3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najlepsze psychologiczne metody szybkiego osiągnięcia tego celu

portal zdrowia Psychologia i umysł Twierdzi, że utrata wagi nie wystarczy, aby mieć rutynę ćwiczeń lub zbilansowaną dietę, ale raczej wymaga pomocy psychologa.

Podobnie zapewnia, że ​​metabolizm i genetyka to dwa czynniki, które wpływają na utratę wagi. Jednak z optymistycznym nastawieniem do osiągnięcia celu, W takim przypadku utrata masy ciała pozytywnie wpływa na utratę kalorii.

W ten sam sposób, Stwierdza, że ​​psychologia i odżywianie należą do nauk, które nabierają coraz większej siły, aby osiągnąć ten cel.

Dlatego Brian Wansink z Cornell University, ekspert w projektowaniu programów żywieniowych w Stanach Zjednoczonych, cytuje, że zarówno rodzina, jak i społeczeństwo wpływają na przyrost masy ciała, ponieważ w niektórych środowiskach i grupach inni są zachęcani do jedzenia; Jednocześnie rynek światowy oferuje produkty we wszystkich rozmiarach i kolorach, które są dobrze postrzegane jako mające wpływ na wagę osoby.

Minerały są ważne w odchudzaniu, ponieważ nie dostarczają kalorii. Obraz: Getty Images. – Zdjęcie: Zdjęcie: Getty Images.

Jakie są psychologiczne klucze do utraty wagi?

 • Wzrok należy stymulować zdrową żywnością, w tym owocami i warzywami, oraz odrzucać produkty zawierające dodatek cukrów i tłuszczów nasyconych.
 • Ćwiczenia to zdrowa aktywność zalecana dla wszystkich ludzi, jednak portal zauważa, że ​​rozpoczynanie rutyny fizycznej stopniowo może pomóc organizmowi w jego zdrowiu i przyczynić się do utraty wagi. Wyniki, które należy zaobserwować, wpłyną na stan umysłu.
 • Zmniejszenie lęku to kolejny klucz do przegranej Waga, ponieważ nadmierne spożycie pokarmu może być wynikiem cierpienia na to zaburzenie.
 • Nie idź do supermarketu: Portal zdrowia zauważa, że ​​dotarcie do miejsca, w którym znajduje się spiżarnia pełna jedzenia, może być niekorzystne dla kogoś, kto chce schudnąć, ponieważ większość pokarmów jest niezdrowa, być może byłaby to opcja zaspokojenia żołądka.

Powyższe odpowiada na to, że kiedy czujesz się głodny, dzieje się tak dlatego, że w Twojej krwi brakuje cukru, dlatego wiele pokarmów zawierających glukozę może być w tym czasie apetycznych.

 • Podawaj trochę jedzenia na talerzu: ważna wskazówka dla ludzi Chcesz schudnąć. Ideałem jest spożywanie odpowiedniej porcji, a nie nadmiernej ilości. Ponadto wskazane jest podawanie nie więcej niż dwóch składników w tym samym daniu, aby jeść z umiarem.
READ  Wynagrodzenia lekarzy są powiązane ze wskaźnikiem cen konsumpcyjnych

Wreszcie, powolne jedzenie jest niezbędne do utraty wagi, ponieważ żołądek poczuje się usatysfakcjonowany, ponieważ według Gateway sygnał, który wysyła do mózgu, aby wskazać, że jest pełny, trwa co najmniej 20 minut.

Supermarket / Jedzenie / Zakupy
Istnieją zalecenia, aby oszczędzać na jedzeniu, ale dobrze się odżywiać. Jak to się dzieje? Zdjęcie: Getty Images – Zdjęcie: Getty Images
 • Należy zauważyć, że proces odchudzania jest powolny, ale ważne jest, aby być świadomym i kontynuować, pamiętając, że korzyści są zarówno psychiczne, jak i fizyczne.
 • W ten sam sposób, Posiadanie poczucia własnej wartości jest ważne dla osiągnięcia tego celu, któremu może towarzyszyć sfera duchowa.

Strategie odchudzania Mayo Clinic

Amerykańska jednostka ds. zdrowia i badań wskazuje na sześć kluczy do utraty wagi:

 1. Aby zacząć, musisz być przygotowany, ponieważ wymagane są zmiany w odżywianiu i codziennych nawykach.
 2. Ponadto powinieneś znaleźć powód, dla którego chcesz schudnąć, ponieważ może to być kluczowy czynnik w procesie składającym się ze wzlotów i upadków.
 3. Wyznaczaj osiągalne cele w ciągu kilku dni.
 4. Stwórz plan posiłków, który zawiera zdrowe produkty.
 5. Podobnie ważna jest aktywność fizyczna.
 6. Powyższe powinno być stylem życia, czyli stałym.