel i środowisko.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.