22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rząd zaprasza na ogólnokrajową symulację uczelni – El Financiero

W niedzielę rząd federalny wezwał mieszkańców kraju do przyłączenia się do ogólnej symulacji, która zostanie przeprowadzona W najbliższą niedzielę 19 września o godzinie 11:30 (czas środkowomeksykański).

O Drugie ćwiczenia krajowe tego roku i jego celem jest wzmocnienie kultury ochrony ludności w populacji, a także poprawa reakcji na każdą sytuację kryzysową lub katastrofę dla członków Krajowego Systemu Ochrony Ludności (Sinaproc)

Według Narodowego Centrum Zapobiegania Katastrofom (Cinnaprid) Ćwiczenie będzie miało hipotezę o trzęsieniu ziemi o sile 7,2 w środkowym Meksyku, 35 kilometrów na wschód od Acatlan de Osorio w Puebla i na głębokości 55 kilometrów..


Jednak biorąc pod uwagę, że nie wszystkie stany są podatne na skutki trzęsienia ziemi, każdy stan zaproponuje hipotezę, którą uzna za najwłaściwszą w oparciu o zidentyfikowany schemat zagrożeń, zgodnie z oświadczeniem o ochronie ludności. Aby dowiedzieć się więcej o założeniu swojego okręgu, możesz skontaktować się z sieciami ochrony ludności w swoim podmiocie federalnym i gminie.

„Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia trzęsienia ziemi lub sytuacji awaryjnej w dowolnym momencie, ćwiczenia odbędą się w niedzielę, ponieważ jest to doskonała okazja, aby być z rodziną i wzmocnić przygotowanie, a także wdrożyć plan ochrony rodziny cywilnej i mamy plecak ratunkowy gotowy na dzień ćwiczeń.”

Agencja zachęcała do udziału w ogólnej symulacji, przestrzegając zaleceń dotyczących zachowania zdrowego dystansu, noszenia maseczek na twarz, a także stosowania żelu antybakteryjnego i mycia rąk po powrocie do domu.

Przy okazji drugiego odwiertu krajowego 2021, w wyznaczonym dniu i godzinie, w niektórych gminach zostanie uruchomiony alarm sejsmiczny, do którego można się odnieść w niniejszym Strona internetowa.

Jeśli odkryjesz, że alarm nie zabrzmiał podczas ćwiczeń, nie miał odpowiedniej głośności lub przedstawił anomalie, możesz to zgłosić do Locatel pod numerem 55 5658 1111 lub zadzwonić pod numer 911. Możesz również zgłosić to pod numerem Następna strona Jeśli żyją, to Meksyk.

READ  Młody mężczyzna sprzedający koszowe tacos, aby zapłacić za stopień naukowy | wideo

Obrona Cywilna wezwała obywateli do zarejestrowania mienia swojego miejsca pracy, domu lub szkoły, z której będą uczestniczyć w tym Strona internetowa.

Po zakończeniu szkolenia i przesłaniu informacji certyfikat zostanie przyznany uczestnikom, którzy mają czas do 18 września 2021 r. do 23:59 na zarejestrowanie nieruchomości.

19 września każdego roku odbywa się makrosymulacja upamiętniająca trzęsienia ziemi, które miały miejsce w Meksyku i innych stanach tego kraju w latach 1985 i 2017.