3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest stwardnienie rozsiane i jakie są jego objawy?

napisałem w na godzinę The

Istnieje długa lista choroby lub schorzenia Neurotyczny, jednym z nich jest Stwardnienie rozsiane MSKtóry Wpływa na centralny układ nerwowy, który składa się z mózgu i rdzenia kręgowego. Powiemy Ci wszystko o tej chorobie, korzystając z informacji ze specjalistycznej strony internetowej MS Spain.

Normalnie układ odpornościowy jest odpowiedzialny za ochronę organizmu, ale w przypadku SM jest odpowiedzialny za atakowanie mieliny w komórkach nerwowych, a wszystko to przez pomyłkę. Gdzie nerwy są we wszystkim Ciałoon jestSM może pojawić się w wielu częściach ciała i to na różne sposoby.

Jak Objawy Są różne i mogą się pojawić lub nie, zwykle u każdej osoby pojawia się to inaczej, dlatego nazywa się to chorobą „tysiąca twarzy”. SM jest zwykle diagnozowane u osób w wieku od 20 do 40 latczyli na dużą skalę.

Przyczyna stwardnienia rozsianego

Przyczyna wyżej wymienionej choroby Nieznane, ale przyjmuje się, że rozwinął się u osób z pewną predyspozycją genetyczną I są narażeni na niektóre zagrożone czynniki środowiskowe. Nie ma nic, co ludzie mogą zrobić, aby spowodować ten stan i nic, aby temu zapobiec.

Objawy stwardnienia rozsianego:

Objawy tej choroby unikalny dla każdej osobyBędą one zależeć od tego, które obszary ośrodkowego układu nerwowego zostaną dotknięte. mimo to, Istnieją objawy, które można uznać za częstsze niż inne.

Wczesne objawy:

  • Mrowienie i drętwienie.
  • Problemy ze wzrokiem;
  • Ból i skurcze.
  • Problemy z drogami moczowymi.

Widoczne objawy:

  • dreszcze;
  • Brak koordynacji.
  • zaburzenia mowy
  • Problemy z pęcherzem

Kiedy obchodzony jest Światowy Dzień SM?

To wydarzenie jest obchodzone Każdego maja 30 Jest promowany przez Międzynarodową Federację Stwardnienia Rozsianego, a wszystko po to, by uświadomić ludności świata tę chorobę, która dotyka miliony ludzi.

READ  Wizualna łamigłówka: czy znajdujesz zagubionego psa w parku?

z tym Dąży do przełamania barier społecznych i kulturowych Dotyka osób z tą chorobą, ponieważ w większości przypadków powoduje pewien stopień niepełnosprawności.

Stwardnienie rozsiane.
Kredyty: istockphotos

Wideo | Taquero swoją energią ratuje młodego mężczyznę przed utonięciem i rozprzestrzenia się