19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ten powszechny składnik pomaga leczyć grzybicę paznokci

Latem to problem Grzyb paznokci.

Faktem jest, że stąpając po każdej mokrej powierzchni łaźni publicznych w basenach i na plażach, zwiększa się prawdopodobieństwo zakażenia grzybem, ponieważ bez odpowiedniego obuwia chroniącego stopy można go stworzyć. bakteria.

Często aplikujemy Produkty, które nie są wystarczająco skuteczne Lub nie leczy dobrze grzyba, ponieważ może na chwilę zniknąć, ale wyjdzie ponownie.

Wiele osób woli używać domowych środków zaradczych, aby spróbować wyeliminować tego typu choroby. Na przykład jednym z przedmiotów najczęściej stosowanych w leczeniu grzybów jest Wodorowęglan sodu, Chociaż nie ma jeszcze wystarczającego wsparcia naukowego, eksperci ostrzegają, że stosowanie go na organizm może nie być korzystne.

Produkt z wodorowęglanu sodu Wiele obiektów. W takim przypadku jest bardzo skuteczny m.in. przy sprzątaniu domu czy pielęgnacji ogrodów.

Następnie przyjrzyjmy się korzyściom płynącym ze stosowania sody oczyszczonej na grzybicę paznokci, a także przeciwwskazań lub skutków ubocznych, jakie może powodować.

Wodorowęglan i jego silne działanie grzybobójcze

Soda oczyszczona jest jednym z Najczęściej używane domowe środki zaradcze Do leczenia grzybów, ponieważ jest szeroko prezentowany jako idealny środek do eliminowania bakterii tworzących się pod paznokciami.

Prawda jest taka, że ​​ten produkt ma potężne działanie działanie grzybobójczeCo powoduje, że grzyby giną w idealnych dla nich pozycjach. To samo dzieje się, gdy używamy go do sprzątania naszego ogrodu.

Z drugiej strony wodorowęglan zawiera Właściwości przeciwgrzybiczeI Alkaliczne i dezynfekujące Może pomóc w procesie eliminacji grzybów.

Dlatego wiele osób twierdzi, że jego stosowanie jest bardzo przydatne, jeśli chcemy wyeliminować grzyby lub zapobiec ich pojawieniu się.

Jak używać sody oczyszczonej do grzybów?

READ  Klucze do zdrowego starzenia się

Jedną z najpopularniejszych opcji jest umieszczenie sody oczyszczonej w skarpetkach i butach, aby wchłonęły wilgoć, jak pokazuje portal Wiadomości medyczne dzisiaj.

Możesz również nałożyć pastę z sody oczyszczonej i wody bezpośrednio na dotknięty paznokieć i pozostawić na 10 minut. Proces należy powtórzyć kilka razy, aż grzyb zniknie.

Inhibitory wodorowęglanowe na grzyby

według kilku Badania Badając wpływ wodorowęglanu sodu na grzyby, produkt ten zahamował rozwój grzybów w 79% badanych próbek. Z drugiej strony w 17% przypadków produkt ograniczył jego wzrost, ale go nie wyeliminował. Wiadomości medyczne dzisiaj.

Jednak pomimo tego, że przeciwgrzybicze działanie wodorowęglanu jest znane, potwierdzają to eksperci wspomnianego portalu To nie jest najlepsza opcja Do leczenia grzybów lub innych chorób skóry.

Soda oczyszczona ma silne działanie ścierne, które może wystąpić wpływać na obszarze, w którym jest stosowany. Ponadto specjaliści podkreślają, że „nie udowodniono, że jeśli osiągnie się równowagę pH” skóry.

Z drugiej strony nałożenie sody oczyszczonej na paznokcie, stopy lub skórę może spowodować Niektóre skutki uboczne Takie jak suchość, podrażnienie i łuszczenie, co zmniejsza ochronę tych obszarów i naraża je na ich działanie Inne rodzaje infekcji.

Krótko mówiąc, chociaż specjaliści od skóry podkreślają, że nie jest to najlepsza opcja w leczeniu grzyba, decyzja, czy to zrobić, czy nie, będzie zależeć od każdej osoby. Dlatego, jeśli w końcu zdecydujesz się zastosować ten produkt w celu zmniejszenia infekcji, musisz postępować zgodnie z Rekomendacje eksperta Aby uniknąć poważniejszych problemów z tym domowym środkiem zaradczym.

Najlepsza rzecz do zrobienia przed zarażeniem grzybicą jakiejkolwiek części ciała udać się do dermatologa, Ponieważ to będzie ekspert, który da nam najlepsze opcje i narzędzia do walki z infekcją.

Informacje te w żaden sposób nie zastępują diagnozy ani recepty lekarskiej. Ważne jest, aby udać się do specjalisty, gdy objawy pojawiają się w przypadku choroby i nigdy nie stosować samoleczenia.

READ  Usługi w zakresie zdrowia osobistego i opieki medycznej


Przeczytaj także

Maria Casas


Przeczytaj także

Maria Casas

Powód, aby nie nadużywać lakieru do paznokci


Przeczytaj także

Willa Laja

Płaskostopie to bardzo częsta przypadłość wśród dzieci