27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Minęły 62 lata odkąd pojawiły się pierwsze obrazy ukrytej strony księżyca

Pierwsze zdjęcie odległej strony księżyca (Europa Press)

7 października tego roku minęła 62. rocznica sowieckiego statku kosmicznego Luna 3, trzeciego wystrzelonego na Księżyc, wysyłającego na Ziemię pierwsze obrazy odległej strony naszego naturalnego satelity..

Chociaż były to zdjęcia słaba jakość (zwłaszcza w porównaniu z najnowszymi), Bezprecedensowe historyczne fotografie drugiej strony Księżyca wywołały podekscytowanie i zainteresowanie, gdy zostały opublikowane na całym świecieUtwórz tymczasowy atlas odległej strony księżyca po ulepszeniu przetwarzania obrazu.

Na zdjęciu udało się obudzić chińską misję na drugą stronę księżyca, Chang'e-4.  Lander i Rover wznowili pracę na 27. dzień misji (Europe Press)
Na zdjęciu udało się obudzić chińską misję na drugą stronę księżyca, Chang’e-4. Lander i Rover wznowili pracę na 27. dzień misji (Europe Press)

Widoki te to górzysty teren, zupełnie odmienny od widocznej twarzy, oraz dwa ciemne obszary nazwane Mare Moscoviense (Morze Moskiewskie) i Mare Desiderii (Morze Pożądania).. Później uznano, że Mare Desiderii składa się z małego morza, Mare Ingenii (Morze Kreatywności) i wielu ciemnych kraterów.

kamera, Podwójny obiektyw AFA-E1, wykorzystujący film izochromowy 35 mm Odporny na promieniowanie i ekstremalne temperatury, z możliwością wykonania 40 zdjęć. Obiektyw 200 mm jest przeznaczony do fotografowania całego dysku księżycowego, podczas gdy obiektyw 500 mm może fotografować obszar na powierzchni. Kamerę zainstalowano na statku, a jej cel osiągnięto poprzez obrócenie samego prototypu..

Obiektyw 200 mm jest przeznaczony do fotografowania całego dysku księżycowego, podczas gdy obiektyw 500 mm może fotografować obszar na powierzchni.
Obiektyw 200 mm jest przeznaczony do fotografowania całego dysku księżycowego, podczas gdy obiektyw 500 mm może fotografować obszar na powierzchni.

Wziąłem aparat 29 zdjęć w 40 minut, 7 października 1959, od 3.30 do 04.10 UTC, w odległości od 63.500 km do 66.700 km nad powierzchnią, pokrywając 70% odległej strony Księżyca.

Siedemnaście (dwanaście) z tych obrazów zostało również pomyślnie przesłanych na Ziemię i Opublikowano sześć (zdjęcia o numerach 26, 28, 29, 31, 32 i 35). Były to pierwsze pomysły ludzkości dotyczące ukrytej półkuli księżyca.

NASA stawia na ogromny radioteleskop po drugiej stronie Księżyca (Europe Press)
NASA stawia na ogromny radioteleskop po drugiej stronie Księżyca (Europe Press)

Triumfalny powrót do standardowej misji

READ  Hiszpania odnotowuje najniższy wskaźnik zarażenia wirusem Corona od ponad roku, wynoszący 91 przypadków na 100 000 mieszkańców | Społeczność

Trzech chińskich astronautów rozpoczęło niedawno podróż powrotną na Ziemię po rekordowej 90-dniowej misji budowy stacji kosmicznej. od jego.

ta misja Shenzhou 12Został uruchomiony w czerwcu na krótko przed obchodami stulecia Komunistycznej Partii Chin i przepełniony jest narodowym prestiżem rządu prezydenta Xi Jinpinga.

Jest to najdłuższy wykonany przez chińskich astronautówAgencja odpowiedzialna za loty załogowe potwierdzona w oświadczeniu.

Agencja kosmiczna poinformowała, że ​​statek kosmiczny Shenzhou-12 został pomyślnie odłączony od stacji Tiangong („niebiański pałac”), do której był podłączony przez trzy miesiące.

