19 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Związek między stomatologią, psychiatrią i szczęściem

Psychiatra Enrique Rojas uczestniczy w 50. Kongresie Hiszpańskiego Towarzystwa Stomatologii i Protetyki Estetycznej (SEPES) / EFE / Javier Liaño

Enrique Rojas, dyrektor Hiszpańskiego Instytutu Badań Psychiatrycznych, będzie odpowiedzialny za zamknięcie pięćdziesiątej edycji Konferencja SEPES MADRYT 2021 Organizowany przez Hiszpańskie Towarzystwo Stomatologiczne i Estetyczne (SEPES).

Jego interwencja da klucze do związku między stomatologią a psychiatrią i ujawni „7 wskazówek, jak być szczęśliwym” w świecie, w którym społeczeństwo nie ma jasności co do pojęcia szczęścia.

„Myślę, że moja interwencja byłaby zastrzykiem optymizmu w ludzi” – mówi Rojas.

Relacja, jaka istnieje między specjalistami w tych dwóch lekach, stomatologii i psychiatrii, która jest głównym tematem ich udziału w konferencji, jest silna. Łączy zdrowie i dobre samopoczucie.

“Psychiatra stał się lekarzem behawioralnym, a dentysta ma ogromne znaczenie, ponieważ zdrowie jamy ustnej jest kluczowe. Ale ponad werbalnością jest mentalność, poznanie siebie, poznanie swoich ograniczeń i stresów” – mówi ten szanowany psychiatra.

Ponadto podkreśla znaczenie posiadania Zdrowa stomatologia do komunikowania się za pomocą mimiki twarzy.

“Twarz ma dwie główne nuty, romantyczną nutą są oczy, a klasyczną nutą są usta. Kształt twarzy jest niezbędny.”

Te cechy nie byłyby możliwe bez stomatologii, która według Rojas jest podstawowym lekiem, który psychiatria musi wspierać dla szczęścia.

Zdrowie zębów
Pielęgnacja jamy ustnej (fot. BluaU-Sanitas)

Gdzie jest szczęście?

Psychiatra mówi, że szczęście to „niekończąca się otchłań”. Wraz z nadejściem epidemii samopoczucie ludzi zmieniło się „w ciągu 10 lat od ponad wieku, ponieważ wszystko dzieje się zbyt szybko, a ludzie giną”.

Lekarz mówi, że sytuacja miała wpływ na dwie podstawowe rzeczy: „charakter podmiotu zaangażowanego w sytuację i osobistą relację”.

Jednak jego wizja przyszłości odzwierciedla społeczeństwo, które jest „ekscytujące, bardzo interesujące i będzie otoczone technologią”.

Rojas podkreśla potrzebę edukacji emocjonalnej społeczeństwa, co jest dla niego „fundamentalne”, bo „pierwsza psychologiczna epidemia to połamane głowy”.

„Dwie wskazówki, które mogę ci dać, aby osiągnąć szczęście, to mieć dobre zdrowie i złą pamięć, aby przezwyciężyć negatywne rzeczy i mieć pozytywny obraz siebie i życia”. polecić.

Droga, którą pokazuje nam lekarz, aby osiągnąć nasze samopoczucie emocjonalne, kieruje się dwoma kierunkami: „Staraj się mieć dojrzałą osobowość i projekt na życie z 5 wspaniałymi notatkami, takimi jak miłość, praca, kultura, przyjaźń i hobby”.

READ  Trening Conora McGregora, który potwierdza jego poprawę

Dwa historyczne przykłady luksusu

Rojas sięga do odległej historii, aby wyjaśnić klucz do swojego szczęścia. Z drugiej strony śmierć Tomasza Mora, kanclerza Anglii za panowania Henryka VII.

Thomas Moreau zginął w 1535 roku z rąk kata i jego topora za obronę swoich ideałów. Psychiatra wyjaśnia, że ​​śmierć doradcy była szczęśliwa, ponieważ Zginął broniąc swoich ideałów.

„Szczęście nie zależy od rzeczywistości, ale od tego, jak ją interpretujesz”.

Innym jego przykładem jest postać Aleksandra Sołżenicyna, laureata literackiej Nagrody Nobla z 1970 r. Pisarz spędził dziewięć lat swojego życia na Syberii w gułagu i tam odkrył szczęście. Odzwierciedleniem tego jest jego książka „Archipelag Gułag”.

Na koniec ekspert mówi nam, czym tak naprawdę jest szczęście, tym uczuciem dobrego samopoczucia emocjonalnego, które można uzyskać „poprzez bycie szczęśliwym z siebie, gdy widzisz, że robisz coś wartościowego w swoim życiu”.

Pamiętaj, że absolutne szczęście nie istnieje, więc musisz „dążyć do szczęścia względnego, tego, co nazywam szczęściem rozsądnym, w którym możesz uzyskać jak najwięcej ze swojego projektu życiowego”.

Ładowanie…