3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Koszty utrzymania dzieci irytują Ricardo Salinasa

Koszty utrzymania dzieci irytują Ricardo Salinasa

  • Kraje o niskich dochodach mają najwyższy wskaźnik śmiertelności noworodków.

  • Segment pielęgnacji niemowląt obejmuje szeroką gamę produktów, od pieluszek i chusteczek po artykuły związane z bezpieczeństwem dziecka, transportem i karmieniem.

  • Według artykułu opublikowanego na początku 2022 r. amerykańskie dziecko używa dziennie od sześciu do dziesięciu jednorazowych pieluszek, co może kosztować od 960 do 1440 dolarów rocznie na dziecko, w zależności od marki.

W atmosferze kontrowersji wokół kosztów utrzymania dziecka biznesmen Ricardo Salinas Plego wyraził swoje niezadowolenie z wyliczeń prezentowanych przez media „El Sol”.

W ramach tej hipotezy wiadomo, że decyzja o posiadaniu dzieci jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu człowieka, a jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, są koszty. Budżetowy Związane z wychowaniem i opieką nad dzieckiem. Od podstawowych wydatków, takich jak żywność i odzież, po edukację i opiekę zdrowotną, alimenty na rzecz dzieci wiążą się ze znaczną inwestycją w zasoby finansowe.
Wydatki na żywność stanowią ważną część budżetu rodzinnego. Koszt karmienia dziecka obejmuje nie tylko samo jedzenie, ale także butelki, mleko modyfikowane, pieluchy i ewentualnie suplementy.

Nie od dziś wiadomo, że skóra noworodków jest bardzo delikatna i wymaga szczególnej pielęgnacji. Z tego powodu wiele marek z sektora higieny osobistej rozszerzyło swój zasięg na tę grupę demograficzną. Wśród nich Johnson & Johnson jest tradycyjnie jednym z najbardziej znanych; Według danych Statista na początku 2010 roku wartość sprzedaży marki przekroczyła 2 miliardy dolarów. Pomimo tej sytuacji faktem jest, że produkty takie jak kremy i inne przeznaczone do pielęgnacji ciała dzieci w dalszym ciągu generują znaczące przychody ekonomiczne. Tylko w 2021 r. produkty te wygenerowały na całym świecie ponad 4 miliardy dolarów, co wskazuje, że głównymi rynkami tych dochodów są Chiny i Stany Zjednoczone. Te dwa kraje są także liderami na rynku innego istotnego produktu w tym sektorze: pieluch.

READ  Los CDC aprueban la dosis de refuerzo COVID-19 de Moderna y Johnson & Johnson y permiten la mezcla de vacunas

Koszty utrzymania dzieci irytują Ricardo Salinasa

Wspomniane media obiegły dane wskazujące, że utrzymanie dziecka kosztuje zaledwie 7990 pesos miesięcznie. W obliczu tego stwierdzenia Salinas zareagował z sarkazmem, pytając swoich zwolenników, czy te dochody rzeczywiście wystarczą na pokrycie potrzeb jego dzieci.

Wypowiedź Salinas wywołała intensywną wymianę zdań na portalach społecznościowych. Wielu użytkowników poparło jego słowa, uznając, że liczba podana przez „El Sol” jest nierealna i nie odzwierciedla rzeczywistych kosztów związanych z wychowaniem dziecka. Zwracają uwagę, że opieka, edukacja, wyżywienie i inne wydatki z tym związane sprawiają, że alimenty są znacznie droższe, niż sugerują powyższe wyliczenia.

Debata na temat kosztów utrzymania i rzeczywistych możliwości utrzymania rodzin pozostaje istotną kwestią w społeczeństwie, a interwencje osób publicznych, takich jak Ricardo Salinas, służą podkreśleniu tych obaw i wywołaniu głębszych refleksji na temat sytuacji gospodarczej i społecznej . Polityka mająca wpływ na rodziny w Meksyku

Oto kilka komentarzy, które wyróżniają się w poście Salinas:

Właściwe planowanie finansowe jest niezbędne, aby sprostać wyzwaniom finansowym związanym z wychowywaniem dziecka. Może to obejmować utworzenie szczegółowego budżetu, znalezienie sposobów oszczędzania na codzienne wydatki i inwestowanie w programy oszczędnościowe na edukację Twojego dziecka. Ważne jest również rozważenie planowania ubezpieczenia chroniącego przed sytuacjami awaryjnymi i nieoczekiwanymi zdarzeniami.

Czytaj teraz: