29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA stara się całkowicie reaktywować Kosmiczny Teleskop Hubble’a, który wszedł w „tryb bezpieczny” po zgłoszeniu awarii technicznej

Wysłano:

18 listopada 2021 18:27 GMT

Wszystkie instrumenty naukowe teleskopu przestały działać od czasu odkrycia usterki 23 października, z wyjątkiem niedawno reaktywowanej kamery sondy.

La NASA ha uwolnienie We wtorek podejmą kolejne kroki, aby przywrócić instrumenty naukowe Teleskopu Kosmicznego Hubble’a do normalnego działania po przejściu w „tryb bezpieczny” z powodu awarii technicznej.

Teleskop, który został wystrzelony w 1990 roku, zgłosił awarię 23 października, kiedy duża liczba brakujących komunikatów czasowych spowodowała, że ​​jego instrumenty naukowe automatycznie przeszły w „tryb awaryjny”, zatrzymując działalność badawczą. Od tego czasu specjaliści pracują nad ustaleniem źródła problemu.

Obecnie instrument Advanced Camera for Surveys jako jedyny działa w teleskopie, po tym jak agencja kosmiczna reaktywowała go 7 listopada. Od tego czasu kontynuuje gromadzenie danych naukowych i obrazów z kosmosu.

Zaawansowana kamera została ponownie aktywowana, ponieważ napotyka na najmniejsze komplikacje, jeśli brakuje nowych wiadomości synchronizacji. To pozwoliło inżynierom NASA znaleźć sposób na ożywienie innych instrumentów Hubble’a.

Co do tego, co dalej, menedżerowie misji znaleźli sposób, aby instrumenty naukowe Hubble’a śledziły i odpowiadały na brakujące komunikaty czasowe i zapobiegały ponownemu „usypianiu” całego teleskopu. Ponadto zostanie zmodyfikowany sposób monitorowania komputerów. „Umożliwi to kontynuowanie operacji naukowych, nawet jeśli zostanie zarejestrowanych wiele brakujących wiadomości” – powiedzieli z NASA.

W nadchodzących tygodniach zespół „zacznie ustalać kolejność pobierania pozostałych narzędzi, w tym harmonogramy zmiany parametrów narzędzia przed testowaniem i opracowywaniem procedur”.

Szacuje się, że prace mogą potrwać kilka tygodni i chociaż nie jest jeszcze jasne, jaki będzie pierwszy instrument, który zostanie reaktywowany, mają one na celu przeanalizowanie odpowiednich kroków, aby móc odzyskać kamerę szerokokątną 3 Hubble’a (WFC3).

Częste awarie techniczne

Zanim zarejestrowano ostatnie awarie, teleskop już to zrobił Stopa Awarie w czerwcu, kiedy komputer pokładowy nagle przestał działać, niezbędny do dalszej pracy. Miesiąc później wrócił do swoich normalnych obowiązków dzięki zmianie „sprzętu”.

READ  Oto, co widzisz, gdy czarna dziura połyka gwiazdę

Hubble obserwuje wszechświat od ponad 31 lat. Za pomocą danych zebranych przez legendarny teleskop dokonano ponad 1,5 miliona obserwacji i opublikowano ponad 18 000 artykułów naukowych.

Jeśli uważasz to za zabawne, podziel się nim ze znajomymi!