14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzy kontra jeden: czy można opracować lek przeciw koronawirusowi, dendze i Zika?

Wirusy denga, koronawirus i Zika uruchamiają podobne mechanizmy komórkowe, grupa ekspertów kierowana przez naukowców pracujących w Argentynie i Stanach Zjednoczonych odkryła, że ​​EFE/Archivo

Około 500 milionów ludzi na świecie jest obecnie zagrożonych zarażeniem się wirusem dengi. Zika, kolejna infekcja wirusowa, zaczęła być wykrywana w 2014 r. w regionie Ameryki Łacińskiej, a rok później wybuchła epidemia, która dotknęła głównie noworodki zarażonych kobiet w ciąży. Niedawno pojawił się wirus Corona, który rozprzestrzenił się na całym świecie i spowodował już ponad 4,5 miliona zgonów. Istnieją trzy choroby wywoływane przez różne wirusy. Ale obecnie wiadomo, że te trzy infekcje mają jedną wspólną cechę: wzmocniony mechanizm molekularny sprzyja namnażaniu się tych wirusów i może być celem leczenia.

Istnieje możliwość rozwoju Narzędzie do kontroli infekcji trzema różnymi wirusami. Odkryciem kierowali argentyńscy badacze pracujący na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu w Buenos Aires i Harvard University w Stanach Zjednoczonych wspólnie z badaczami z Kanady.Został opublikowany w czasopiśmie Połączenia z naturą.

Zespołem badawczym kierowali niezależna badaczka Conicet Cybele García z Buenos Aires i Francisco Quintana z Bostonu. Badali cząsteczkę zwaną receptorem węglowodorów arylowych (AHR). Ta cząsteczka znajduje się w komórkach ssaków, w tym ludzi, i narażenie na zanieczyszczenia środowiska może ją zmienić.

Komar Aedes może przenosić różne wirusy.  Jednym z nich jest Zika (po prawej) / Nyad
Komar Aedes może przenosić różne wirusy. Jednym z nich jest Zika (po prawej) / Nyad

Dr Garcia — która odgrywała tę rolę od dziecka w swoim laboratorium — koncentruje się na dziedzinie immunologii: badaniu reakcji komórek organizmu na infekcje wirusowe. Od 2011 roku, korzystając z grantu Ministerstwa Nauki, Technologii i Innowacji, współpracuje z zespołem Quintany, który ukończył Harvard’s School of Exact and Natural Sciences oraz badania na Uniwersytecie Harvarda w zakresie chorób autoimmunologicznych i neurodegeneracji.

Kiedy w 2015 r. zarejestrowano epidemię Zika, naukowcy zauważyli, że wirus wpływa na centralny układ nerwowy płodów i zabrali się do pracy, aby zrozumieć tę infekcję. a) tak, Odkryto, że wraz ze zwiększoną ekspresją cząsteczki receptora węglowodorów arylowych faworyzowana jest replikacja wirusa Zika. Dowiedzieli się również z innego badania, że ​​podobna zmiana zachodzi w przypadku wirusa dengi.

READ  ➤ test wirusów dzisiaj | Jaki kolor bejcy lubisz najbardziej? Dowiedz się, czy Twoje emocje kontrolują Twoją osobowość | Wirusowe wyzwanie | Test psychologiczny | kierunki | wirusowe | kierunek | Meksyk | MX | Meksyk

„W poprzednim dochodzeniu odkryliśmy, że receptor węglowodorów arylowych był powiązany z przypadkami Zika u kobiet w ciąży w wybuchach epidemii w 2015 i 2016 roku” – powiedział. Infobae Dr.. Garcia-. Mając wysoki poziom tego receptora, więcej wirusa Zika było w stanie replikować w łożyskach zakażonych kobiet w ciąży, a wyższy odsetek dzieci rozwinąłby poważne nieprawidłowości. Ustaliliśmy to, analizując łożyska dotkniętych chorobą kobiet w ciąży: miały wysoki poziom tej cząsteczki”. Opublikowali to w czasopiśmie naturalna neuronauka ostatni rok.

Liczba przypadków dengi wzrosła w ciągu ostatnich czterech dekad / Guntur Fibriansah – Duke-NUS Graduate Medical School Singapore.
Liczba przypadków dengi wzrosła w ciągu ostatnich czterech dekad / Guntur Fibriansah – Duke-NUS Graduate Medical School Singapore.

Istnieje hipoteza, podkreślił Garcia, że ​​epidemia Zika była związana z zanieczyszczeniem wody w przeszłości w niektórych miastach na kontynencie amerykańskim. Kobiety, które były narażone na zanieczyszczenia, mogły zarazić się wirusem Zika i rozwinąć poważne objawy. Może to być spowodowane tym, że zanieczyszczenia wcześniej zwiększyły ekspresję cząsteczki receptora węglowodorów arylowych.

I Nadeszła pandemia koronawirusa, a naukowcy zastanawiali się, co może się stać z cząsteczką, którą śledzili, gdy ludzie zachorowali na COVID-19. Historia tej nowej wspólnej pracy zaczęła się rozwijać, gdy wszyscy, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak iw Argentynie, przeszliśmy ścisłą kwarantannę. Z tego powodu najpierw polegaliśmy na badaniach genomicznych i bioinformatycznych, które można przeprowadzić zdalnie” – powiedział. Infobae Francisco Quintanę. Kluczowa była rola argentyńskiego Federico Giovanniniego, doktora habilitowanego w Conicet Uniwersytetu Harvarda.

