16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odbywają spotkanie medycyny tradycyjnej

Odbywają spotkanie medycyny tradycyjnej

Tradycyjni lekarze uczestniczyli w pierwszym spotkaniu na ten temat, które odbyło się w Huazalingo, gdzie zademonstrowali przekazywaną z pokolenia na pokolenie wiedzę na temat leczenia chorób za pomocą ziołolecznictwa i innych technik.

Sekretarz Miejski Homero Sanchez Coronel wręczył tradycyjnym lekarzom 10 świadectw uznania i określił je jako „kluczowe znaczenie” dla zachowania kultury regionu.

Zaproszenie na to wydarzenie opublikowała Dyrekcja Kultury i Spraw Rdzennych, natomiast zajęcia prowadzone były w temazcalu Michapa, znajdującym się w gminie San Juan, gdzie gromadzili się wielcy, położne, zielarze i uzdrowiciele.

Sanchez Coronel powiedział, że osoby wykonujące te zawody znają naturę, a także fakt, że ich praca jest niezbędna na odległych obszarach, gdzie ludzie w nagłych wypadkach nie mają w pobliżu lekarstw ani lekarzy.

„Na przykład tradycyjne położne bardzo pomagają kobietom przed porodem i podczas porodu” – powiedziała.

Zauważył, że rada miasta jest zaangażowana we wspieranie tradycyjnej medycyny, działalności, która należy do „bagażu kulturowego, który pochodzi od naszych rdzennych przodków”.

Dodał, że w gminie jest dużo ludzi ze znajomością ziół, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Salomón Hernández I Huazalingo

READ  María Fernanda Ramírez Flores: „Nasza praca musi przyczyniać się do zmiany i poprawy rzeczywistości”