25 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzy kontra jeden: czy można opracować lek przeciw koronawirusowi, dendze i Zika?

Wirusy denga, koronawirus i Zika uruchamiają podobne mechanizmy komórkowe, grupa ekspertów kierowana przez naukowców pracujących w Argentynie i Stanach Zjednoczonych odkryła, że ​​EFE/Archivo

Około 500 milionów ludzi na świecie jest obecnie zagrożonych zarażeniem się wirusem dengi. Zika, kolejna infekcja wirusowa, zaczęła być wykrywana w 2014 r. w regionie Ameryki Łacińskiej, a rok później wybuchła epidemia, która dotknęła głównie noworodki zarażonych kobiet w ciąży. Niedawno pojawił się wirus Corona, który rozprzestrzenił się na całym świecie i spowodował już ponad 4,5 miliona zgonów. Istnieją trzy choroby wywoływane przez różne wirusy. Ale obecnie wiadomo, że te trzy infekcje mają jedną wspólną cechę: wzmocniony mechanizm molekularny sprzyja namnażaniu się tych wirusów i może być celem leczenia.

Istnieje możliwość rozwoju Narzędzie do kontroli infekcji trzema różnymi wirusami. Odkryciem kierowali argentyńscy badacze pracujący na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu w Buenos Aires i Harvard University w Stanach Zjednoczonych wspólnie z badaczami z Kanady.Został opublikowany w czasopiśmie Połączenia z naturą.

Zespołem badawczym kierowali niezależna badaczka Conicet Cybele García z Buenos Aires i Francisco Quintana z Bostonu. Badali cząsteczkę zwaną receptorem węglowodorów arylowych (AHR). Ta cząsteczka znajduje się w komórkach ssaków, w tym ludzi, i narażenie na zanieczyszczenia środowiska może ją zmienić.

Komar Aedes może przenosić różne wirusy.  Jednym z nich jest Zika (po prawej) / Nyad
Komar Aedes może przenosić różne wirusy. Jednym z nich jest Zika (po prawej) / Nyad

Dr Garcia — która odgrywała tę rolę od dziecka w swoim laboratorium — koncentruje się na dziedzinie immunologii: badaniu reakcji komórek organizmu na infekcje wirusowe. Od 2011 roku, korzystając z grantu Ministerstwa Nauki, Technologii i Innowacji, współpracuje z zespołem Quintany, który ukończył Harvard’s School of Exact and Natural Sciences oraz badania na Uniwersytecie Harvarda w zakresie chorób autoimmunologicznych i neurodegeneracji.

Kiedy w 2015 r. zarejestrowano epidemię Zika, naukowcy zauważyli, że wirus wpływa na centralny układ nerwowy płodów i zabrali się do pracy, aby zrozumieć tę infekcję. a) tak, Odkryto, że wraz ze zwiększoną ekspresją cząsteczki receptora węglowodorów arylowych faworyzowana jest replikacja wirusa Zika. Dowiedzieli się również z innego badania, że ​​podobna zmiana zachodzi w przypadku wirusa dengi.

READ  W Ministerstwie Zdrowia jest praca, płacą 33 tys. dolarów miesięcznie

„W poprzednim dochodzeniu odkryliśmy, że receptor węglowodorów arylowych był powiązany z przypadkami Zika u kobiet w ciąży w wybuchach epidemii w 2015 i 2016 roku” – powiedział. Infobae Dr.. Garcia-. Mając wysoki poziom tego receptora, więcej wirusa Zika było w stanie replikować w łożyskach zakażonych kobiet w ciąży, a wyższy odsetek dzieci rozwinąłby poważne nieprawidłowości. Ustaliliśmy to, analizując łożyska dotkniętych chorobą kobiet w ciąży: miały wysoki poziom tej cząsteczki”. Opublikowali to w czasopiśmie naturalna neuronauka ostatni rok.

Liczba przypadków dengi wzrosła w ciągu ostatnich czterech dekad / Guntur Fibriansah – Duke-NUS Graduate Medical School Singapore.
Liczba przypadków dengi wzrosła w ciągu ostatnich czterech dekad / Guntur Fibriansah – Duke-NUS Graduate Medical School Singapore.

Istnieje hipoteza, podkreślił Garcia, że ​​epidemia Zika była związana z zanieczyszczeniem wody w przeszłości w niektórych miastach na kontynencie amerykańskim. Kobiety, które były narażone na zanieczyszczenia, mogły zarazić się wirusem Zika i rozwinąć poważne objawy. Może to być spowodowane tym, że zanieczyszczenia wcześniej zwiększyły ekspresję cząsteczki receptora węglowodorów arylowych.

I Nadeszła pandemia koronawirusa, a naukowcy zastanawiali się, co może się stać z cząsteczką, którą śledzili, gdy ludzie zachorowali na COVID-19. Historia tej nowej wspólnej pracy zaczęła się rozwijać, gdy wszyscy, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak iw Argentynie, przeszliśmy ścisłą kwarantannę. Z tego powodu najpierw polegaliśmy na badaniach genomicznych i bioinformatycznych, które można przeprowadzić zdalnie” – powiedział. Infobae Francisco Quintanę. Kluczowa była rola argentyńskiego Federico Giovanniniego, doktora habilitowanego w Conicet Uniwersytetu Harvarda.

