18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zgłoszono amerykański nalot w Syrii po ataku na amerykańską bazę Grupo Milenio

Zgłoszono amerykański nalot w Syrii po ataku na amerykańską bazę Grupo Milenio

Pentagon poinformował o precyzyjnych nalotach wschodniej SyriiI W odpowiedzi na atak drona na amerykańską bazę wojskową W rezultacie jeden żołnierz zginął, a pięciu zostało rannych.

Potwierdza to komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zginął amerykański wykonawca, a pięciu żołnierzy zostało rannych Kiedy dron uderzył w obiekt konserwacyjny w bazie Koalicja w pobliżu Al-Hasakah w północno-wschodniej Syrii.

Pentagon dodał, że w ataku ranny został inny amerykański kontrahent.

Sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział, że zezwolił na „precyzyjne naloty na obiekty wykorzystywane przez powiązane z nimi grupy Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej Iranu (Irańska Gwardia Rewolucyjna).

Dodała: „Naloty były odpowiedzią na dzisiejszy atak, a także serię niedawnych ataków na siły koalicyjne w Syrii przez grupy powiązane z Irańską Gwardią Rewolucyjną”.

Amerykańska społeczność wywiadowcza szacuje, że dron (bezzałogowy statek powietrzny) pochodzenia irańskiego. Według oświadczenia Pentagonu.

Wojna w Syrii

Setki amerykańskich sił są obecne w Syrii w ramach koalicji walczącej z resztkami Państwa Islamskiego (ISIS) i Często był celem ataków przez milicje.

Siły amerykańskie wspierają Syryjskie Siły Demokratyczne, De facto armia Kurdów W regionie, który prowadził bitwę, w której Państwo Islamskie zostało pokonane na swoich ostatnich terytoriach w Syrii w 2019 roku.

Pentagon powiedział, że dwóch rannych żołnierzy otrzymało w czwartek leczenie w tym samym miejscu, podczas gdy pozostała trójka i amerykański kontrahent zostali ewakuowani na misję medyczną do Iraku.

„Jak wyjaśnił prezydent Biden, podejmiemy wszelkie kroki niezbędne do obrony naszych ludzi i zawsze będziemy reagować w wybranym przez nas czasie i miejscu” – powiedział Austin.

Kiedy ogłoszono ataki, Biden był w KanadzieGdzie spotyka się z premierem Justinem Trudeau i ma nadzieję przemawiać w parlamencie.

ostatni sierpień, Biden zarządził podobne ataki odwetowe w syryjskiej prowincji naftowej Jeleń Al Zourpo kilku atakach dronów na stronę koalicji, które nie spowodowały ofiar śmiertelnych.

READ  Wielka Brytania tworzy specjalną wizę dla absolwentów najlepszych uczelni na świecie

Ten atak miał miejsce tego samego dnia, w którym irańskie media państwowe ogłosiły, że generał z Kilka dni temu zamordowano Gwardię Rewolucyjnąkiedy był „na misji w Syrii jako doradca wojskowy”.

J