29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak można zarazić się „mięsożernymi” bakteriami, które stawiają Stany Zjednoczone i Zatokę Meksykańską w stanie pogotowia?

Jak można zarazić się „mięsożernymi” bakteriami, które stawiają Stany Zjednoczone i Zatokę Meksykańską w stanie pogotowia?

Władze USA zaalarmowały o obecności śmiercionośnej bakterii zwanej „Jedz mięso”, Naukowo znany jako Vibrio Vulnificus, położony jest wzdłuż wschodniego wybrzeża kraju i Zatoki Meksykańskiej.

Pod koniec ubiegłego tygodnia krajowe Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaalarmowały instytucje opieki zdrowotnej o obecności tej bakterii, która rozprzestrzeniła się w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. ciepłe letnie wody oraz w środowiskach morskich o niskim zasoleniu, takich jak ujścia rzek.

Według Departamentu Zdrowia Florydy w tym roku co najmniej 5 osób zmarło z powodu przypadków związanych z tą bakterią.

Przeczytaj także podróżujesz Pracownik hotelu na TikToku odkrywa rzeczy w pokojach, które nigdy nie są sprzątane

bakteria. / Zdjęcie: Pixabay.

Agencja federalna ostrzegła, że ​​każdego roku zaraża się nim około 80 000 osób, szczególnie gdy jedzą skażone owoce morza, chociaż może również spowodować infekcję w wyniku przedostania się przez otwartą ranę, taką jak skaleczenia lub zadrapania, oparzenia, ukąszenia owadów i rany kłute. .

Vibrio vulnificus to bakteria występująca w ciepłej, słonawej wodzie morskiej, która może przedostać się do krwioobiegu przez świeże skaleczenia i zadrapania.

CDC wyklucza tę chorobę jako zaraźliwą, ale większość przypadków występuje losowo.

Dotyczy to szczególnie osób starszych lub osób starszych z problemami układu odpornościowego, które można kontrolować jedynie za pomocą antybiotyków. Około jedna na pięć osób zakażonych tą infekcją umiera, czasami w ciągu jednego lub dwóch dni od zachorowania.

Przeczytaj także Na nagraniu: Europejczyk dostaje ataku paniki w Indiach; Przerażają ją brud, zamieszki i chaos

bakteria. / Zdjęcie: Pixabay

Lekarze zalecają powstrzymanie się od jedzenia surowych skorupiaków, zwłaszcza ostryg, oraz nie kąpanie się w morzu lub słonawej wodzie ze świeżymi skaleczeniami lub ranami na skórze, aby uniknąć możliwości infekcji.

Wczesne objawy obejmują czerwony, gorący obszar na skórze, który szybko się rozprzestrzenia.

READ  Kobieta podczas rozmowy przez telefon komórkowy zostaje ostro uderzona przez byka

Ponadto osoba odczuwa silny ból, nawet poza obszarem objętym stanem zapalnym skóry, oprócz gorączki.

Będziesz także zainteresowany:

Kim jest Maria Smitanova, artystka na trapezie, która wpadła w pustkę podczas występu cyrkowego w Rosji?

krawat „kulichi”; Powód, dla którego córka José Ramóna Lópeza Beltrána obchodzi urodziny w Culiacán

Jest to zalecane ćwiczenie Pilates, które pozwala pozbyć się tłuszczu z dolnej części brzucha

sól