23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk izoluje się w Organizacji Państw Amerykańskich i nie chce potępiać rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Meksyk izoluje się w Organizacji Państw Amerykańskich i nie chce potępiać rosyjskiej inwazji na Ukrainę

San Jose: Meksyk odizolował się w środę wraz z Brazylią, Kolumbią, Boliwią, Hondurasem, Salwadorem oraz Saint Vincent i Grenadynami. Organizacja Państw Amerykańskich (Organizacja Państw Amerykańskich) Kiedy większość półkuli zachodniej przyjęła uchwałę ponawiającą swój sprzeciw wobec zbrojnej inwazji rozpoczętej przez Rosję 24 lutego 2022 r. Ukraina.

Oświadczenie zostało zatwierdzone przez 25 z 32 członków organizacji, a wszystkich ośmiu jest przeciwko grupie krajów, które z wyjątkiem prawicowego rządu Salwadoru stały się lewicowym blokiem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Nikaragua, Wenezuela i Kuba nie należą do Organizacji Państw Amerykańskich.

Natomiast Chile, którego rząd był wielokrotnie uznawany Lewica DemokratycznaGłosowali za potępieniem Rosji. Poparła ją także Gwatemala z centrolewicowym rządem.

Przeczytaj także: Zgadzają się na nałożenie nowych sankcji Unii Europejskiej na Rosję w związku z wojną na Ukrainie

„To haniebne, że Meksyk ponownie głosował przeciwko rezolucji, potwierdzając swoją prorosyjską neutralność” – napisał w środę meksykański dyplomata. Jorge Lomonacobyły ambasador Meksyku przy Organizacji Państw Amerykańskich w Holandii i na Forach Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie w Szwajcarii, na swoim koncie X (dawniej Twitter).

W odpowiedzi na list Lomonaco meksykański prawnik Santiago Corcuera, ekspert ds. praw człowieka i były przewodniczący Grupy Roboczej ONZ i Komitetu ds. Wymuszonych Zaginięć, stwierdził w „Doktryna Miss Universe”: W interesie pokoju i miłości.”

Meksykańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie skomentowało jeszcze głosowania w Organizacji Państw Amerykańskich.

Ambasada Rosji w Meksyku opublikowała w X dwa zdjęcia witające meksykańskiego kanclerza, Alicja Barcenaswojemu rosyjskiemu odpowiednikowi Siergiej Ławrowna początku środowego spotkania w Rio de Janeiro w Brazylii ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich G20Forum największych gospodarek świata. Wizyta kończy się w najbliższy czwartek.

„Ciepłe powitanie” – napisała 10 grudnia rosyjska delegacja dyplomatyczna w Meksyku, opisując szczegółowo zdjęcia Bárceny i Ławrowa. Dodał: „Tak spotkali się szefowie dyplomacji Meksyku i Rosji” na marginesie spotkania ministrów spraw zagranicznych G20 w Brazylii.

READ  Kapłani zalecają przeczytanie tych książek napisanych przez Benedykta XVI

Przeczytaj także: Ambasador USA w Rosji odwiedza przebywającego w więzieniu dziennikarza oskarżonego o szpiegostwo Iwana Gerszkowicza

Rezolucja OAS została zatwierdzona przez Antiguę i Barbudę, Argentynę, Bahamy, Barbados, Belize, Dominikę, Republikę Dominikany, Chile, Kostarykę, Ekwador, Gwatemalę, Grenadę, Gujanę, Haiti, Jamajkę, Panamę, Paragwaj, Peru i Saint Kitts oraz Nevis. Saint Lucia, Surinam, Trynidad i Tobago, Stany Zjednoczone i Urugwaj.

Dwadzieścia pięć krajów postanowiło ponownie potępić rosyjską „agresję” na Ukrainę i wyraziło „potępienie, że ciągła rosyjska agresja” na ten kraj „stanowi poważne i ciągłe naruszenie prawa międzynarodowego oraz tragedię ludzkiego cierpienia .”

