24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W miarę postępów Ukrainy w Polsce rosną obawy przed „poważnym incydentem” z Wagnerem

W miarę postępów Ukrainy w Polsce rosną obawy przed „poważnym incydentem” z Wagnerem

KIJÓW – Ukraina ogłosiła w poniedziałek Odrestaurowano małe miasteczko na południowym krańcuJego siły mają nadzieję zainspirować twardą kontrofensywę przeciwko rosyjskim granicom.

W czerwcu Kijów rozpoczął długo oczekiwaną kontrofensywę przeciwko rosyjskim pozycjom, które zostały ufortyfikowane w ostatnich miesiącach po zgromadzeniu zapasów wojskowych dostarczonych przez zachodnich partnerów.

Władze ukraińskie czynią powolne, ale stałe postępy, ale Rosja twierdzi, że kontratak Kijowa kończy się niepowodzeniem.

Robotyna został wydany. Nasze siły posuwają się na południowy wschód w kierunku Robotine i na południe w stronę Małej Dokmaczki” – powiedziała telewizji wiceminister obrony Khanna Malyar.

Odzyskany obszar leży na osi ataku okupowanych przez wojska rosyjskie miast Dokmok i Melitopol. Kijów dąży do przerwania ciągłości okupowanych przez Moskwę terytoriów na południu i wschodzie kraju.

Ukraińska armia ma nadzieję, że po zdobyciu Robotynia będzie to możliwe Otwórz lukę na froncie południowymW tym celu musiał pokonać okopy, fortyfikacje przeciwpancerne i miny założone przez Rosjan.

Na froncie wschodnim wojska ukraińskie odbiły kilometr kwadratowy terytorium na południe od Bagmutu, które Moskwa zajęła w ostatnim tygodniu wojny w maju.

W odpowiedzi Rosja kontynuowała w poniedziałek kampanię bombową Co najmniej dwie osoby zginęły w ataku na kompleks przemysłowy W regionie Połtawy, środkowa Ukraina. Andrii Jermak, szef ukraińskiej administracji prezydenckiej, powiedział w telegramie, że ofiarami byli pracownicy zakładów naftowych.

To zdjęcie z 28 sierpnia 2023 r. opublikowane przez kanał Telegram gubernatora obwodu kurskiego Romana Starovoita przedstawia uszkodzony budynek po rzekomym ukraińskim ataku dronów w południowym obwodzie kurskim, graniczącym z Ukrainą i Rosją.Gubernator obwodu kurskiego Roman S

Instytut Studiów nad Wojną (ISW), prozachodni zespół doradców, szacuje, że Rosja zmobilizowała znaczne środki w celu obrony pozycji, które obecnie ustępuje, i zastanawia się, czy Moskwa może zrobić to samo, kontynuując linie obrony. .

READ  Wojna na Ukrainie: Polska chce wysłać Putinowi twarde przesłanie | Międzynarodowy

ISW podkreśla, że ​​„siły rosyjskie przeznaczyły znaczne ilości materiałów, wysiłku i personelu, aby utrzymać pozycje obronne, przez które penetrują siły ukraińskie”.

Dla ukraińskich urzędników, półtora roku po rozpoczęciu inwazji, każde odzyskane miasto jest ciosem wymierzonym w ambicje prezydenta Rosji Władimira Putina.

„Cała legitymizacja Putina w oczach rosyjskiej elity wynika z faktu, że nie przegrał on jeszcze wojny. Im bardziej Rosja straci kontrolę nad okupowanymi terytoriami, tym szybciej spadnie poparcie dla reżimu”.Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak został oceniony w X Network, wcześniej znanym jako Twitter.

Ukraina boryka się z problemami w tym samym czasie Utrzymaj swoje linie przeciwko rosyjskiemu atakowi na północnym wschodzieOd tygodni niszczy ziemię.

Kijów obawia się, że Rosja wrzuci w oś ataku dziesiątki tysięcy ludzi, przełamując front tej strony i zmuszając Ukrainę do wycofania się z działań na południu.

– poinformował w niedzielę Ilja Jewłasz, rzecznik Dowództwa Wschodniego Armii Ukraińskiej Moskwa zgromadziła 45 000 żołnierzy w rejonie Kubiańska i 48 000 pod Łymanem.Trochę na południe.

W sobotę brytyjskie Ministerstwo Obrony wskazało w oświadczeniu, że Rosja może podjąć próbę „odzyskania inicjatywy” poprzez nasilenie działań ofensywnych w obliczu rozwoju wydarzeń na Ukrainie. „Kupiańsk-Łyman jest potencjalnym obszarem wystąpienia takiej sytuacji” – stwierdził.

Presja na Ukrainę stale rośnie Atak dronów na rosyjską granicęNawet dotarcie do Moskwy i zaanektowanego Półwyspu Krymskiego było ważnym zabezpieczeniem dla zapewnienia wojsk moskiewskich.

Tymczasem Polska i kraje bałtyckie ogłosiły w poniedziałek Całkowicie zamkną swoje granice z Białorusią w przypadku „incydentu krytycznego” z udziałem najemników Wagnera.– powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Łotwa, Litwa i Polska stają się coraz większymi członkami Unii Europejskiej, które graniczą z Białorusią. Od chwili przybycia na Białoruś setki najemników Wagnera obawia się o bezpieczeństwo granic Na zaproszenie prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

READ  Mondalvo, który pochodzi z Bahia, odgrywa w Polsce wielką rolę z Hiszpanią

Polska odnotowując w ostatnich miesiącach wzrost liczby migrantów próbujących przekroczyć granicę, głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki, oskarża Białoruś o ułatwianie im przejścia.

Żądamy od władz w Mińsku, aby Grupa Wagnera natychmiast opuściła terytorium Białorusi Kaminsky powiedział, że nielegalni imigranci natychmiast opuszczą obszar przygraniczny i zostaną odesłani do swoich krajów.

Jeśli na granicy Polski lub Litwy wydarzy się ważne wydarzenie, zareagujemy natychmiast. „Wszystkie dotychczas otwarte przejścia graniczne zostaną zamknięte” – dodał polski urzędnik.

Agencja AFP

Naród

Poznaj schemat zaufania