Poprzednia chińska misja załogowa, Shenzhou-11, sięga końca 2016 roku i trwała 33 dni.

Chiński statek kosmiczny Shenzhou-12 przybył trzy tygodnie temu na Ziemię z trzema astronautami na pokładzie. Ze stacji kosmicznej, którą kraj azjatycki przygotowuje do uruchomienia w przyszłym roku. Zdjęcia nadawane przez państwową telewizję CGTN ukazywały lądowanie kapsuły „pionowo” na lądowisku Dongfeng na pustyni Gobi.w prowincji Mongolia Wewnętrzna w północnych Chinach.

Chiński statek kosmiczny Shenzhou-12 przybył na Ziemię trzy tygodnie temu z trzema astronautami na pokładzie ze stacji kosmicznej, którą azjatycki kraj przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w przyszłym roku (Reuters)
Chiński statek kosmiczny Shenzhou-12 przybył na Ziemię trzy tygodnie temu z trzema astronautami na pokładzie ze stacji kosmicznej, którą azjatycki kraj przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w przyszłym roku (Reuters)

wyjścia przestrzenne

podczas Twojej misji, Astronauci pracowali nad instalacją stacji kosmicznej, która w kwietniu wystrzeliła swój pierwszy element. Zrobili kilka wyjść w kosmos.

Misja Shenzhou-12 jest trzecim startem z 11 misji wymaganych do budowy stacji w latach 2021-2022. Cztery z tych misji będą operacyjne.

Po zakończeniu Niebiański Pałac będzie miał wielkość zbliżoną do starego sowieckiego obiektu Mir (1986-2001) i według chińskiej agencji kosmicznej oczekuje się, że jego okres użytkowania wyniesie co najmniej 10 lat..

Zainteresowanie Chin posiadaniem własnej bazy ludzi na orbicie okołoziemskiej zostało wywołane odmową Stanów Zjednoczonych przyznania im dostępu do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

READ  Lancet: Szczepionka Sinopharm jest bezpieczna u chłopców w wieku od 3 do 17 lat | wygenerował silną odpowiedź immunologiczną

Ta ostatnia – współpraca między Stanami Zjednoczonymi, Rosją, Kanadą, Europą i Japonią – ma zostać wycofana w 2024 r., chociaż NASA twierdzi, że prawdopodobnie pozostanie na miejscu po 2028 r.

Po prawej, po drugiej stronie księżyca
Po prawej, po drugiej stronie księżyca

Podczas startu misji w czerwcu dowódca Brak Haisheng Podkreślono narodowy charakter operacji.

Przez dziesięciolecia pisaliśmy wspaniałe rozdziały chińskiej historii kosmosu, a nasza misja ucieleśnia nadzieje ludzi i samej partii.ogłoszony.

„Ten wkład otwiera przed ludzkością nowe horyzonty w pokojowym korzystaniu z kosmosu” – podkreślił ze swojej strony prezydent Xi Jinping pod koniec czerwca podczas rozmowy wideo z załogą.

Program kosmiczny kraju jest kontrolowany przez wojsko.

Chiny przez dziesięciolecia zainwestowały miliardy dolarów, aby dogonić potęgi kosmiczne, takie jak Stany Zjednoczone i Rosja..

Druga strona Księżyca i Ziemi, u góry po lewej w tle
Druga strona Księżyca i Ziemi, u góry po lewej w tle

Cel: księżyc

Po wystrzeleniu swojego pierwszego satelity w 1970 r. Chiny wysłały w kosmos pierwszego astronautę w 2003 r. W 2013 r. umieściły robota na powierzchni Księżyca.

Azjatycki gigant planuje również wysłać astronautów na Księżyc przed 2030 r. i zbudować bazę we współpracy z Rosją.

Jeśli chodzi o Marsa, chińscy inżynierowie wysłali zdalnie sterowanego robota, który w maju wylądował na Czerwonej Planecie.

Chiny odniosły kolejny sukces w styczniu 2019 r., po raz pierwszy na świecie: zdalnie sterowany robot („Jade Rabbit 2”) lądujący po drugiej stronie Księżyca.

Z informacjami z Europa Press i AFP

Czytaj: