20 maja, 2024

Alcaraz pokonuje Djokovica w półfinale w Turynie |  Artykuł informacyjny |  Finały Nitto ATP

Alcaraz pokonuje Djokovica w półfinale w Turynie | Artykuł informacyjny | Finały Nitto ATP

Hiszpan i Serb stoczą na torze swój piąty pojedynek

Carlos Alcaraz wskoczył w piątek do Pala Albitor w Turynie, wiedząc, że zwycięstwo to jedyny możliwy sposób na zapewnienie sobie miejsca w półfinale Nitto ATP Finals – turnieju, w którym bierze udział po raz pierwszy w swojej karierze.

Daleki od paniki Hiszpan pokazał opanowanie pod włoską osłoną, pokonując trzeciego na świecie Daniila Miedwiediewa 6:4, 6:4 w godzinę i 21 minut i zakwalifikował się jako lider grupy czerwonych i przygotował grunt pod mocny mecz z sześć drużyn. Mistrz czasu Novak Djoković w półfinale turnieju.

Jeśli pozostanie czołowa czwórka, w drugim półfinale Miedwiediew zmierzy się z lokalnym idolem Jannikiem Sinnerem. Włoch jest jedynym niepokonanym graczem w turnieju singlowym.

„Najważniejszą rzeczą dzisiaj jest pozostanie silnym psychicznie” – powiedział Alcaraz w wywiadzie na torze. „Było kilka meczów przy moim serwisie, w których miałem problemy. Moja gra w rewanżu jest imponująca i wywiera ogromną presję na twoim serwisie. Zachowanie spokoju i silnego psychicznie w tych momentach było kluczem do dania mi szansy na wygranie tego meczu”. .

Rozstawiony z numerem 2 w rankingu Pepperstone ATP wiedział, jak poradzić sobie z presją w starciu typu „wszystko albo nic” z przeciwnikiem, który w dwóch poprzednich meczach nie stracił jeszcze seta (4-0). Miedwiediew zakwalifikował się już do półfinału i ma na swoim koncie 66 zwycięstw, w tym 49 na kortach twardych.

Ponadto zwycięstwo pozwala Alcaraz odzyskać kontrolę (3-2) nad historią Lexus ATP Head2Head między obydwoma drużynami. Murcian, który nigdy nie mierzył się z Danielem na korcie halowym, odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie z mistrzem 2020, dodając mecz w Turynie do tych, które zdominował w Indian Wells i Wimbledonie w tym samym roku.

Alcaraz, który mimo zakwalifikowania się do finałów Nitto w zeszłym sezonie, ze względu na kontuzję brzucha, nie mógł wystartować w zawodach, stał się najmłodszym (20-letnim) zawodnikiem, który dotarł do półfinału od swojego pierwszego występu ze swoim rodakiem Rafaelem Nadalem w 2006 roku.

READ  „Hobbit” Bermúdez zdobywa nagradzanego gola za imponujący występ w pierwszej połowie

Następnego wyzwania Alcaraz nie trzeba przedstawiać. Murcian rozegra imponujący pojedynek z Djokoviciem, starcie dwóch najlepszych napastników na torze. W przypadku remisu Lexus ATP Head2Head (2-2) najbliższy precedens wzywa na miejsce zdarzenia. Alcaraz wygrał finał Wimbledonu w pięciu imponujących setach, a Djokovic odpowiedział zwycięstwem w najdłuższym trzysetowym finale ATP Tour od 1990 roku w Cincinnati.

„To jedno z najbardziej złożonych wyzwań stojących przed Novakiem w finałach Nitto ATP, które wygrywał sześciokrotnie” – powiedział Alcaraz. „Novak to Novak. To obecnie najlepszy zawodnik na świecie. Przegrał w tym roku tylko sześć meczów, co jest niewiarygodne. Muszę dać z siebie wszystko i cieszyć się tak, jak w ostatnich meczach. Jestem podekscytowany. ” Zagrać przeciwko Novakowi.”

Carlos rywalizuje w tym tygodniu w Turynie po kolejnym wspaniałym sezonie w turnieju ATP. Hiszpan dzieli z numerem jeden na świecie Novakiem Djokoviciem prowadzenie w tytułach w grze pojedynczej w 2023 r. (6), w tym jego drugi tytuł Wielkiego Szlema na turniejach i dwa tytuły ATP Masters 1000 w Indian Wells i Madrycie.

W nocnej sesji, w konfrontacji zawodników wyeliminowanych już z grupy czerwonych, dwukrotny mistrz Alexander Zverev zmierzy się z obecnym półfinalistą Andreyem Rublevem, aby nadać ostateczny charakter meczu. Okrągły W Turynie.

Czy wiedziałeś…?
Carlos Alcaraz ma swój najlepszy wynik w tym sezonie przeciwko przeciwnikom z pierwszej dziesiątki, zwiększając liczbę zwycięstw do 11. Jego rekord przeciwko graczom w tej kategorii w 2023 roku to 11-5.