30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Andaluzyjski zespół medyczny dokonał „zdiagnozowanych” żył

Andrés García León, kierownik oddziału angiologii i chirurgii naczyniowej w szpitalu Valme w Sewilli.

Andres Garcia LeonKierownik Kliniki Chirurgii Naczyń i Naczyń w Valmy Szpital w Sewillijest wiodącym na świecie koordynatorem badań i andaluzyjskim edukatorem zdrowia publicznego on Implantacja pasków żylnych do pomiaru Dla pacjenta żyły zmarłego dawcy, zmodyfikowane przez inżynierię tkankową, są więc w stanie leczyć głęboką niewydolność żylną.

Jak Garcia odnosi się do pismo medyczneProjekt „jest siecią między kilkoma szpitalami w Andaluzji i wieloma uczestniczącymi zespołami”, ponieważ współpraca Zespół multidyscyplinarny: Od profesjonalistów klinicznych po ekspertów w dziedzinie technologii i regulacji.

Wybór szpitala Valmy do koordynowania projektu rozpoczął się telefonem od szwedzkiej firmy Verigraft AB w 2017 r., która uzyskała już wyniki badań na zwierzętach i postanowiła skontaktować się z Garcíą León i jego zespołem w wyniku ich doświadczenia w zaawansowanych terapiach. .

Jak przeszczepia się niestandardowe żyły? To jest zastosowana technika

Wykorzystanie technik inżynierii tkankowej Od zmarłego dawcy pobieramy zdrową żyłęco generalnie nie przydałoby się do innych rodzajów rekonstrukcji” i wspomniana komórka dawcy jest usuwana w bioreaktorze. Później „usuwamy komórkowość zdrowej żyły” i gdy mamy biorcę, wykonujemy Pobieranie krwi obwodowej, „jak przy oddawaniu krwi”, a wraz z nią zostaje ponownie wszczepiony czynnik żywotny. „Oznacza to, że jedna jest zawsze zbudowana z komórek, zamieniamy obcą żyłę we własną” – wyjaśnia Garcia.

Ponadto, po wypisie ze szpitala, wyznaczonym na dwa lub trzy dni po zabiegu, pacjent powinien przestrzegać: Terapia przeciwzakrzepowa Przez rok, podczas którego sprawdzana jest funkcja implantu i w trakcie którego prowadzona jest kontrola żywotności tego przeszczepionego odcinka naczyniowego.

Jak dobiera się odpowiednich pacjentów?

Pacjenci kandydaci to pacjenci zgłaszający się na konsultację z zakresu chirurgii naczyniowej, naczyniowej oraz USG, osłabienie żyły udowej Zdiagnozowano u nich głęboką niewydolność żylną. Następnie należy wykluczyć szereg czynników ryzyka, aby operacja mogła się odbyć – dodaje lekarz.

W badaniu, które jest obecnie w fazie pierwszej w Hiszpanii, po uzyskaniu zgody Agencji Leków i Produktów Zdrowotnych w grudniu 2020 r., przeprowadzono już pierwszą interwencję w szpitalu Virgen de las Nieves, centrum współpracy badawczej. Pełne badanie obejmie kolejnych 14 pacjentów w wieku od 18 do 75 lat z przewlekłą niewydolnością żylną układu żył głębokich.

Ten zabieg, według Garcii Leon „Zapewnia gwarancję przyszłego sukcesu”ponieważ „jedyną drogą terapeutyczną, jaką można dotychczas zaproponować tym pacjentom, jest noszenie na całe życie mocnej elastycznej pończochy uciskowej lub nieudane próby chirurgicznej rekonstrukcji zastawek dotkniętej chorobą żyły”.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub notatki z placówek służby zdrowia lub specjalistów, informacje zawarte w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy czytelnikowi skonsultowanie się z pracownikiem służby zdrowia w przypadku jakichkolwiek pytań związanych ze zdrowiem.

READ  Ministerstwo Zdrowia potwierdza 9406 przypadków Covid-19 i 69 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin