28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak leczy się bezdech senny?

Laura Rodriguez, MD, otolaryngolog, specjalizuje się w medycynie snu.

40% Hiszpanów źle śpi. Właściwy odpoczynek jest niezbędny, aby stawić czoła codziennemu życiu, które staje się trudne, gdy choroby takie jak: bezdech senny, znany jako chrapanie. Ale nie tylko problemy ze snem chrapiącym, Choroba sercowo-naczyniowa lub problemy psychologiczne Mogą prowadzić do problemów ze snem, a nawet są uważane za choroby.

Z szpital Quirónsalud Marbella i Campo de GibraltarLed moduł spania Carlos O’Connor Reyna i Juan Carlos Casado Moriente, od lat wnosi wkład do nauki licznymi publikacjami mającymi wpływ naukowy na różne tematy, w szczególności w medycynie snu. współpracuje z nimi Laura Rodriguez, specjalista od uszu, nosa i gardła, najmłodszy specjalista medycyny snu w Andaluzji.


„Od dzieciństwa odnotowywano już zaburzenia snu, takie jak koszmary senne lub lęki nocne, a u dorosłych występuje wiele innych różnych chorób”


Mając zaledwie 29 lat wybrała kierunek studiów, który pozwolił jej rozwinąć karierę jako laryngolog poza zwykłymi dolegliwościami. Dlatego Rodriguez podkreśla, że ​​„medycyna snu pozwala nam wiedzieć Wszystkie choroby, które istnieją w zakresie nocnego odpoczynku. W moim przypadku jako laryngologa daje mi to możliwość leczenia bezdechu sennego i chrapania, ale tak naprawdę od młodości Zaburzenia snu, takie jak koszmary lub koszmary nocne A u dorosłych jest wiele różnych chorób”.

Jest to więc kierunek, który można objąć prawie ze wszystkich dziedzin. „Kiedy pacjent przychodzi na oddział, może pochodzić z różnych specjalności, ponieważ Zaburzenia snu są związane z wieloma innymi chorobami”, podkreśla specjalista.W tym sensie Rodriguez podkreśla, że ​​choroby związane z bezdechem sennym „To nie tylko problem dla osoby, z którą dzielimy pokój”., co oznacza, że ​​„chrapanie jest nie tylko dokuczliwe, ale także choroba”.

Co to jest medycyna snu?

Jak podkreśla Laura Rodríguez, medycyna snu pozwala poznać wszystkie choroby, które występują w związku z nocnym odpoczynkiem. Otolaryngologom daje możliwość leczenia takich schorzeń jak bezdech senny i chrapanie, do których dodawane są „inne choroby, które są obecnie bardziej badane, takie jak zespół niespokojnych nóg lub parasomnia, naprawdę Wiele specjalizacji medycznych odgrywa rolę w jednostce snu– mówi specjalista.

Jeśli chodzi o postrzeganie chorób, specjalista ten podkreśla znaczenie „leczenia ich jako Choroba, a nie coś denerwującegoDodaje do tego potrzebę „skoncentrowania się na diagnozie i próby leczenia pacjenta, czyli nadania mu wagi, której wymaga pacjent”.

Jak leczy się bezdech senny?

ten bezdech sennychrapanie lub ogólnie chrapanie jest zwykle związane z wysoki wskaźnik masy ciała. W ten sposób „wszystkim pacjentom z bezdechem i wysokim poziomem tkanki tłuszczowej najbardziej pomocna jest utrata wagi” – mówi Rodriguez.

We współpracy z Carlosem O’Connorem Sleep Unit stworzył aplikację mobilną, która usprawnia ćwiczenia jamy ustnej i gardła. Aplikacja”Drogi oddechoweW ten sposób przedstawia szereg zaleceń, które pomagają „Poprawa mięśni górnych dróg oddechowych, które zapadają się z powodu samego bezdechu”.

Ćwiczenia te są częścią pracy doktorskiej Laury Rodriguez, która stwierdza, że ​​„istnieją pewne typy pacjentów, zarówno młodsze, jak i szczuplejsze, u których nie występują poważne czynniki anatomiczne uzasadniające niedrożność, mają mniejsze napięcie mięśniowe, a ćwiczenia zmniejszają bezdech”. To nie jest lekarstwo, ale pacjent, który nie ma czynników ryzyka sercowo-naczyniowego i umiarkowanego wskaźnika bezdechu, może to kontrolować za pomocą ćwiczeń”.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub notatki z placówek służby zdrowia lub specjalistów, informacje w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy czytelnikowi skonsultowanie się z pracownikiem służby zdrowia w przypadku jakichkolwiek pytań związanych ze zdrowiem.

READ  Badanie oczu dzisiaj | Wybierz symbol w tym teście osobowości, a będziesz wiedział, co ukrywasz przed innymi | Test psychologiczny | test emocjonalny | Kolumbia | Meksyk | Stany Zjednoczone | nnda nnrt | Zastosowania