25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojska brytyjskie przybywają do Polski, aby pomóc w nadzorze granic, El Siglo de Torreón

Zespół 155 brytyjskich żołnierzy przybył do Polski w poniedziałek, aby monitorować granicę białoruską do marca 2022 roku.

Na mocy podpisanego w listopadzie dwustronnego porozumienia, Korpus Inżynierów Armii Brytyjskiej będzie wykonywał misje „obserwacyjno-rozpoznawcze” związane z budową muru granicznego między Polską a Białorusią.

Zobacz też: Polscy nacjonaliści protestują przeciwko imigrantom

Polski minister obrony Marius Bloschak opublikował w poniedziałek w mediach społecznościowych komunikat, w którym potwierdził, że brytyjscy inżynierowie wojskowi pomogą „naprawić i zbudować tymczasowe ogrodzenie na granicy (między Polską a Białorusią).”

Brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace powiedział niedawno, że „najlepszym sposobem reagowania (na kryzys graniczny) jest wspólna praca, nie tylko w ramach NATO, ale jako dobrzy przyjaciele i sojusznicy”.

Przewiduje się, że przybycie kolejnych 150 estońskich żołnierzy ma wykonać podobną misję i na mocy dwustronnej umowy między Warszawą a Tallinem.

Od końca lata Polska i Litwa zmagają się z falą migrantów z Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, którzy podjęli ponad 30 000 prób nielegalnego wjazdu do UE.

Warszawa i Unia Europejska oskarżają białoruski reżim Aleksandra Łukaszenki o zezwalanie i zachęcanie do przedostawania się tysięcy migrantów przez polską granicę, gdzie od miesięcy koczują setki z nich, z których co najmniej 14 zmarło z powodu hipotermii lub niebezpiecznych warunków. .

Zobacz też: Imigranci na granicy białorusko-polskiej, zamrożony kryzys

Polska odmawia przyjęcia pomocy europejskiej Pomoc firmy Frendex i dąży do automatycznego rozwiązania kryzysu .

Polski rząd, który postrzega kryzys graniczny jako „wojnę hybrydową” rozpoczętą przez Mińsk w celu „destabilizacji UE”, zatwierdził budowę muru granicznego kosztem ponad 300 mln euro.


READ  Rekrutacja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Almeida wygrywa tournée po Polsce