16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Minuta po minucie: Duck O’Ward na Indy 500

Minuta po minucie: Duck O’Ward na Indy 500

ESPN28 maja 2023, 12:24Czytanie: 7 minut.

Czas na najsłynniejszy wyścig w Stanach Zjednoczonych, wyścig, który każdy kierowca IndyCar chce wygrać.

Kolejna czerwona flaga… Kontrola wyścigu nie chciała, żeby to się skończyło ostrzeżeniem.

Uruchom ponownie… kolejna awaria, ale już z powrotem.

Samochody za Pace Carem. Newgarden P1, Ericsson i Ferruci startują na podium w Indy 500. Jest 6 okrążeń mniej niż te za samochodem bezpieczeństwa.

Kolejna czerwona flaga. Kaczka Oord ma się dobrze…

Pato Award trafił… Uderzył Ericksona

Pato P3, wyprzedzony przez Newgarden P1 i Ericsson P2

Uruchom ponownie Indy 500…osiem okrążeń do mety

Zajęcia odwołane… kolejna runda

Uruchom ponownie Indy 500…9 okrążeń do mety

Trójka przed Batu już zjechała do boksów. Kaczka Oward to P1 Masz 12 okrążeń do przejechania, podążaj za żółtą flagą…

Samochody już na torze toczą się za samochodem Pace’a

Czerwona flaga, 14 okrążeń do końca.

Możemy zgłosić, że opona poszła na parking. Nie wiadomo, czy kogoś potrącił, czy tylko biały samochód pokazany w telewizji. W rzeczywistości opona uderzyła tylko w jeden samochód. Nie było doniesień o obrażeniach.

Żółta flaga: Rozqvist uderzył w ścianę, potem podszedł Kirkwood, uderzył go i mocno uderzył w ścianę. Samochód Andrettiego miał zrzuconą oponę. Kyle ma się dobrze

Oward kacz do dołów. Zobaczmy, w jakiej pozycji się łączy. McLaren zatrzymał się bardzo szybko. I uważaj, bo Pato walczy z Ericssonem… znowu.

Pato Oward wyprzedza Sato i wychodzi na prowadzenie w wyścigu, ale to po prostu nie zadziała. Do końca wyścigu Indy 500 pozostało 26 okrążeń.

Parking zaczyna się przed Pato O’Ward… Meksykanin będzie awansował na swoje pozycje i mógłby nawet dostać P1, ale pytanie brzmi: czy zatrzyma resztę, czy też będzie musiał zrobić kolejny plusk i ostatni skok ?

Santino Ferrucci P1 mija Ericssona z legendarnym samochodem AJ Foyt IV

Duck O’Ward P12, po restarcie P14.

Zielony, zielony, zielony… Ericsson prowadzi, ale Newgarden zaatakował go od pierwszego zakrętu.

Pit stop: Pato O’Ward P14 Po przejechaniu przez pit stop żaden kierowca przed nim się nie zatrzymał. Czy mógł pomyśleć o minionym roku, kiedy firmie paliwowej Ericssona udało się zaatakować wszystkich tych, którzy spędzali czas na oszczędzaniu gazu?

READ  Checo Pérez zajął szóste miejsce w ostatnim treningu w Hiszpanii

Żółta flaga: Grosjean na ścianie. Francuski jest dobry. Będzie kolejna runda pit stopów i… najprawdopodobniej kolejny plusk i bieg pod koniec.

McLaren: Roseqvist, P3, Rossi, P4 i Pato, P5…

Pan Pato Ferrucci, Meksykanin, ma P5. Jest 1,5 sekundy za Ericssonem, P1.

Marus Ericsson, ubiegłoroczny zwycięzca, jest P1… Roseqvist również stracił swoją pozycję na rzecz Newgarden.

Pato O’Ward stracił kilka pozycji z tą stacją. P7 powraca. 2,6 sekundy za Roseqvistem… kiepski stop dla Meksykanina, ale z tego, co widzieliśmy w wyścigu, Król znów będzie walczył na szczycie.

Okrążenie 130 z 200: Owards pochylają się do boksów. Rozkvist wciąż liderem…

Pato Oward, okrążenie 102 z 200, wyprzedza Rozqvista iz powrotem na pierwszym miejscu… walczy o każdy zakręt z Felixem w drugim McLarenie

ZIELONY ZIELONY ZIELONY… Restart Indy 500, Pato O’Ward zajmuje trzecie miejsce, ale Calum Illot, który się nie zatrzymał, wkrótce straci grunt pod nogami.

Palou faktycznie zjechał do boksów i zmienił przedni stożek, a także opony. Zobaczmy, jak wytrzyma samochód Ganassi 10.

Komplikacje w boksach: VeeKay zgubił samochód i zderzył się z samochodem Palou. VeeKay wciąż jest na torze, ale Alex zostaje zatrzymany przy wyjeździe z boksu. Co za dramat i co za błąd Holendrów.

Pierwsze ostrzeżenie: Stingray Robb na ścianie. Pierwsza żółta flaga spadła 93. Będzie bezpłatny postój.

Rozqvist i Pato zdobyli pole position na Indy 500, czyli 91 okrążenie z 200. Już w połowie wyścigu.

Duck O’Ward odzyskuje P1. Ferrucci przeniósł się do VeeKay, a Santino to P3. Kierowca AJ Foyt chce przełamać rytm wyścigów, a jeden tryb jest jeszcze trudniejszy.

Felix Rosqvist obejmuje prowadzenie. Kaczka P2, to okrążenie 79 z 200.

Ferrucci wyprzedził Palo. Santino jest teraz P4. Pozostaje VeeKay P4. Nie było żółtych flag, jak dotąd wyścig był bardzo czysty.

