18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trump ostrzega przed „potencjalną śmiercią i zniszczeniem”, jeśli zostanie oskarżony

Trump ostrzega przed „potencjalną śmiercią i zniszczeniem”, jeśli zostanie oskarżony

były prezydent Stanów Zjednoczonych, Donaldzie atut (2017-2021), ostrzegał przed „możliwością śmierć I Dewastacja„Jeśli jest Pozwany o rzekomej zapłacie aktorce pornograficznej Stormy Daniels za jej milczenie, sprawa jest obecnie rozstrzygana przez wielką ławę przysięgłych na Manhattanie.

W wiadomości, którą napisał w swojej sieci Truth Social, która jest jedyną siecią, z której obecnie aktywnie korzysta, Trump podkreślił, że jego oskarżenie „byłoby katastrofalne w skutkach dla naszego kraju”.

Według 76-letniego polityka i biznesmena, który ma przebywać w swojej rezydencji w Mar-a-Lago na Florydzie, jego oskarżenie może wnieść „tylko zdegenerowana osoba, która naprawdę nienawidzi Stanów Zjednoczonych”, odnosząc się do do prokuratora generalnego Alvina Bragga, który był osobą, która rozpoczęła sprawę i poprosiła wielką ławę przysięgłych o rozważenie, czy kontynuować dochodzenie w tej sprawie, co będzie znane co najmniej do przyszłego tygodnia.

W swoim liście Trump podkreśla kilka idei, które powtarzały się od czasu odejścia z prezydentury: że otrzymał więcej głosów niż jakikolwiek prezydent w całej historii (choć pokonał go Joe Biden, któremu zaprzecza legitymacji wyborczej) oraz że „nie wiadomo, aby popełnił jakiekolwiek przestępstwo” (ze swojej strony).

Wrogość Trumpa do prokuratora generalnego w Pradze miała podtekst osobisty: w czwartek nazwał go „zwierzęciem wspieranym przez (finansistę) George’a Sorosa, który nie dba o to, co jest dobre, a co złe, i nie dba o to, ile osób może skrzywdzić”. .

Bragg, który w ostatnich dniach był oblegany przez prasę od przyszłego poniedziałku przed sądem, w którym wielka ława przysięgłych musi ogłosić swoją decyzję, odmówił składania jakichkolwiek oświadczeń w tej sprawie.

Ale w zeszłym tygodniu jego biuro wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że będzie nadal „egzekwować prawo w sposób uczciwy i sprawiedliwy” i będzie przemawiać tylko „w stosownych przypadkach”. „Nie będziemy tolerować prób zastraszania naszego biura ani zagrażania praworządności w Nowym Jorku” – dodał.

READ  Talibowie zajęli siedzibę afgańskiego Niezależnego Monitora Praw Człowieka

Z informacji z EFE