19 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ścisła ochrona, aby zapobiec dalszemu popełnianiu przestępstwa z więzienia podczas masakry Tommy’ego

Mimo przebywania w więzieniu Tommy Yoel Zerba Brito, lepiej znany jako Tommy Masacre, przywódca gangu „Los Costinhos”, nadal znajduje sposób na popełnienie przestępstwa, dlatego władze decydują się na zmianę jego więzienia. 4 października potwierdzono, że przestępca został przeniesiony do więzienia La Pecota w Bogocie, gdzie zaostrzono również jego bezpieczeństwo.

Tommy Massacre był w więzieniu Picaleña w hrabstwie Tolima, a teraz przybył do stolicy kraju. Tam będzie przebywał w specjalnej celi dla wyjątkowo niebezpiecznych więźniów, gdzie przez 14 dni pozostanie odizolowany i odizolowany od świata zewnętrznego. Ponadto on i jego towarzysze będą pod obserwacją przez 24 godziny na dobę za pomocą kamer bezpieczeństwa.

„Dwie osoby, Juan Manuel Puri Barreto i Tommy Serpa Prieto, ten ostatni obywatel Wenezueli, zostały usunięte z więzienia Baicalina, które prokuratura, w wyniku różnych dochodzeń, była w stanie ustalić, że pomimo pozbawienia wolności nadal do popełniania zbrodni” – wyjaśnił generał Mariano. Botero, dyrektor Narodowego Instytutu Więziennictwa i Więziennictwa (Inpec), w wywiadzie dla Noticias Caracol, że zbrodnie, to skłoniło nas do dokonania stałego transferu i przeniesienia ich na wysokie -oddział ochrony w La Picota.

Wyszczególniono, że po specjalnym okresie izolacji więźniowie nadal będą stale monitorowani na oddziałach i poza nimi. Ponadto będą mogli korzystać z telefonów, ponieważ konstytucja daje im prawo do wykonywania połączeń, ale ta komunikacja będzie nadal monitorowana.

Trzeba pamiętać, że „Tommy Massacre” zostaje skazany na 37 lat i 6 miesięcy więzienia za zabójstwo właściciela sklepu Gerardo Reyes-Vegi, które miało miejsce 24 lutego 2020 r. w dzielnicy Chiquinquera w Barranquilla.

Policja Narodowa musiała uciec się do tej decyzji, ponieważ miała dowody na to, że Tommy Massacre i jego współpracownicy nadal kierowali siatkami przestępczymi, które nękają dziś Atlantyk. Z więzienia przywódca „Los Costeños” nadal wydawał rozkazy wyłudzania pieniędzy od przewoźników i kupców na kolumbijskich Karaibach. Niektórzy z nich zostali ostatnio nawet zamordowani.

Z więzienia Pekalina zlecają działania przeciwko niektórym przewoźnikom. Przeprowadziliśmy już ponad 6 operacji na Atlantyku, w których ponad 200 aresztowano za wymuszenia, zbierając pieniądze od firm autobusowych, kupców i sektora spożywczego” – zauważył pułkownik Gustavo Adolfo Camargo, zastępca dyrektora Skonsolidowanej Grupy Działania przy Wolności Osobistej (GOLA). ) na policję.

Informacja ta została uzyskana przez Gaulę dzięki serii podsłuchów telefonicznych, które ujawniają zachowanie przestępcy. W jednym Tommy Masker otrzymał skargę, ponieważ ktoś, kto go zabił, najwyraźniej nie dawał mu broni palnej do popełnienia morderstwa.

READ  Stany Zjednoczone negocjowały z talibami wyjazd czterech obywateli Ameryki Północnej z Afganistanu

Liczby niepewności w stolicy Atlantyku są alarmujące. W sierpniu liczba morderstw, rozbojów i rabunków ulicznych wzrosła w alarmujący sposób. Na przykład we wspomnianym miesiącu doszło do 63 morderstw, z których 60 miało miejsce w Barranquilla i na jej przedmieściach, podczas gdy w lipcu doszło do 57 morderstw.

Rodzaje przestępstw, które wymagają szczególnej uwagi, to przestępstwa związane ze ściganiem przestępstw, takich jak kradzież telefonu komórkowego czy wymuszenie. Burmistrz miasta Jaime Pomarejo podkreślił znaczenie dialogu z udziałem patrolujących, kongresmenów prawodawców i sędziów.

I nagle włożyliśmy miliard pesos i powiedzieli, że są to sędziowie miejscowi, którzy są tylko oskarżeni o kradzież i nic więcej niż kradzież, i zamierzamy wprowadzić przyspieszony system tylko w tej sprawie. Musimy zobaczyć zbrodnię rabunku i wymuszenia jako największe zło”.Pomarego potwierdził.

Czytaj: