26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przepływ gazu jamalskiego na wschód z Niemiec do Polski nadal maleje

Plik: 29 grudnia 2006 Mężczyzna na stacji benzynowej na gazociągu Jamał-Europa w pobliżu Neswiz na Białorusi. REUTERS / Wasilij Fedosenko

MOSKWA, 27 stycznia (Reuters) – Niemiecka uszczelka płynie z Niemiec do Polski przez gazociąg Jamał-Europa, który normalnie wysyła rosyjski gaz do Europy Zachodniej, według danych operatora sieci, który rozbił się w czwartek rano.

Gazociąg, który zazwyczaj odpowiada za jedną szóstą rocznego eksportu rosyjskiego gazu do Europy i Turcji, działa od 21 grudnia w trybie odwrotnym, podnosząc ceny gazu w Europie. [NG/GB]

W czwartek przepływ w kierunku wschodnim wyniósł 7,1 mln kWh/h, czyli o 9 mln kWh/h mniej niż w ciągu ostatnich 24 godzin, wynika z danych z punktu pomiarowego Malno na granicy niemiecko-polskiej. Oczekuje się, że prądy utrzymają się na tym poziomie do początku piątku.

Wzorcowe ceny gazu w Europie osiągnęły rekordowy poziom 184,95 euro za megawatogodzinę (MWh) w dniu 21 grudnia, kiedy system jamalski zmienił kierunek przepływu.

Te wysokie ceny zachęciły nabywców do kupowania powierzchni w Rosji, gdzie nabywcy sięgają po gaz magazynowany w Europie, gdzie poziomy oszczędności są niższe niż ich średnia z pięciu lat.

Zalecenia dotyczące mocy dostaw z Ukrainy na Słowację przez punkt graniczny Velke Kapusani, kolejny ważny szlak dostaw rosyjskiego gazu do Europy, spadły w czwartek po tym, jak poprzedniego dnia wzrosły do ​​najwyższego punktu odbytu.

Rekomendacje wynosiły 448 968 MWh, w porównaniu z 600 000 MWh w środę, ale poziomy obserwowane na początku tego tygodnia.

(Raport Katyi Golupkovej; Dodatkowy raport Jasona Howetta w Brock; Edytowanie przez Davida Goodmana, przetłumaczone przez Jose Munosa w Gtansk News Room)

READ  Polska nie jest niedocenianą konkurencją