3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy sen można poprawić?  7 przykazań, aby było wygodniej (które działają)

Czy sen można poprawić? 7 przykazań, aby było wygodniej (które działają)

Ponad 4 miliony ludzi w naszym kraju ma problemy zasnąć Lub budzą się niespokojni. I 4 na 10 Hiszpanów źle śpi. Czy możemy to zmienić? Trzeba będzie spróbować. Wiele osób odnosi się do przeżuwanie i ja ciśnienie jako główne przeszkody w uzyskaniu dobrego snu w nocy, dlatego ustanowienie odpowiedniej rutyny snu jest ważniejsze niż kiedykolwiek. te testamenty Nie tylko pomagają szybciej zasnąć, ale ułatwiają każdą godzinę snu Reszta jest tak wygodna, jak to tylko możliwe. Zanotuj.

Ćwiczenia tak, ale wkrótce

Jeśli jedyną porą dnia na ćwiczenia jest tuż przed pójściem spać, postaraj się zmienić tę dynamikę, chyba że jest to lekki trening. the Ćwiczenia o średniej lub wysokiej intensywności, wbrew obiegowej opinii, która ocenia, że ​​wcześniej kładą się wyczerpani do łóżka, są nadmiernie podekscytowani. Co prawda wskazane jest wykonywanie ich regularnie, ale zawsze Dwie, trzy godziny temu iść do łóżka.

Kawa, do 17:00 lub 18:00

Według ekspertów z The Sleep Company, osoby pijące kawę mają tendencję do doświadczania tzw lepiej odpocząć. Oczywiście zalecają ostatnią filiżankę Kawa Nie później niż o piątej lub szóstej po południu. Chociaż działanie kofeiny zaczyna się 30 do 40 minut po wypiciu kawy, może trwać nawet do 6 godzin. W ten sposób damy organizmowi czas na strawienie napoju, a kofeina nie wpłynie negatywnie na nasz komfort.

Umiarkowana kolacja i wkrótce

Wszystko, co jemy, ma na nas wpływ. Paliwo dla naszego organizmu, istnieją pewne pokarmy, takie jak lZielone warzywa, orzechy, miód, białka roślinne, ryby i świeża żywność które zapewniają komfort. Staraj się włączać je do kolacji, które powinny być dość lekkie i podawane o wczesnej porze, aby zapobiec sennemu trawieniu. Odmierz wielkość porcji i zjedz 2 godziny przed snem.

READ  Jedno z badań wykazało, że kluczem do pokonania wirusa Corona przez długi czas jest klasa komórek

Dostosowanie do światła

W Hiszpanii wszystko robimy późno. Od wstania z łóżka do zaśnięcia, niesiemy wzory serca Utknij i wykazano, że nasze ciała regulują się za pomocą cykli świetlnych. Postaraj się dostosować wszystkie swoje rutyny do godzin nasłonecznienia, aby Twoje ciało przystosowało się do odpoczynku po zachodzie słońca. Jeśli Twój dzień pracy dobiega końca, spróbuj jak najlepiej wykorzystać poranek na zrobienie czegoś innego. Robienie tego w ostatniej chwili, oprócz zwiększania obciążenia psychicznego przed snem, uniemożliwi ci zmierzenie się z nim w najlepszych okolicznościach, ponieważ skumulowane zmęczenie codziennie.

Oddychaj, medytuj, ćwicz uważność

Nazywasz to, ale przestań. Stres, niepokój, obciążenie psychiczne i nadmierny wysiłek obowiązki… Nie mówimy ci, że znikną każdej nocy, ale jeśli możesz Wepchnij je w kąt oszalałeś, żeby go aktywować następnego ranka. Możesz zaznaczyć tę przerwę kilkoma minutami medytacji, oddychania lub medytacji Uważność. Kiedy czytasz książkę, oglądasz serial lub robisz zakupy, ważne jest, abyś ograniczył swoje lęki, aby nie przetańczyły nocy i nie przeszkadzały ci spać.

Może Cię to zainteresować

Idealna sypialnia

Stworzenie dobrego środowiska jest niezbędne, aby Twoje ciało i umysł odłączyły się wcześniej i na dłużej. Idealna temperatura w sypialni powinna wynosić od 18 stopniTo powinno być środowisko Jasne (wietrzyć pomieszczenie każdego ranka), które Zapach Bogactwo jest apetyczne, kojące (nadaje prześcieradłom przyjemny zapach) i oczywiście dba o to, aby Twój materac i poduszka były w jak najlepszym stanie. Mając wszystko gotowe, idź do łóżka i zrelaksuj się.

Brak ekranów

the Hiperłącza Prowadzenie nas do góry nogami w wielu przypadkach uniemożliwia pracownikowi dokończenie dnia pracy, aw innych przypadkach pojawia się niepokój przez porównanie (krzywdzenie innych). stanowiska w sieciach) iw wielu przypadkach niosło ze sobą uzależnienie od urządzeń mobilnych. Korzystanie z ekranów przed snem jest, zdaniem wszystkich ekspertów od snu, najgorszym wrogiem snu. Łącznie z telewizorem. Skorzystaj z okazji, aby rozłączyć się po kolacji.

READ  Badanie opublikowane w czasopiśmie Lancet łączy przypadki ostrego zapalenia wątroby w dzieciństwie z wirusem Covid