3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojna ukraińsko-rosyjska, na żywo: Wielu brytyjskich bojowników przybywa do Polski w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Wojna ukraińsko-rosyjska, na żywo: Wielu brytyjskich bojowników przybywa do Polski w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę

15:30

Dania popiera utworzenie funduszu wsparcia wojskowego dla Ukrainy o wartości 21 miliardów dolarów

Joseph Borrell, najwyższy dyplomata UE, zaproponował w lipcu utworzenie funduszu mającego na celu zwrot państwom członkowskim kosztów darowizn broni dla Ukrainy. Pieniądze zostaną przeznaczone zarówno na śmiercionośny, jak i nieśmiercionośny sprzęt i umożliwią wniesienie wkładu krajom przestrzegającym polityki neutralności.

13:40

Bułgaria zakazuje wjazdu pojazdów z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi

Władze bułgarskie ogłosiły w poniedziałek, że zamknęły swoje granice dla pojazdów z rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi, co było posunięciem wcześniej podjętym przez inne kraje europejskie w odwecie za agresję Ukrainy.

12:28

Wielu brytyjskich bojowników przybywa do Polski w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Minister obrony Polski Mariusz Błaszczak ogłosił, że w poniedziałek do kraju przybyło już kilka myśliwców Eurofighter Typhoon z Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę.

12:08

27 potwierdziło swoje zaangażowanie ze strony Kijowa po pierwszych pęknięciach na korzyść Ukrainy

Dwudziestu siedmiu ministrów spraw zagranicznych potwierdziło w poniedziałek swoje przesłanie o dalszym wsparciu dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej inwazji z Kijowa, próbując rozwiać wątpliwości po pierwszych pęknięciach, które utworzyły się w Europie w wyniku konfliktów między tymi krajami. Polska, Węgry i Słowacja..

Wysoki przedstawiciel ds. polityki zagranicznej Joseph Borrell został wezwany do Kijowa w niecodzienny sposób, gdy urzędnicy Departamentu Stanu próbują zasypać pierwszy poważny rozłam w UE i odnowić prokijowski przekaz w ramach kontrataku. USA tymczasowo wstrzymują pomoc dla Ukrainy w związku z zamrożeniem budżetu

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbach. źródło: AFP
10:01

Ukraina i Unia Europejska zwracają się do Stanów Zjednoczonych o ponowne rozważenie decyzji o zamrożeniu finansowania Ukrainy w związku z zamrożeniem budżetu.

Ukraina i Unia Europejska zwróciły się w poniedziałek do Kongresu USA o ponowne rozważenie decyzji o zamrożeniu nowych funduszy dla Ukrainy w obliczu groźby zamrożenia budżetu kraju okupowanego przez Rosję.

Senat Stanów Zjednoczonych przyjął o północy z soboty na niedzielę uchwałę budżetową przedłużającą zamrożenie budżetu na 45 dni i zatwierdzającą w tym okresie nowe rachunki, choć rozwiązanie tymczasowe wyklucza dodatkowe finansowanie Ukrainy.

09:10

Borrell spotyka się z ministrami spraw zagranicznych UE w Kew, aby w ramach kontrofensywy podwoić wsparcie dla Ukrainy

Ministrowie spraw zagranicznych UE zostali w poniedziałek zaproszeni na Ukrainę w ramach niezwykłego posunięcia z inicjatywy Wysokiego Przedstawiciela ds. Polityki Zagranicznej Josepha Borrella, aby wysłać wyraz wsparcia w obliczu kontrataków Kijowa.

„Dziś zapraszam ministrów spraw zagranicznych UE do Kijowa na pierwsze w historii 27 państw członkowskich spoza UE spotkanie” – oznajmił Borrell w wiadomości na swoim koncie w serwisie społecznościowym X, znanym wcześniej jako Twitter. „Przyszłość Ukrainy leży w Unii Europejskiej” – dodał.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawia z europejskim szefem dyplomacji Josephem Borrellem.
09:08

W wyniku rosyjskiego zamachu bombowego w Chersoniu co najmniej jedna osoba zginęła, a dwoje dzieci zostało rannych

Co najmniej jedna osoba zginęła, a sześć innych osób zostało rannych, w tym dwoje dzieci, w wyniku rosyjskiego nalotu bombowego na południowy obwód Chersoń na Ukrainie – poinformował w poniedziałek gubernator regionu. W aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram gubernator Ołeksandr Prochudin poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin siły rosyjskie przeprowadziły 71 ataków, „a ich celem były dzielnice mieszkalne”, a także sklepy, infrastruktura medyczna i inne instytucje.