9 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy przedłużają kontrole graniczne przeciwko polskiej mafii imigracyjnej w związku z kontrowersjami wokół skandalu wizowego

Niemcy przedłużają kontrole graniczne przeciwko polskiej mafii imigracyjnej w związku z kontrowersjami wokół skandalu wizowego

do niego Niemiecki Związek Policyjny (GoP), restrukturyzacja Ograniczenia W Granice wewnętrzne z Unia Europejska (UE) jest niepraktyczne i na dłuższą metę stanowi atak na zasadę swobodnego działania Strefa Schengen. Dla rządu Olafa ScholesaTo jest Konieczna akcja Przed akcją mafie będzie działać od PolskaGłówny kraj wjazdu Nielegalna imigracja w kierunku Niemcy. „Moim celem jest wywarcie maksymalnej presji na siatki handlarzy ludźmi, które przewożą migrantów w nieludzkich warunkach, bez wody i na skraju uduszenia” – oznajmił minister spraw zagranicznych w oświadczeniu dla publicznego radia Deutschlandfunk we wtorek. , Nancy Facer, w zawiadomieniu o przedłużeniu ograniczeń.


dzwonić”Trasa polska„Praca nad kryzysem migracyjnym w 2015 r. uległa zmianie Bałkany. Szacuje się, że w tym roku do Niemiec nielegalnie przybyło już 45 000 osób. Spośród nich czterech na pięciu pochodzi z tego sąsiedniego kraju lub z Republika Che oraz, w większości przypadków, przez działanie mafii lub siatek zajmujących się handlem ludźmi.

GdP określiło jako niemożliwe trwałe wprowadzenie tych ograniczeń na 467-kilometrowej granicy niemiecko-polskiej. Te pozostały niezmienione aż do wejścia Polski do Unii Europejskiej niepełnosprawny A instalowanie teraz losowych punktów kontrolnych byłoby „bezużyteczne” – powiedział wiceprezes związku zawodowego policji. Erica Cruz-Srone. Są one łatwo wykrywane przez te mafie, które bez większych trudności wybierają „alternatywną drogę”, aby ich ominąć.

Ograniczenia są zwykle egzekwowane w wyjątkowych okolicznościach, takich jak ta Dystrybucja międzynarodowa albo wcześniej Najważniejsze wydarzenia sportowe Może obejmować „nienormalne” przemieszczanie się obywateli. Jednak utrzymanie ich poza tymi szczególnymi okolicznościami przekracza możliwości obecnych żołnierzy i wymaga wymiany. Wolność ruchu PKB trwa nadal pomiędzy partnerami UE a tzw. strefą Schengen.


Nacisk na nałożenie ograniczenia

Pfizer argumentuje jednak, że tego typu ograniczenia już wprowadzono na południowej granicy kraju między Bawarią a Austrią, dokładnie podczas kryzysu migracyjnego w 2015 r., kiedy do kraju przybyło milion uchodźców. Niemcy nie działają jednostronnie, gdyż Polska umacnia kontrolę nad 540-kilometrową granicą. Słowacja.

READ  Gerben Thijssen wygrywa sprint na Tour of Poland

Posunięcie, przyjęte przez trójstronną partię Socjaldemokratów, Zielonych i liberałów Scholesa, ma na celu narzucenie reguły pod presją konserwatywnej opozycji na administrację. Ograniczenie wielkości napływu osób ubiegających się o azyl. Władze regionalne i miejskie ostrzegają, że tak przepełniony W swoich możliwościach przyjmowania milionów uchodźców Ukraina Do kraju przybył od początku najazdu rosyjskiego 250 000 osób ubiegających się o azyl Inne występy otrzymane w tym roku i powyższa nielegalna imigracja.

Niemieckie odniesienia do mafii zajmujących się handlem ludźmi pojawiają się w czasie napięć między Warszawą a Berlinem. Oszustwo wizowe Sprzedawano go w ramach łapówek w różnych ambasadach Polski w Azji i Afryce. Sprawa pojawiła się w wiadomościach w zeszłym tygodniu z różnymi liczbami: kilkaset według polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych lub od 200 000 do 325 000 według opozycji. Bruksela i Berlin nalegały na Warszawę Wyjaśnij, co się stało A wiza do Polski oznacza swobodne poruszanie się po całej strefie Schengen i dostęp do rynku pracy.

Warszawa oskarża Berlin o ingerencję

Sam kanclerz Scholz odniósł się do tej kwestii podczas niedawnego wydarzenia wyborczego w Bawarii, gdzie 8 października odbędą się wybory regionalne. Z Warszawy niemieckiego przywódcę oskarżano o wtrącanie się w sprawy polskie.


Problem się nagrzewa polska kampania wyborcza, Wybory powszechne odbędą się tam 15 października. Ultrakonserwatywna koalicja rządowa Prawo i Sprawiedliwość (PiS) Prowadzi sondaże z 36% intencji głosowania, podczas gdy opozycyjna Platforma Obywatelska (PO) zdobywa 30%. Sprawa ograniczonych wiz Łapówkarstwo Zwłaszcza PiS, Partia Antyimigracyjna Bruksela odrzuciła szereg propozycji relokacji osób ubiegających się o azyl do UE.