24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czym jest agorafobia i jak sobie z nią radzić?

Jak to wygląda?

Ważnym krokiem jest nauka rozpoznawania objawów.

Manifestowane – Aurofobia z Uczucia niepokoju i myśli antycypacyjne Częsty strach przed utratą kontroli, napadem lęku i niemożnością uzyskania pomocy.

-Zazwyczaj jest plik Ekstremalna pokora społeczna Pokazać kryzys innym, co zwiększa presję.

Czasami pojawia się osoba dużo niepokoju Zanim zemdleją przed nieznajomymi lub ich objawy bólowe staną się zbyt oczywiste.

– To może prowadzić do Unikaj ucieczki od znajomych miejscZostaw dom w spokoju, jedź metrem lub inną komunikacją miejską, wchodź w zatłoczone miejsca, z których trudno się wydostać, a nawet idź do kina, jeśli nie siedzimy przy przejściu, na wypadek konieczności ucieczki.

– Pojawia się również z kryzys paniki Zwykle wyraża się tachykardią, drżeniem, dusznością, nudnościami, zawrotami głowy i przekonaniem, że można umrzeć z powodu nasilenia tych objawów.

„Wszystko to sprawia, że ​​osoba bardzo cierpi i unika dalszego cierpienia z powodu tych objawów, więc Twoje życie może być poważnie ograniczone Oprócz wykazania objawów stresu pourazowego, znacznego obniżenia samooceny i pogorszenia nastroju, mówi nam specjalista.

Przeczytaj także: Cierpię na kołatanie serca, jak mam się zachowywać?

READ  „Met” lub „meteorology”: właściwe słowo