29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Znaleźli pacjenta z kamicą nerkową związaną z moczówką prostą i spożywaniem desmopresyny

Specjaliści wyjaśnili, że jest to drugi przypadek odnotowany w literaturze medycznej.

Dr Natalia Valli, rezydentka Programu Rezydencji Medycyny Rodzinnej w Szpitalu Medycznym Mayagüez, podczas prezentacji przypadku. Zdjęcie: Journal of Medicine and Public Health.

Rzadkie przypadki nigdy nie przestają zadziwiać specjalistów, którzy stają przed ważnymi wyzwaniami, które ujawniają nowe szczegóły dotyczące opieki nad pacjentami z trudnymi diagnozami, które wymagają natychmiastowej reakcji.

Jest to 61-letni pacjent pochodzenia latynoskiego, którego jedyną osobistą historią moczówki prostej była terapia desmopresyną od okresu dojrzewania.

Jak zauważyła dr Natalia Valle, rezydentka Programu Rezydencji Medycyny Rodzinnej w Mayagüez Hospital Medical Center, podczas procesu diagnostycznego ustalono, że wyniki testu dały znakomity wynik z zarezerwowaną funkcją nerek i brakiem oznak infekcji, ale zdjęcia pokazały Kamien nerkowy Dwustronna i prawa środkowa hidruniluberitoris.

Innym ważnym aspektem podkreślonym przez naukowców było to, że pacjent miał również moczówkę prostą, rzadką chorobę, która występuje u około 25 000 osób.

ten Kamien nerkowy Jest to powszechny stan chorobowy, w którym kawałki stałego materiału gromadzą się między rurką między nerką a pęcherzem. Kamienie nerkowe występują częściej u mężczyzn niż u kobiet i mają tendencję do tworzenia się u dorosłych w wieku od 20 do 50 lat.

Leczenie tej choroby koncentruje się na zmniejszeniu przepływu moczu przez lek o nazwie desmopresyna. Po przyjęciu do izby przyjęć z silnym bólem na poziomie prawego boku i pachwinowego pilnika.

„Ten pacjent przeszedł operację, Lecytyna Dojo została przyjęta bez komplikacji, a później została zaplanowana na litotrypsję i nie miała żadnych komplikacji” – wyjaśnił dr Valley.

Badacz wyjaśnił, że Kamien nerkowy U pacjenta z moczówką prostą leczoną uprzednio desmopresyną „wystąpiła ona tylko raz w 2004 r. i używamy jej odniesienia w niniejszym opisie przypadku”.

Lekarz to potwierdził moczówka prosta Wiąże się to ze zmianą mechanizmów zagęszczania moczu, co spowodowane jest głównie zmniejszeniem wydzielania hormonu antydiuretycznego lub wazopresyny. Skutkuje to zasadniczo bardzo rozcieńczonym wydalaniem moczu.

READ  62 niezalecane praktyki w radiologii

Leczenie tych pacjentów koncentruje się na kompensacji tej zmiany za pomocą desmopresyny: leku związanego z różnymi działaniami niepożądanymi, takimi jak nadciśnienie i hiponatremia, ale jego związek z Kamien nerkowy Nie jest jasno zdefiniowany.

W końcu stwierdził, że pacjent ten stosował desmopresynę przez 43 lata i nie miał żadnych komplikacji, aż do momentu, w którym się rozwinął Kamien nerkowy.

W badania zaangażowani byli również dr Sergio Delgado, rezydent z zakresu medycyny rodzinnej w Mayaguez Hospital Medical Center oraz dr Javier Lugo de Jesus, dyrektor programu rezydencji z zakresu medycyny rodzinnej w Mayaguez Medical Center.

Zobacz wyświetlacz stanu: