18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Novartis przejmuje Arctos Medical

Cynthia Grosskreutz, MD, globalny dyrektor okulistyki w Instytutach Novartis.

Novartis ogłosił, że nabył Arctos Medical, włączając go tym samym do swojego portfolio okulistyka program przedkliniczny Terapia genowa wirusa związanego z adenowirusem (AAV) Opatentowana technologia Arctos. Przejęcie podkreśla zaangażowanie firmy Novartis w wyleczenie pacjentów utrata wzroku oraz potencjał optogenetyki jako podstawa leczenie chorób.

„Optogenetyka wyłania się jako obiecujące podejście terapeutyczne Może przywrócić wzrok niewidomym pacjentom z prawnego punktu widzenia”. Jay Bradner, prezes Novartis Institutes for Biomedical Research. „Technologia Arctos opiera się na naszym przekonaniu, że terapie genetyczne mogą bardzo pomóc pacjentom, którzy na nią cierpią”. wyniszczające choroby oczu”.

Arctos opracował swoją technologię jako możliwą metodę leczenia dziedziczny zanik siatkówki (DHR) i inne choroby z udziałem utrata fotoreceptorów, Jak na przykład Zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD). Obecne terapie terapii genowej mają na celu: Korekta określonego genuDlatego może z niego skorzystać tylko niewielka grupa pacjentów.

Technologia Arctos nie ogranicza się do konkretnego genu, dlatego Może leczyć wiele form DHR Niezależnie od podstawowej mutacji. Opatentowany przez Arctos światłoczuły Optogen jest podawany specyficzne komórki siatkówki Poprzez terapię genową, przekształcając w ten sposób komórki docelowe w alternatywne komórki podobne do fotoreceptorów. Jeśli się powiedzie, leczenie oparte na tej technologii może być stosowane do leczenia każdej choroby, która ją powoduje ślepota stało się z powodu Śmierć fotoreceptora.


Nowa technologia optogenetyczna

„Zauważyliśmy Rozwój i dojrzewanie tej technologii Stać się programem leczenia, który uzupełnia nasze dotychczasowe portfolio i zapewnia nam Nowa technologia optogenetyczna do wykorzystania i wniesienia wkładu w nasze wysiłki na rzecz zapewnienia bardzo potrzebnych opcji leczenia tych oślepiających chorób”. Cynthia Grosskreutz, MD, globalny dyrektor okulistyki w Instytutach Badań Biomedycznych Novartis.

READ  Wyzwanie logiczne | Rozwiąż równanie, przesuwając 2 zapałki w 13 sekund | nndart | Meksyk

Może to być spowodowane wirusem HIV, który dotyka ponad dwa miliony ludzi na całym świecie i często powoduje całkowitą ślepotę. Mutacje w ponad 100 różnych genach. AMD jest główną przyczyną wad wzroku, dotykającą około 170 milionów ludzi na całym świecie. obecnie, Nie ma dostępnych metod leczenia AMD.

Technologia Arctos opierała się na odkryciach jej twórców naukowych, Sonia Kleinlaugel i Michael van Wyck na Uniwersytecie w Bernie, w Szwajcarii. Arctos był pierwotnie inkubowany przez + ND Capital Następnie uzyskał wsparcie z Novartis Venture Fund z rundą finansowania Serii 1 prowadzoną przez ND Capital +.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub notatki z instytucji zdrowia lub specjalistów, informacje w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy konsultację z czytelnikiem we wszelkich kwestiach związanych ze zdrowiem z pracownikiem służby zdrowia.