Chcieli ujawnić rolę, jaką receptor węglowodorów arylowych może odgrywać w infekcji koronawirusem. Skorzystali z baz danych opublikowanych już w badaniach naukowych prowadzonych w różnych krajach i ustalili, że receptor był aktywowany w różnych modelach kultur komórkowych in vitro i na zwierzętach doświadczalnych.

Jednym z pionierów śledztwa była Cybele García, naukowiec z School of Exact and Natural Sciences przy UBA i Conicet.
Jednym z pionierów śledztwa była Cybele García, naukowiec z School of Exact and Natural Sciences przy UBA i Conicet.

Prace kontynuowano następnie z uwzględnieniem wyników wymazów z nosa pacjentów ze szpitali w Buenos Aires. Próbki te zostały przeanalizowane przez naukowców z UBA INBIRS Institute i CONICET. W przypadkach pozytywnych występowały różne poziomy wiremii. Naukowcy odkryli, że wraz ze wzrostem miana wirusa aktywowana była również ekspresja receptora. Mieli ograniczenia: nie można było prześledzić, jaki był rozwój każdego pacjenta w szczególności. Ale przeprowadzili testy laboratoryjne, które pozwoliły im potwierdzić, że im wyższy poziom wirusa koronawirusa, tym wyższy poziom receptorów.

READ  Zdjęcia: Jak wygląda słońce z każdej planety

Jako współautorzy pracy opublikowanej w Połączenia z naturą Zhaorong Li, Federico Remes-Lenicov z UBA Institute for Biomedical Research in Retroviruses and AIDS (INBIRS), Maria D’Vola – prowadząca badania w Kanadzie – Mercedes Elizalde, Anna Balletta, Ali Ashkar, Karen Mossman, Andrea Dugour (od dr. Instytut Nauki i Technologii Cesara Milsteina, który opiera się na Conicet i Fundacji Cassará), Juan Figueroa, Andrea Barquero i Ana Ceballos.

Ostateczne wyniki badań opublikowane w Połączenia z naturą W przyszłości może mieć wiele zastosowań. „Nasz wkład w tę pracę polega na tym, że znaleźliśmy cel o szerokim spektrum działania, który może być przydatny w przeciwdziałaniu różnym wariantom koronawirusa. Dołącza on do wcześniejszych badań dotyczących dengi i wirusa Zika” Skomentował Infobae ten Dr Quintana, członek wydziału w Harvard Medical School, ma swoje laboratorium w Centrum Neurologicznym Ann Romney w Brigham and Women’s Hospital oraz w Harvardzie i Massachusetts Institute of Technology (MIT).

„Dziś wiemy, że infekcje wirusowe, takie jak COVID-19, Zika i gorączka denga, prowadzą do aktywacji mechanizmów aktywacji receptorów węglowodorów arylowych. U niektórych osób zanieczyszczenia mogą już wpływać na ekspresję tego receptora, zanim się zakażą. Może to być jedna z przyczyn różnych obserwowanych objawów, od bezobjawowych przypadków po ciężkie przypadki infekcji COVID-19, dengi i Zika” – powiedział dr Garcia.

Francisco Quintana Argentine jest wykładowcą w Harvard Medical School w Bostonie, USA / Archiwa
Francisco Quintana Argentine jest wykładowcą w Harvard Medical School w Bostonie, USA / Archiwa

wyprodukowanej wiedzy, Test można opracować jako marker prognostyczny infekcji wirusowej w celu określenia stanu pacjenta w odniesieniu do receptorów węglowodorów arylowych. Ten test może być używany do diagnozowania infekcji i przewidywania choroby. Inną możliwością jest opracowanie nowych leków lub zbadanie innych leków już przepisanych na inne choroby.

Według dr Garcii, „Wykazaliśmy w naszych badaniach in vitro, że infekcje można zmniejszyć za pomocą inhibitorów. Modulację receptora można przeprowadzić, aby zapobiec rozwojowi poważnych objawów u pacjentów. Chociaż nasza praca jest wstępna, istnieje możliwość, że inhibitory receptora mogą zostać opracowane w przyszły.” albo będzie Ocena inhibitorów receptorów już licencjonowanych jako chemioterapia do leczenia różnych rodzajów raka.” W przyszłości badanie będzie musiało zostać powtórzone na modelu zwierzęcym. Jeśli wyniki będą pozytywne, będzie kontynuowane badania kliniczne na ludziach.

READ  Rozmiar twojej szyi może wskazywać na różne aspekty twojej osobowości Test osobowości | nnda nnrt | Meksyk

Bardzo interesujące jest znalezienie leku, który może działać na trzy różne choroby. Skomentował Infobae Ventura Simonovic, wiceprezes Argentyńskiego Towarzystwa Farmakologii Eksperymentalnej i kierownik Farmakologii Klinicznej w Hospital Italiano de Buenos Aires. „To bardzo dobra wiadomość, że mamy nadzieję umożliwić nam postęp w nowych terapiach. Należy jednak pamiętać, że celem jest cząsteczka, co nie oznacza, że ​​skuteczność leku może być taka sama w każdej z trzech chorób. Jednym z przykładów jest remdesivir, który został przetestowany w różnych chorobach, w tym Eboli i COVID-19, z różnym powodzeniem”.

Czytaj: