27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden wzywa Chiny do przestrzegania porozumień handlowych zawartych z Trumpem | międzynarodowy

Przedstawicielka USA ds. handlu Catherine Taye pojawiła się w kwietniu przed komisją senacką.Paweł Nowy (Reuters)

w różańcu Fronty gospodarcze, legislacyjne i polityczne otwierają ten upadek prawdy przed Joe BidenStosunki taryfowe z Chinami będą kontynuowane przez dobry sezon na liście nierozstrzygniętych kwestii. Zostało to wywnioskowane w poniedziałek z interwencji najwyższej przedstawicielki handlu zagranicznego USA, Catherine Taye, w waszyngtońskim think tanku Center for Strategic and International Studies (CSIS). Została ona przywołana w szczegółach, w jaki sposób zamierzają skłonić Chiny do wypełnienia zobowiązań wynikających z niedawnej umowy podpisanej przez byłego prezydenta Donalda Trumpa, która zakończyła serię ekonomicznych odwetu obu stron, które urzędujący prezydent przyjął na początku swojej kadencji. Nawet przegląd całej relacji z Chinami. Daleki od obalenia polityki USA w tej sprawie, Taye zdecydował się pogłębić porozumienie odziedziczone po administracji Trumpa, pomimo widocznych naruszeń, i wezwał mocarstwo azjatyckie do przestrzegania tych porozumień, mimo że nie „zaostrzał napięć handlowych”.

„Będziemy badać poziom przestrzegania zobowiązań wobec Chin” – powiedział Tai w swoim pierwszym ważnym przemówieniu na ten temat od czasu objęcia urzędu. “Następnie przeprowadzimy z nimi szczere rozmowy, aby zobaczyć, jak możemy iść naprzód w tej zgodności. Wykorzystamy dwustronne i wielostronne relacje oraz wspólną pracę z naszymi sojusznikami, aby wywierać presję. I na koniec, jeśli to konieczne, nie będą się wahać ”, aby podjąć zdecydowane działania. Podczas tury pytań nie chciał precyzować, o jakich narzędziach kompresji miał na myśli. „Zbyt długo brak przestrzegania przez Chiny zasad handlu światowego wpłynął na dobrobyt amerykańskich pracowników i nie tylko” – dodał. „Coraz wyraźniej widać, że nie planują dalekosiężnych reform, które pomogą rozwiązać te problemy”.

Tak więc Biden stawia na zakaz Pierwsza faza umowy handlowej podpisanej przez Trumpa w styczniu 2020 r.Chociaż „najważniejsza i najważniejsza relacja gospodarcza na świecie” nie po raz pierwszy zmieniła retorykę zagrożenia, strategii bardzo bliskiej poprzedniczce. W tej umowie Chiny zobowiązały się zwiększyć zakupy produktów amerykańskich o 200 miliardów dolarów (około 172 miliardów euro) w latach 2020-2021. Według Chada B Bowena, eksperta z Peterson Institute for International Economics, Pekin ledwo osiągnął 69% swoich zadeklarowanych celów w sierpniu zeszłego roku.

READ  Kataloński przywódca niepodległości Carles Puigdemont ogłosił swoje uwolnienie

Podczas swojej przemowy Catherine Tay powiązała silną pozycję w przyszłych negocjacjach z Chinami z rozwiązaniem głównego problemu, z jakim Biden zmaga się teraz w domu: postępów z jego wielomilionowymi planami naprawy gospodarczej oraz cechami charakterystycznymi jego mandatu do odejścia. Za długim tunelem pandemicznym i rewitalizacją coraz bardziej wycieńczonego i nieufnego kraju. Jest to szczególnie ważne przy stole negocjacyjnym z Chinami rzekomy plan infrastruktury, Pakiet środków o wartości 1,2 biliona dolarów na poprawę dróg, portów, linii kolejowych i połączeń internetowych w całym kraju. Plan, który cieszy się poparciem obu partii, został wstrzymany w Senacie pod koniec zeszłego tygodnia, mimo osobistego zaangażowania prezydenta. Ten paraliż tłumaczy wewnętrzną walkę demokratów między skrzydłami postępowymi i konserwatywnymi, przez co ich poparcie jest podatne na spadek ambicji partii. Kolejny plan Bidena ma na celu wydatki socjalne w wysokości 3,5 biliona dolarów. „Chiny od dziesięcioleci inwestują w infrastrukturę kosztem naszych pracowników, a my nie” – powiedział Tai. „Czas, abyśmy podeszli do tego poważnie, na tym samym lub wyższym poziomie”.

Niedawne zagrożenia polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych – z pewnością niekonsekwentne w pierwszych miesiącach kryzysu w Afganistanie – mają również na celu wzmocnienie pozycji wobec Chin. Tay przytoczył dwa przypadki: z jednej strony Sojusz Aukus, strategiczne zobowiązanie bezpieczeństwa podpisane w tym miesiącu przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Australię w celu obrony wspólnych interesów na Indo-Pacyfiku i ograniczenia chęci ekspansji. Z drugiej strony za wpływy Pekinu Powołanie w miniony czwartek Rady Handlu i TechnologiiKtóry dąży do zacieśnienia współpracy z Unią Europejską w celu ograniczenia rosnącej chińskiej konkurencji w tych sprawach.

W swoim wystąpieniu przedstawicielka handlu zagranicznego USA podała kilka przykładów tego, jak azjatycki przeciwnik zdobył stanowiska w takich kwestiach jak przemysł stalowy, energia słoneczna czy sektor półprzewodników dzięki wsparciu państwa w dobie kryzysu. Świat, który zagraża ożywieniu zachodnich gospodarek.

READ  Wariant Delta COVID-19 podwaja ryzyko hospitalizacji

Dołącz do EL PAÍS teraz, aby śledzić wszystkie wiadomości i czytać bez ograniczeń

Zapisz się tutaj

Chociaż Biden wypowiadał się przeciwko polityce Pekinu w kwestiach takich jak tłumienie sprzeciwu na Tajwanie, nie wypowiadał się elokwentnie w kwestiach handlowych, które spotkały się z krytyką w kraju. Prezydent USA rozmawiał ze swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinpingiem we wrześniu po raz pierwszy od lutego.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje w Serwis społecznościowy Facebook I Świergot, o en Cotygodniowy biuletyn.