2 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naucz krok po kroku jak ominąć prawa autorskie w swoich drukarkach

Naucz krok po kroku jak ominąć prawa autorskie w swoich drukarkach

W 2022 r. Nad branżą technologiczną wisiał globalny kryzys z powodu Niedobór półprzewodników, niezbędne komponenty do rozwoju produktów elektronicznych, od smartfonów po konsole do gier wideo, nie zapominając o drukarkach. Popyt na półprzewodniki znacznie przekroczył możliwości produkcyjne, co skutkuje opóźnieniami w produkcji i trudnościami w dostępności produktów dla konsumentów.

Aby zaradzić tej sytuacji, firmy zostały zmuszone do podjęcia wyjątkowych środków. Wśród nich znalazł się Canon, słynny producent drukarek, który chciał zaradzić niedoborom tonerów za pomocą nietypowej strategii: Sprzedawaj wkłady bez chipów uwierzytelniających.

Ta akcja została wywołana Komentarze wśród społecznościOd tego czasu zarówno na portalach społecznościowych, jak i w mediach Firma Canon wyjaśniła ten proces, aby uniknąć pojawienia się ostrzeżenia informującego o utracie chipa uwierzytelniającego. Chipy te weryfikują autentyczność produktu, dlatego decyzja firmy o zignorowaniu tego powiadomienia była tak istotna.

Zgodnie z przewidywaniami pojawiły się wątpliwości, czy brak komponentu w połączeniu z pominięciem ważnej uwagi nie wpłynie na jakość wydruków. Canon w oficjalnych komunikatach potwierdził, że tak się nie stanie, choć potwierdził możliwość zmian w niektórych wtórnych funkcjach wkładek.

Skutki kryzysu półprzewodników

Kryzys półprzewodników dotknął nie tylko firmę Canon, Inne wiodące firmy technologiczne również ucierpiały z powodu tej sytuacji. Przykładem tego jest Tesla, która oferowała swoim konsumentom Pojazdy bez portów USBLub czujniki Bluetooth lub radarowe z powodu brakujących elementów. Renault, kolejna firma samochodowa, dostarczyła Bezlusterkowce Arkana składają się automatyczniecoś, co jest standardem w ich linii sprzedaży.

Dotknęło to nie tylko przemysł samochodowy i drukarski, ale także producentów Karty graficzne, zwłaszcza Nvidia i jej seria GeForce RTX, gdzie popyt znacznie przekroczył dostępną podaż. Brak procesorów graficznych na rynku spowodował, że ceny tych produktów są znacznie wyższe, co samo w sobie jest nieekonomiczne, a jednocześnie wpływa na branżę gier. gryTworzenie oprogramowania i wydobywanie kryptowalut.

READ  La Bolsa de Valores de Estambul reanuda operaciones tras quedar paralizada por el colapso de la lira

W 2020 roku dyrektor generalny Intela Pat Gelsinger przewidział, że kryzys półprzewodników potrwa co najmniej do 2024 roku. Jednak inni liderzy biznesu, tacy jak Cristiano Amon z Qualcomm, przewidywali, że kryzys półprzewodników potrwa co najmniej do 2024 roku. Różne zdaniaPod pretekstem, że niedobory można uzupełnić przed końcem 2023 r. Chociaż niektóre Analiza optymistyczna Wskazują Stopniowy wzrost produkcji półprzewodników w tym rokuJest jednak jeszcze za wcześnie, aby z całą pewnością stwierdzić, czy problem się skończył.

Sytuacja ta uwydatniła wrażliwość globalnego łańcucha dostaw technologii i ujawniła zdolność każdej firmy do planowania strategii. W tym przypadku Canon zrobił coś wyjątkowego, praktycznie ucząc swoich użytkowników, jak ominąć informację bezpieczeństwa, dzięki której mogliby korzystać z tonerów, które nie były oficjalne od marki.