Batu Rozqvist, jego kolega z drużyny, zaatakował, Meksykanin to P1 To okrążenie 70 ze 100.

READ  Co się stało ze wzmocnieniami Ricardo Pelaeza po trzech turniejach w Chivas?

Pato O’Ward zszedł do boksów, przywrócił P4, ale natychmiast zaatakował VeeKay, który jest P3.

Pato O’Ward P1, Meksykanin nie zjechał do boksu…

Znowu pit stop. To już Palou i Ferrucci, Pato O’Ward to P3

Pato Oward wyprzedza Rossiego i Meksykanina, teraz P4. Część pojazdów opuszcza już zakręt.

Baloo, Vichai i Rosqvist uciekają. Drukują mocniejszy bit, co zrobi reszta z pierwszej dziesiątki, w tym Batu Owar?

McLaren idzie: Roseqvist P3, Rossi P4, Pato P5 i Kanaan P11. Może Pato zasługuje na zaatakowanie Ferrucciego, aby mógł dalej pracować z kolegami z drużyny. W IndyCar na owalach bardzo ważna jest praca z innymi samochodami, czyli praca z powietrzem – ślizganie się, zasysanie lub przecinanie powietrza.

Prowadzący już się zatrzymali, przestawmy: balo P1 z VeeKay, Ferruci, Rosenqvist, Rossi, O’Ward P6…Power, Ericsson, Newgarden, Sato…jest w pierwszej dziesiątce

Pato Oward, okrążenie 32 wciąż na torze i atakuje pozycję swojego kolegi z drużyny, Alexa Rossiego. McLaren idzie 1-2-3…

Dramat Scotta Dixona, który musiał zjechać do boksów, aby naprawić tylne skrzydło, coś było nie tak z jego skrzydłem, które wibrowało; Rozpoczął się pit stop.

Palou wraca do P1, a teraz Rosenqvist atakuje VeeKay dla P2. To nie jest czas na agresję, to czas na kalkulację iw tym trybie też jest Pato O’Ward na P7, spokojny, kalkulujący, oszczędzający paliwo…

VeeKay ponownie prowadzi z drugim Palou – ta para obejmie prowadzenie w pierwszej misji-. Pit stopów spodziewane są na okrążeniach 28-30

Baloo powraca na pierwszy plan. W IndyCar, w przeciwieństwie do F1, łatwiej jest wyprzedzać, zwłaszcza gdy ścigają się na owalu, dlatego będziemy świadkami wielu podań.

Pato O’Ward zajmuje P7, a VeeKay P1 po podaniu od Palou.

Zaczęli India 500

Początek Indy 500 2023Władze Palestyńskie

Samochody za samochodem Pace na kolanach formacji…

Dyrektor generalny IndyCar, Roger Penske, podaje linię startu: „Kierowcy, uruchomcie silniki”, mimo że silnik Rahala się nie uruchomił. Graham Rahal biegnie z powrotem, by zastąpić Wilsona, który został kontuzjowany po uderzeniu w ścianę z Katherine Legg w praktyce.

READ  Javier Aguirre przestał trenować dla Monterrey

Kierowcy zabierają swoje samochody. W ciągu kilku minut otrzyma komunikat „Kierowcy, uruchomcie silniki”, a następnie rozpocznie się cykl kształtowania. Istnieje 200 okrążeń wokół słynnego Indianapolis Oval.

To już 107 edycja Indianapolis oddalone jest o 500 mil. Najważniejszy wyścig IndyCar I jeden z trzech składających się na potrójną koronę sportów motorowych –24 godziny od Le Mans I Grand Prix Monako Dokonali wyczynu.

meksykański pilot kaczki nagrodyod zespołu Arrow McLaren, zacząłby od piątej pozycji, w środku drugiego wiersza. Facet z Monterrey jest faworytem bukmacherów do wygrania konkursu. W zeszłym roku zajął drugie miejsce, z tyłu Marcusa Ericksona który zaczyna się dziesiątego dnia.

zaczyna się od bieguna Alex PensylwaniaOnWow, mistrz klasy w 2021 roku. Młody Hiszpan miał najlepsze średnie tempo tydzień temu, a teraz chce przetrwać, aby w dobrej formie przejechać ostatnie 25-20 okrążeń, czyli klinczer.

Duck O’Ward, drugi w turnieju, sześć punktów przewagi nad Alexem Palou.Obrazy Getty’ego

Nie chodzi o to, że wszystko inne nie ma znaczenia: trzeba umieć jeździć w ruchu ulicznym i utrzymać się w pierwszej dziesiątce – aby dostać się do wyścigu finałowego z dobrą pozycją. Trzeba też pokierować strategią i dostosować ją do żółtych flag pojawiających się podczas 200 okrążeń rywalizacji.

„Musimy starać się kontrolować wyścig tak bardzo, jak to możliwe, ale bez wychodzenia z niego zbyt wcześnie, będąc zbyt agresywnym, jak w zeszłym roku. Okrążenie, na którym musimy prowadzić, jest ostatnim okrążeniem i miejmy nadzieję, że nam się uda. Wiemy mamy samochód, zespół. I chodźmy. Nie mogę się doczekać niedzieli i poprowadzenia wyścigu do zielonej flagi „- uważa Katalończyk.

„Cóż, pracowaliśmy nad tym przez długi czas, kilka tygodni, wiele miesięcy. To bardzo długi wyścig, dwieście okrążeń. Musisz spróbować być na końcu i to wykorzystać” – zgodził się . kaczki nagrody.

„Jest wiele samochodów na tym samym poziomie, jest wiele mocnych samochodów. To będzie bitwa pomiędzy Janassi A my ale Piński Będą też, nie możemy ich wykluczyć, ani Andrettipowiedziała kaczka.