18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – Miley wygrywa drugą turę i zostanie nowym prezydentem Argentyny

La Jornada – Miley wygrywa drugą turę i zostanie nowym prezydentem Argentyny

Buenos Aires. Kandydat skrajnie prawicowej partii „La Libertad Avanza” Javier Miley zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich, które odbyły się w niedzielę, uzyskując 55,7 proc. głosów, natomiast kandydat rządzącej „Uni dla Ojczyzny” partia Sergio Massa wygrała i zwyciężyła, 44,3 proc. po zliczeniu 99,3 proc. głosów.

„Wszystko jest zgodne z prawem, nic nie jest poza prawem” – oświadczył wirtualny prezydent-elekt tysiącom swoich zwolenników, świętując swoje zwycięstwo, określając siebie jako „pierwszego liberalnego prezydenta ludzkości”.

Stwierdził, że „nie ma miejsca na półśrodki” i po przestrzeżeniu, że „zmiany, których potrzebuje nasz kraj, są radykalne”, przewidział nierównowagę fiskalną, hiperinflację (inflacja rok do roku wynosi 142,7 proc.) i problemy kursowe. rynek.

Miley przewidziała: „Dość modelu biednej klasy (politycznej). Dziś ponownie przyjmujemy model wolności, aby stać się globalną potęgą”.

Miley, która obejmie urząd 10 grudnia, dodała na koniec swojego przemówienia: „Mimo ponurej sytuacji chcę powiedzieć, że Argentyna ma przyszłość. Ta przyszłość istnieje, jeśli będzie liberalna”. cholera! „.

Jego zwolennicy skandowali na ulicach stolicy: „Klasa się boi”, „Argentyna bez Cristiny” i „Cristina pójdzie do więzienia”, odnosząc się do wystawienia na proces wiceprezydenta i byłej prezydent Cristiny Fernandez de Kirchner. Z różnych powodów postępowanie sądowe, w którym nie przedstawiono dowodów jego winy.

Jedno z pierwszych zdjęć, które Miley zamieściła w swoich sieciach, przedstawiało ambasadora USA Marka Stanleya. Do ostatnich godzin przed wyborami Libańska Liga Wyzwolenia w dalszym ciągu potępiała możliwość oszustwa, gdyż rzekomo istniały stosunki z Massą, mimo że Krajowa Izba Wyborcza udowodniła, że ​​od 1983 r., kiedy powróciła demokracja, nie było żadnego oszustwa . Nigdy nie było remisu, który mówiłby o sfałszowanych wyborach.

Dzięki tym wynikom zwyciężyła tak zwana kampania nienawiści i strachu, a nadzieja została pokonana po długim przebudzeniu tysięcy Argentyńczyków, którzy poprzedniej nocy nie mogli spać z powodu niebezpieczeństw zagrażających długim przemianom demokratycznym.

READ  Biden i Putin organizują wirtualny szczyt, aby uniknąć eskalacji na Ukrainie | świat | DW

W tych wyborach, najważniejszych w historii Argentyny w ostatnich latach, wzięło udział 76,3 procent z 35 milionów i 394 tysięcy Argentyńczyków, ponieważ po raz pierwszy system demokratyczny znalazł się w poważnym niebezpieczeństwie w związku z próbą jego przywrócenia poprzez środki polityczne. I opresyjne plany przeszłości i krwawa dyktatura wojskowa (1976-1983).

Massa przyznał się do porażki przed ogłoszeniem wyników i powiedział: „Zadzwoniłem do Miley, aby mu pogratulować, ponieważ jest prezydentem wybieranym przez zdecydowaną większość na następne cztery lata.

Więcej informacji w wersji drukowanej…