16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Francuz zabija Niemca w Paryżu i krzyczy „Allahu Akbar” – DW – 03.12.2023

Francuz zabija Niemca w Paryżu i krzyczy „Allahu Akbar” – DW – 03.12.2023

W sobotni wieczór (2.12.2023) w 15. dzielnicy miasta napastnik zadźgał nożem kolejną osobę i zranił co najmniej kolejną. Paryż Źródło policyjne podało, że zanim zostali aresztowani, krzyczeli „Allahu Akbar”.

Sprawcą jest pokolenie wyżu demograficznego FrancjaŹródło wyjaśniło, że jest „Francuzem”. Rannemu udzielono pomocy paryskiej straży pożarnej.

Według źródła policyjnego napastnik był znany ze swojego ekstremistycznego islamu i problemów psychicznych i oświadczył, że nie może znieść zabijania muzułmanów na świecie.

Minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin udał się na miejsce wydarzeń w 15. dzielnicy stolicy Francji.

Minister napisał na portalu społecznościowym Strefa faktów.

Dziennikarz Agence France-Presse zauważył, że w pobliżu Wieży Eiffla, niedaleko miejsca wypadku, utworzono kordon bezpieczeństwa.

Napastnik ma problemy psychiczne

Darmanin powiedział, że napastnik został już skazany na cztery lata więzienia i cierpi na „poważne problemy psychiczne”. Potwierdził także, że zmarły był niemieckim turystą i że dwie osoby zostały ranne.

Darmanin w oświadczeniach dla mediów nie potwierdził, że był to atak dżihadystów i zażądał, aby sprawiedliwość zrobiła swoje.

Minister ujawnił szczegóły dotyczące tożsamości napastnika, mężczyzny urodzonego w 1997 roku we Francji i mieszkającego na przedmieściach Paryża. Paryż Został już skazany w 2016 r. na cztery lata więzienia za atak udaremniony przez władze francuskie.

„Z tego powodu został on zarejestrowany przez nasze tajne służby” – powiedział Darmanin, wyjaśniając, że młody człowiek jest leczony z powodu „poważnych problemów psychicznych, na które cierpi”.

mg (AFP, EFI)

Naprawa jest lepsza niż wyrzucanie

Ta przeglądarka nie obsługuje komponentu wideo.

READ  Pies ratuje rannego alpinistę, ogrzewając go przez 13 godzin