Chcieli ujawnić rolę, jaką receptor węglowodorów arylowych może odgrywać w infekcji koronawirusem. Skorzystali z baz danych opublikowanych już w badaniach naukowych prowadzonych w różnych krajach i ustalili, że receptor był aktywowany w różnych modelach kultur komórkowych in vitro i na zwierzętach doświadczalnych.

Jednym z pionierów śledztwa była Cybele García, naukowiec z School of Exact and Natural Sciences przy UBA i Conicet.
Jednym z pionierów śledztwa była Cybele García, naukowiec z School of Exact and Natural Sciences przy UBA i Conicet.

Prace kontynuowano następnie z uwzględnieniem wyników wymazów z nosa pacjentów ze szpitali w Buenos Aires. Próbki te zostały przeanalizowane przez naukowców z UBA INBIRS Institute i CONICET. W przypadkach pozytywnych występowały różne poziomy wiremii. Naukowcy odkryli, że wraz ze wzrostem miana wirusa aktywowana była również ekspresja receptora. Mieli ograniczenia: nie można było prześledzić, jaki był rozwój każdego pacjenta w szczególności. Ale przeprowadzili testy laboratoryjne, które pozwoliły im potwierdzić, że im wyższy poziom wirusa koronawirusa, tym wyższy poziom receptorów.

READ  O której godzinie będzie najchłodniej dzisiaj, w piątek, 31 grudnia?

Jako współautorzy pracy opublikowanej w Połączenia z naturą Zhaorong Li, Federico Remes-Lenicov z UBA Institute for Biomedical Research in Retroviruses and AIDS (INBIRS), Maria D’Vola – prowadząca badania w Kanadzie – Mercedes Elizalde, Anna Balletta, Ali Ashkar, Karen Mossman, Andrea Dugour (od dr. Instytut Nauki i Technologii Cesara Milsteina, który opiera się na Conicet i Fundacji Cassará), Juan Figueroa, Andrea Barquero i Ana Ceballos.

Ostateczne wyniki badań opublikowane w Połączenia z naturą W przyszłości może mieć wiele zastosowań. „Nasz wkład w tę pracę polega na tym, że znaleźliśmy cel o szerokim spektrum działania, który może być przydatny w przeciwdziałaniu różnym wariantom koronawirusa. Dołącza on do wcześniejszych badań dotyczących dengi i wirusa Zika” Skomentował Infobae ten Dr Quintana, członek wydziału w Harvard Medical School, ma swoje laboratorium w Centrum Neurologicznym Ann Romney w Brigham and Women’s Hospital oraz w Harvardzie i Massachusetts Institute of Technology (MIT).

„Dziś wiemy, że infekcje wirusowe, takie jak COVID-19, Zika i gorączka denga, prowadzą do aktywacji mechanizmów aktywacji receptorów węglowodorów arylowych. U niektórych osób zanieczyszczenia mogą już wpływać na ekspresję tego receptora, zanim się zakażą. Może to być jedna z przyczyn różnych obserwowanych objawów, od bezobjawowych przypadków po ciężkie przypadki infekcji COVID-19, dengi i Zika” – powiedział dr Garcia.

Francisco Quintana Argentine jest wykładowcą w Harvard Medical School w Bostonie, USA / Archiwa
Francisco Quintana Argentine jest wykładowcą w Harvard Medical School w Bostonie, USA / Archiwa

wyprodukowanej wiedzy, Test można opracować jako marker prognostyczny infekcji wirusowej w celu określenia stanu pacjenta w odniesieniu do receptorów węglowodorów arylowych. Ten test może być używany do diagnozowania infekcji i przewidywania choroby. Inną możliwością jest opracowanie nowych leków lub zbadanie innych leków już przepisanych na inne choroby.

Według dr Garcii, „Wykazaliśmy w naszych badaniach in vitro, że infekcje można zmniejszyć za pomocą inhibitorów. Modulację receptora można przeprowadzić, aby zapobiec rozwojowi poważnych objawów u pacjentów. Chociaż nasza praca jest wstępna, istnieje możliwość, że inhibitory receptora mogą zostać opracowane w przyszły.” albo będzie Ocena inhibitorów receptorów już licencjonowanych jako chemioterapia do leczenia różnych rodzajów raka.” W przyszłości badanie będzie musiało zostać powtórzone na modelu zwierzęcym. Jeśli wyniki będą pozytywne, będzie kontynuowane badania kliniczne na ludziach.

READ  Muzyka może być najlepszym lekarstwem zapobiegającym chorobom zwyrodnieniowym - rękopis medialny

Bardzo interesujące jest znalezienie leku, który może działać na trzy różne choroby. Skomentował Infobae Ventura Simonovic, wiceprezes Argentyńskiego Towarzystwa Farmakologii Eksperymentalnej i kierownik Farmakologii Klinicznej w Hospital Italiano de Buenos Aires. „To bardzo dobra wiadomość, że mamy nadzieję umożliwić nam postęp w nowych terapiach. Należy jednak pamiętać, że celem jest cząsteczka, co nie oznacza, że ​​skuteczność leku może być taka sama w każdej z trzech chorób. Jednym z przykładów jest remdesivir, który został przetestowany w różnych chorobach, w tym Eboli i COVID-19, z różnym powodzeniem”.

Czytaj: