22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Alec Baldwin został ponownie oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Haleny Hutchins

Alec Baldwin został ponownie oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Haleny Hutchins

Amerykański aktor Aleca Baldwina W piątek ponownie usłyszał zarzuty w związku z przypadkową śmiercią operatora Haliny Hutchins Podczas kręcenia „Rust” w październiku 2021 r.

Baldwin, który zawsze utrzymywał wersję, że to on nigdy nie pociągnął za spust broni, którą nosił, a raczej wypalił w wyniku awarii mechanicznej, został w kwietniu 2023 roku uniewinniony od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jednak w październiku specjalni prokuratorzy zajmujący się tą sprawą ogłosili, że zwrócą się do wielkiej ławy przysięgłych o rozważenie, czy tłumacz powinien zostać ponownie pociągnięty do odpowiedzialności karnej za to, co się stało.

Przeczytaj także: Alec Baldwin rozmawiał przez telefon podczas szkolenia strzeleckiego do „Rust”

W piątek wielka ława przysięgłych ponownie postawiła Baldwinowi zarzuty Zabójstwo– podaje „New York Times”.

Na początku października sędzia w Nowym Meksyku nakazał producentom filmu przekazać prokuratorom dokumenty, z których wynikało, że Baldwin, gwiazdor i producent filmu, zarobi więcej, jeśli zrealizuje projekt na czas i w ramach budżetu.

Sprawa koncentruje się na ustaleniu, w jaki sposób prawdziwy pocisk pojawił się w cylindrze pistoletu wspomagającego, którego Baldwin używał podczas treningu, i który 20 października 2021 r. w Santa Fe (Nowy Meksyk) zakończył się śmiertelną raną Hutchinsa.

W takim przypadku wyrok za zabójstwo podobny do tego, jaki może spotkać Baldwina, może oznaczać karę 18 miesięcy więzienia.

Osobie odpowiedzialnej za protokół bezpieczeństwa podczas nagrania, Hannah Gutierrez Reed, również postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, natomiast zastępca reżysera David Holz, odpowiedzialny za przekazanie broni Baldwinowi, w porozumieniu z prokuratorami przyjął zarzut o wykroczenie.

Rad

READ  Zbrodnia meksykańskiego ścięcia żony i przerażenia Bułgarii