16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cosentino dodaje dwa nowe punkty sprzedaży w Belgii i Polsce

Cosentino, firma z Almerii specjalizująca się w produkcji powierzchni dla architektury i designu, przenosi obecnie swoją strategię ekspansji międzynarodowej do Europy w oparciu o własne aktywa handlowe i dystrybucyjne. Tak więc, po niedawnych otwarciach w Waszyngtonie, Bostonie, Seattle i Vancouver, międzynarodowa korporacja wznawia swoje zaangażowanie w model na kontynencie europejskim. „City” z otwarciem nowego showroomu w Antwerpii (Belgia) Na dzień 21 września liczba „miast” na całym świecie wynosi 27, a w Europie – 10. To druga realizacja Cosentino w Belgii, łącznie z „Centrum” zlokalizowanym w Merchtem od 2008 roku.

Centrum, którego całkowita wartość inwestycji wynosi 1,3 mln euro, zlokalizowane jest na południe od centrum miasta, przy Klusterstraat 96, w prestiżowej dzielnicy pełnej studiów projektowych i sklepów z antykami. Salon o powierzchni prawie 500 m2 oferuje architektom, planistom, projektantom wnętrz, projektantom i konsumentom końcowym szeroką gamę produktów i rozwiązań firmy Cosentino poprzez marki Silestone, Dekton i Sensa.

„Centrum” można oglądać także w Cosentino Polska

Równolegle kilka dni temu międzynarodowa firma A Nowy „hub” w Poznaniu (Polska), który łączy istniejące magazyny Cosentino w Warszawie i Katowicach. W ten sposób wzmacnia swój potencjał dystrybucyjny i usługowy na rynku charakteryzującym się wysokim wzrostem i lepszym planowaniem w ostatnich latach. To nowe „centrum” ma ponad 4000 m2 powierzchni i jest w stanie pomieścić ponad 4000 palet, z czego prawie 400 m2 przeznaczone jest na biura i salony wystawowe.

Cosentino osiągnęło obrót w wysokości 1 711 mln euro w 2022 r., z czego 1 574 mln euro pochodziło z działalności międzynarodowej, i zatrudnia łącznie 5 851 pracowników na całym świecie. Grupa posiada 9 zakładów produkcyjnych (8 w Almerii w Hiszpanii i 1 w Brazylii), inteligentne centrum logistyczne w Hiszpanii oraz ponad 140 obiektów handlowych i dystrybucyjnych na całym świecie.