2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wideo: Tak wyglądają Ziemia i Słońce z południowego bieguna Księżyca

Opublikowany:

29 października 2021 20:12 GMT

A wideo NASA wskazuje, że „Ziemia wydaje się być do góry nogami i obraca się do tyłu”.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) opublikowała 16 października wideo przedstawiające symulację ruchów.nieprawidłowy„Ziemia i słońce widziane z południowego bieguna księżyca.

Animacja, opracowana przez Science Visualization Studio NASA, skompresuje przebieg trzech miesięcy (nieco ponad trzy dni księżycowe) do zaledwie dwóch minut.

Agencja kosmiczna donosi, że wirtualna kamera znajduje się na skraju krateru Shackleton i wskazuje na Ziemię. Góra na horyzoncie, około 136 kilometrów, jest nieformalnie znana jako Mons Malabert.

„Tutaj słońce przesuwa się po horyzoncie, nie więcej niż 1,5 stopnia powyżej lub poniżej niego, podczas gdy ziemia porusza się w górę i w dół, nigdy nie odchylając się od 0 stopni długości geograficznej” wskazując na w NASA. „Wygląda na to, że ziemia jest do góry nogami i kręci się do tyłu. Zawsze niski kąt padania promieni słonecznych wytwarza bardzo długie cienie, które rzucają się na surowy księżycowy teren”.

Nieco później w filmie, podczas „drugiego miesiąca” oglądania, Ziemia przechodzi przed Słońcem i doświadcza zaćmienia.

„Dla obserwatorów na Ziemi jest to Zaćmienie Księżyca, gdzie księżyc przechodzi przez cień rzucany przez Ziemię. Jednak z księżyca to jest zaćmienie SłońcaWyjaśnione w filmie.

  • Ta symulacja terenu jest możliwa dzięki Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), który mapuje powierzchnię Księżyca od 2009 roku.
  • NASA stwierdza, że ​​mapy LRO będą pochodzić z żywotne znaczenie „Aby zbadać księżyc i zlokalizować na nim wodę i inne zasoby”.
READ  Google nie żyje | Możesz więc zmienić swój telefon komórkowy w kamerę internetową | ZABAWA SPORTOWA