28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według Polski kryzys migracyjny na granicy białoruskiej trwa ″ miesięcy lub lat Europa | DW

Polskie siły bezpieczeństwa we wtorek rozmieściły gaz łzawiący i armatki wodne, aby rozproszyć imigrantów próbujących przekroczyć wschodnią granicę UE, rzucając w nich kamieniami.

Kilka tysięcy imigrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, nadal koczuje po stronie białoruskiej. Narody zachodnie oskarżają Mińsk o zorganizowanie kryzysu, czemu białoruscy urzędnicy zaprzeczają.

„Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nie zostanie szybko rozwiązana. Musimy przygotowywać się miesiącami, a nawet latami” – powiedział w środę (11.17.2021) minister obrony Mariusz Plaszczyk.

Dodał, że próby przekroczenia granicy trwają z dnia na dzień.

– Niestety noc nie była cicha. Metody atakowania polskiej granicy pozostały takie same. Małe grupy migrantów próbowały też przekroczyć granicę gdzie indziej – powiedział minister.

Imigranci na granicy polsko-białoruskiej.

Dziewięciu polskich policjantów zostało rannych, a 161 próbowało przekroczyć białoruską granicę

Polska policja regionalna w Botswanie (wschodnia) poinformowała w środę, że dziewięciu jej agentów zostało rannych, jeden z nich „poważnie” w ciągu ostatnich 24 godzin, a Straż Graniczna ze swojej strony odnotowała 161 nowych prób przekroczenia granicy . Nielegalnie.

Z drugiej strony polski parlament planuje dziś kontynuować debatę nad projektem ustawy, która nałożyłaby nowe ograniczenia na wjazd i przemieszczanie się nierezydentów przez granicę.

Zgodnie z tekstem „Zakaz (dostępu) obejmuje m.in. stałych mieszkańców dotkniętych obszarów, handlarzy, robotników najemnych lub kierowników gospodarstw rolnych (na danym obszarze), a także studentów i ich opiekunów, bliskie osoby pozostające na utrzymaniu osób mieszkających na strefy zastrzeżonej i tych, którzy legalnie przekraczają granicę.”

Imigranci do Kuźnicy na granicy polsko-białoruskiej: Zimne i niebezpieczne warunki pogarszają sytuację wielu.

Imigranci do Kuźnicy na granicy polsko-białoruskiej: Zimne i niebezpieczne warunki pogarszają sytuację wielu.

Poza uczestnikami nabożeństw, grup lekarskich i służb ratowniczych stwierdza się, że „w uzasadnionych przypadkach Komendant Straży Granicznej może zezwolić na pobyt na czas określony i pod pewnymi warunkami także innym osobom”. , w tym dziennikarze”.

READ  Zdjęcie Upaniszad wygrawerowanych na ścianie polskiej biblioteki staje się wirusowe

Od 2 września polski rząd utrzymuje stan wyjątkowy w 187 polskich gminach przygranicznych, a dostęp do niektórych punktów na granicy jest całkowicie zabroniony od zeszłego tygodnia.

Według polskich urzędników w tym roku miało miejsce ponad 32 000 prób nielegalnego wjazdu z białoruskiej ziemi, a ponad 2000 migrantów koczowało tygodniami w różnych miejscach wzdłuż granicy.

Polska rozpoczęła budowę muru granicznego kosztem ok. 320 mln euro i spodziewa się, że zakończy go w ciągu sześciu miesięcy.

Unia Europejska, Polska, Łotwa i Litwa oskarżają Mińsk o planowanie fali wysiedleń na jej granicach w celu „zaburzenia UE” i prowadzenia „wojny hybrydowej”.

CP (efe, rtr)