Astronomia to jedna z najbardziej fascynujących nauk, jakie możemy znaleźć, a cała jej uwaga skupia się na pochodzeniu Wszechświata oraz próbie poznania i zrozumienia, jak wszystko się w nim uformowało.
Kosmiczny Teleskop Hubble'a odkrył w przestrzeni duże „kosmiczne oko”. Tutaj opowiadamy, o co chodzi i wszystko, co wiemy do tej pory.
Według astronomii Google Sztuka i Kultura Rozumiemy< العلم الذي يدرس الأجرام السماوية في الكون من النجوم والكواكب والأقمار الطبيعية والكويكبات والمذنبات والنيازك والمواد بين النجوم والسدم وغيرها >>Ale dzisiaj skupimy się szczególnie na ostatnim punkcie, czyli na mgławicach.
Czym jest mgławica? Portal naukowy NASA Umieść przestrzeń Opisuje mgławicę jako „gigantyczną chmurę pyłu i gazu w kosmosie”. Obłoki te składają się z pyłu wyrzuconego przez umierającą gwiazdę, a pył ten składa się głównie z gazów, takich jak wodór i hel.
Kosmiczne oko
Znana również jako „Oko Boga”, „NGC 7293” lub „Mgławica Spiralna” jest najbliższą Ziemi znaną mgławicą, a ten sam portal NASA podaje, że to< هو بقايا نجم يحتضر، وربما نجمًا مشابهًا. إلى الشمس، ويبعد عن الأرض حوالي 700 سنة ضوئية.>>Nadano mu tę nazwę, ponieważ przypomina oko.
Jeśli nigdy nie widziałeś zdjęcia mgławicy „Kosmiczne Oko”, oto jedno, które warto docenić.
Nawet w tym samym opisie NASA wspomina, że jest to obraz, który może wyglądać jak „przerażająca” gałka oczna.
Jeśli znajduje się 700 lat świetlnych od Ziemi… jak udało im się zrobić zdjęcie tej mgławicy? Odpowiedź jest prosta: eksperci, w tym przypadku astronomowie, chcąc poznać i nauczyć nas więcej o świecie zewnętrznym, wykorzystali najpotężniejsze teleskopy, jakie udało nam się znaleźć, a wśród tych teleskopów znajdziemy także słynny Kosmiczny Teleskop Hubble'a jak Kosmiczny Teleskop Spitzera.
Ta mgławica, znajdująca się w gwiazdozbiorze Wodnika, jest niewątpliwie magiczna.
Każda mgławica ma szczególny i niemal niepowtarzalny kształt, gdyż gazy wydalane przez umierające gwiazdy podążają inną drogą i na podstawie tych kształtów naukowcy postanowili nadać im nazwy.
Kiedy gaz ucieka z gwiazdy, pozostaje z odsłoniętym jądrem, które ma bardzo wysokie temperatury i emituje promieniowanie ultrafioletowe, które fluoryzuje gazy, tworząc w ten sposób coś, co nazywamy mgławicą.
Nie ulega wątpliwości, że Wszechświat daje nam najlepsze obrazy swoich najdokładniejszych obiektów kosmicznych, a dzięki naukowcom i ekspertom odpowiedzialnym za gromadzenie informacji i obrazów mamy do nich dostęp.
Dziel się nauką, dziel się wiedzą.
„Irytująco skromny muzykoholik. Rozwiązujący problemy. Czytelnik. Hardcore pisarz. Ewangelista alkoholu”.
More Stories
Ma 106 lat, mieszka samotnie i nadal ćwiczy: porady żywieniowe i zdrowotne jednej z najstarszych kobiet na świecie
Według nauki jest to odpowiedni wiek na ograniczenie spożycia kawy – Enséñame de Ciencia
Co według nauki należy zrobić jako pierwsze po przebudzeniu?