21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Vidal i Al-Tefiri wygrywają w Polsce

Vidal i Al-Tefiri wygrywają w Polsce

Komunikat prasowy / W ubiegły weekend w Polsce odbyła się piąta runda Pucharu Świata Bajas, gdzie Oriol Vidal i Meshari Al-Tefiri wspólnie prowadzili w bardzo zaciętej klasyfikacji mistrzowskiej w kategorii T3.

Ponieważ wyścig zbiegł się z czwartym terminem Rajdowych Mistrzostw Świata od początku roku, musiał rywalizować z Rokasem Baciuską w T4, ale przed zdecydowanym prowadzeniem klasyfikacji i wysokim budżetem, natychmiastowym udziałem Vidala. Podróżując do Ameryki Południowej, zespół fabryczny Red Bull Can Am zdecydował się pominąć testy, aby Vidal mógł zdobyć punkty na torze Bajas i utrzymać prowadzenie, które już uważał za utracone, traktując priorytetowo inne mistrzostwa.

Wracając do Polski, wyścig będzie trwał trzy dni, z 7-kilometrowym etapem prologowym, Dniem Królowej na dystansie 500 kilometrów i ostatnim dniem pokazu w okolicach miasta, który obejmuje tylko 54-osobowy Biwak w Szczecinie. Kilometry.

Mshari i Vidal wyjaśnili wszystko na etapie prologu, ustanawiając T3 i piąty najlepszy czas w sumie, walcząc w ten sposób z „dużym” T1+.

Wybiorą 10 najlepszych i w sobotę rozpoczną dzień z czwartego miejsca. Po deszczu woda i błoto trochę oznaczyły etap, bo pewne problemy z wycieraczkami utrudniają dobrą widoczność, co czyni go szczególnym problemem, a mimo to „pozycja” bez błędów nawigacyjnych, dobre pilotowanie i w rezultacie zabłysło, wygrywając ponownie w T3 i zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najwięcej liderów w Pucharze Świata Baja

W niedzielę celem było objęcie prowadzenia bez ryzykowania T3, ponieważ cały etap był skomplikowany z powodu niewielkiej przewagi czwartego miejsca w T1+. Mimo to para niespodziewanie utrzymała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i oczywiście zwycięstwo w T3, zwiększając w ten sposób przewagę Bajas w Pucharze Świata.

Vidal skrytykował firmę, bo w poprzedniej edycji wytknął kilka dostrzeżonych błędów, a Oriole dostała ponad pięć minut z powodu błędów w roadbooku, jednak w tym roku została powtórzona. Jako rozwiązanie uznał obserwatora Międzynarodowej Federacji Samochodowej, gdyż wyścig rozgrywany jest na terenie wojskowym, miejsca, w których często spotykają się zawodnicy są bardzo ograniczone, a błąd któregoś z zawodników kończy się tragicznie.

READ  Eric Exposito z Teneryfy, który zwyciężył w Polsce: 14 goli w 23 meczach

Kolejnym wyścigiem Wilgi będzie Rajd Maroka Rajdowych Mistrzostw Świata odbywający się w dniach 12-18 października z Rokasem Paciuszką. Wątpliwe jest, w której kategorii będą rywalizować przed ostatnim występem w T1+.

Oriol Vidal:Jesteśmy bardzo szczęśliwi, Polska to wyścig z bardzo pięknym układem, ale niestety nawigacja jest bardzo myląca z powodu błędów w księdze rejestracyjnej i braku wycieczki na urządzeniu nawigacyjnym dostarczonym przez układ. Na szczęście wszystko poszło dobrze i pozostawiamy wielu liderów mistrzostw.”