3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ukraina wystrzeliwuje rakietę, która ląduje na jej granicy – DW – 26.09.2023

Ukraina wystrzeliwuje rakietę, która ląduje na jej granicy – DW – 26.09.2023

Polska gazeta Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Krajowej Polska„Opinia śledczych jest jednoznaczna i wyklucza możliwość wystrzelenia rakiety, która spadła na farmę w Presvoto (na wschodzie). Rosja„.

Choć nie ujawniono jeszcze wszystkich szczegółów raportu, rzecznik zapewnił, że „merytoryczne postępowanie zostało już wyczerpane” i poinformował, że „wysłano prośbę o pomoc prawną”. Ukraina Czekamy na odpowiedź.”

Pocisk uderzył 15 listopada 2022 r Dwóch rolników zginęło w wyniku eksplozji w miejscu pracy radzieckiego pocisku przeciwlotniczego S 300 5-W-55 o zasięgu od 75 do 90 km, co doprowadziło do decyzji Polaków. Biorąc pod uwagę stan sił rosyjskich w momencie zdarzenia, jest mało prawdopodobne, że został on wystrzelony przez Rosję.

„Brak współpracy ze strony ukraińskiej”

„Mimo braku współpracy ze strony ukraińskiej, która nie udostępniła jeszcze Polsce żadnych materiałów, śledczy w sprawie tragedii doszli do pełnych i potwierdzonych wniosków, popartych przez Wojskowy Instytut Technologii Broni. Opinia jest jednoznaczna” – powiedział rzecznik. polskiej Prokuratury.

Kilka dni po zdarzeniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski kategorycznie zaprzeczył, że rakieta została wystrzelona przez Ukrainę.

Ze swojej strony Oleksij Daniłow, Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, powiedział przy tej okazji: Ukraina opowiadała się za „kompleksowym wspólnym dochodzeniem”. Wyraził także chęć „dostarczenia dowodów rosyjskiego autorstwa naszym polskim partnerom”, co – jak stwierdziła Warszawa – nie doszło do skutku.

Delegacja ukraińska udała się na miejsce uderzenia, aby przeprowadzić własne dochodzenie, ale władze polskie ograniczyły swoje działania do zwykłych obserwatorów.

Napięcie między Polską a Ukrainą

Stosunki dwustronne między Polską a Ukrainą, które stały się bliskimi sojusznikami po wojnie rozpętanej przez Rosję, przechodzą delikatny moment. Nieporozumienia biznesowe I dyplomacja Wrogie raporty doprowadziły do ​​wzrostu.

rml (efe, Reuters)