30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zgłoszono amerykański nalot w Syrii po ataku na amerykańską bazę Grupo Milenio

Pentagon poinformował o precyzyjnych nalotach wschodniej SyriiI W odpowiedzi na atak drona na amerykańską bazę wojskową W rezultacie jeden żołnierz zginął, a pięciu zostało rannych.

Potwierdza to komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zginął amerykański wykonawca, a pięciu żołnierzy zostało rannych Kiedy dron uderzył w obiekt konserwacyjny w bazie Koalicja w pobliżu Al-Hasakah w północno-wschodniej Syrii.

Pentagon dodał, że w ataku ranny został inny amerykański kontrahent.

Sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział, że zezwolił na „precyzyjne naloty na obiekty wykorzystywane przez powiązane z nimi grupy Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej Iranu (Irańska Gwardia Rewolucyjna).

Dodała: „Naloty były odpowiedzią na dzisiejszy atak, a także serię niedawnych ataków na siły koalicyjne w Syrii przez grupy powiązane z Irańską Gwardią Rewolucyjną”.

Amerykańska społeczność wywiadowcza szacuje, że dron (bezzałogowy statek powietrzny) pochodzenia irańskiego. Według oświadczenia Pentagonu.

Wojna w Syrii

Setki amerykańskich sił są obecne w Syrii w ramach koalicji walczącej z resztkami Państwa Islamskiego (ISIS) i Często był celem ataków przez milicje.

Siły amerykańskie wspierają Syryjskie Siły Demokratyczne, De facto armia Kurdów W regionie, który prowadził bitwę, w której Państwo Islamskie zostało pokonane na swoich ostatnich terytoriach w Syrii w 2019 roku.

Pentagon powiedział, że dwóch rannych żołnierzy otrzymało w czwartek leczenie w tym samym miejscu, podczas gdy pozostała trójka i amerykański kontrahent zostali ewakuowani na misję medyczną do Iraku.

„Jak wyjaśnił prezydent Biden, podejmiemy wszelkie kroki niezbędne do obrony naszych ludzi i zawsze będziemy reagować w wybranym przez nas czasie i miejscu” – powiedział Austin.

Kiedy ogłoszono ataki, Biden był w KanadzieGdzie spotyka się z premierem Justinem Trudeau i ma nadzieję przemawiać w parlamencie.

ostatni sierpień, Biden zarządził podobne ataki odwetowe w syryjskiej prowincji naftowej Jeleń Al Zourpo kilku atakach dronów na stronę koalicji, które nie spowodowały ofiar śmiertelnych.

READ  Średnia dzienna liczba przypadków COVID-19 przekracza rekord w USA

Ten atak miał miejsce tego samego dnia, w którym irańskie media państwowe ogłosiły, że generał z Kilka dni temu zamordowano Gwardię Rewolucyjnąkiedy był „na misji w Syrii jako doradca wojskowy”.

J