20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Manuel Suarez Lastra został mianowany nowym dyrektorem ds. publikacji naukowych w UNAM

Manuel Suarez Lastra został mianowany nowym dyrektorem ds. publikacji naukowych w UNAM

Powiedział, że szerzenie nauki jest pomostem do oświeconej i krytycznej przyszłości Manuela Suareza Lastryktóry został mianowany przez Rektora Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (UNAM)Leonardo Lomeli, nowy dyrektor generalny Publikacje naukowe.

W sali Jorge Flores Valdés w Muzeum Nauki UNAM powiedział, że publikacje naukowe to sposób, za pomocą którego uniwersytet publiczny ponosi odpowiedzialność przed wspierającym go społeczeństwem, a zatem jest to obowiązek, którego nie można umniejszać.

Dodał, że nauka i edukacja to filary zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju.

Przeczytaj także Luksusowy dom Rocío Nahle w Veracruz; „Nie dla oszczędności” – proponuje Carlos Loret de Mola

Stwierdził, że w czasach szybkich zmian i globalnych wyzwań wydawnictwa naukowe stają się potężniejszym narzędziem.

„Daje nam możliwość inspirowania, edukowania i wzmacniania pozycji nowych pokoleń, promując kulturę ciekawości, szacunku dla wiedzy i odpowiedzialności społecznej. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie, że nauka będzie dostępna, zrozumiała i istotna dla wszystkich. „

Natychmiast po objęciu obowiązków koordynatora badań naukowych Soledad Funes ArguelloPodkreślił, że wszelkie działania upowszechniające naukę skupiają się na promowaniu karier i promowaniu krytycznej wizji nauki, która pozwala na podejmowanie świadomych decyzji.

Przeczytaj także: Senat zatwierdza wjazd 11 uzbrojonych żołnierzy USA do Meksyku w celu przeszkolenia

Soledad Funes nalegała także, aby społeczność wydawców naukowych uznała swoje mocne strony w pracy zespołowej i podkreśliła potrzebę bliższych relacji między jednostkami akademickimi a innymi agencjami w ramach Uniwersytetu Narodowego.

Manuel Suarez Lastra posiada dyplom z nauk politycznych i administracji publicznej uzyskany w Wyższej Szkole w Acatlán. Uzyskał tytuł magistra planowania przestrzennego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

Uzyskał także doktorat z geografii na UNAM. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora Instytutu Geografii UNAM. W swojej karierze upowszechniającej naukę podkreśla organizację Festiwalu Geopolis, wydarzenia o tematyce geograficznej i nauk o Ziemi, którego celem jest promowanie karier naukowych w tych dziedzinach, a także prowadzenie cyklu „Antropocen w Meksyku”. Historie ewolucji, różnorodności biologicznej i zmian klimatycznych”, wyprodukowany przez TV UNAM i Claro Video.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

uul

READ  50 błędów poznawczych Elon Musk zaleca nauczanie od najmłodszych lat