29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Łazik Perseverance NASA przygotowuje się do zrobienia na Marsie czegoś, czego naukowcy nigdy nie wyobrażali sobie

Wysłano:

15 stycznia 2022 01:47 GMT

Agencja kosmiczna opracowuje i testuje sekwencje operacyjne w celu usunięcia rumowiska skalnego, które utknęło w systemie sondy.

Zespół misji Mars 2020 NASA systematycznie pracuje nad określeniem najlepszego sposobu na usunięcie kamyków utkniętych w systemie próbkowania sondy.

29 grudnia wytrwaj Przekop się przez skałę zwaną Isol Pobrano z niego próbkę. „Jednak podczas transportu elementu zawierającego próbkę do obwodu wędrującego (który przechowuje elementy i przekazuje je do rurek w celu przetworzenia znajdujących się w nim urządzeń), nasze czujniki wskazały anomalię” książki Louise Gandora, główny inżynier NASA ds. pobierania próbek i buforowania, w poście na blogu w zeszły piątek.

W miniony weekend i na początku tego tygodnia opracowano i przetestowano sekwencje operacyjne Usuń tych skalistych intruzów. Najpierw łazik spojrzał na ziemię poniżej, abyś mógł obserwować zmiany, gdy usuwasz natrętne kamyki. Następny jest manewr ramienia robota.

„Mówiąc najprościej, zwracamy pozostałą zawartość probówki 261 (naszej ostatniej próbki skały rdzenia) na jej ojczystą planetę” książki Dyrektor projektu Jennifer Trosper przedstawia w piątek najnowsze informacje na temat łazika. Trosper opisał to jako coś „Nigdy nie myślałem, że to zrobimy”.

Naukowcy zauważają, że chociaż żaden taki scenariusz nie został zaprojektowany ani zaplanowany przed startem, „Okazuje się, że wylewanie rdzenia z otwartej tuby to dość prosty proces”. Wysyłane są polecenia, po których ramię robota po prostu poprowadzi otwarty koniec probówki w kierunku powierzchni Marsa, a grawitacja zajmie się resztą.

READ  Doceniają pracę i solidarność lekarzy