Wyrazili także „głębokie zaniepokojenie ciągłymi i systematycznymi naruszeniami praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego, jakich dopuszcza się Federacja Rosyjska na Ukrainie, w szczególności praw dzieci”.

Zadeklarowali „wsparcie wszelkich międzynarodowych wysiłków na rzecz ponownego zjednoczenia ukraińskich dzieci z rodzinami” i „ponownie wezwali do natychmiastowego zaprzestania agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i osiągnięcia pokojowego rozwiązania konfliktu, w tym poprzez wzmocnienie międzynarodowych wysiłków dyplomatycznych zgodnie z art. prawo międzynarodowe.”

Przeczytaj także Kim jest Inna Afinogenova, dziennikarka, która przeprowadziła wywiad z AMLO?

W odnowieniu orzeczenia przypomniano, że 25 lutego 2022 r., dzień po rosyjskim ataku na terytorium Ukrainy, Organizacja Państw Amerykańskich przyjęła zatwierdzoną przez 25 państw deklarację w sprawie kryzysu na Ukrainie, która „obejmuje agresję” Rosji na ten kraj .

Podobnie odniósł się do innego oświadczenia OAS, zatwierdzonego 25 marca 2022 r., w którym wezwano Rosję do „natychmiastowego wycofania wszystkich swoich sił i sprzętu wojskowego w uznanych międzynarodowo granicach Ukrainy”.

W środowym dokumencie 25 „notatka z potwierdzeniem” orzeczenia nt Międzynarodowy Trybunał Karny (Międzynarodowy Trybunał Karny), jeden z wiodących sądów na świecie, wydany 17 marca 2023 r.

Stwierdzili, że tego dnia CIP podjęła decyzję „wydania nakazów aresztowania rosyjskich urzędników za zbrodnie wojenne polegające na nielegalnych deportacjach i przesiedleniach ludności, zwłaszcza dzieci, z czasowo okupowanych obszarów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej kosztem dzieci ukraińskich”. .

READ  Znaleźli rybę, która zwiastuje klęski żywiołowe

Wśród innych pilnych kwestii humanitarnych ogłosili, że „uwzględnili nowo utworzoną Międzynarodową Koalicję na rzecz Powrotu Dzieci, która będzie koordynować wspólne wysiłki i współpracę między Ukrainą a krajami partnerskimi w celu rozwiązania problemu nielegalnych deportacji i przymusowego przekazywania ukraińskich dzieci .”

W tym sensie podkreślili swoje zaniepokojenie „w związku z trwającymi naruszeniami praw człowieka i kosztami humanitarnymi dla narodu ukraińskiego; „W tym rosnąca liczba wysiedleńców”.

W tym względzie zauważyli, że Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) 27 stycznia 2023 r. ogłosił, że Rosja naruszyła „podstawowe zasady ochrony dzieci” oraz że „nadanie lub przyjęcie (rosyjskiego) obywatelstwa jest sprzeczne z podstawowymi zasadami ochrony dzieci podczas wojny”.

Po ostrzeżeniu, że z „zaniepokojeniem” odnotowali, że od początku rosyjskich ataków na Ukrainę minęły już dwa lata, z „zaniepokojeniem” zwrócili uwagę na raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego z 24 stycznia 2024 roku.

Dodali, że MFW odnotował „wpływ przedłużających się działań wojennych” Rosji przeciwko Ukrainie, „w tym negatywne szoki podażowe na globalne ożywienie gospodarcze, wraz z rosnącymi kosztami żywności, energii i transportu”.

Dwadzieścia pięć krajów ratyfikowało wydaną 22 kwietnia 2022 roku decyzję o zawieszeniu członkostwa Rosji jako stałego obserwatora w Organizacji Państw Amerykańskich w związku z jej atakiem na Ukrainę.

Prezydent Rosji Władimir Putin uzasadnił swój atak na Ukrainę stwierdzeniem, że Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), siła militarna Stanów Zjednoczonych i jej zachodnich sojuszników, próbowała otoczyć terytorium Rosji swoją polityką ciągłej ekspansji na wschód. Europa od 30 lat.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

sp/rmlgv