2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk powinien „przestać bawić się” „nie ingerencją” i wspierać demokrację w Nikaragui: Zovato

Daniel Zovato, politolog i menedżer Międzynarodowa idea W przypadku Ameryki i Karaibów zauważ, że Rząd Meksyku powinien „przestań grać„z”Brak zakłóceń„Byc przy tobie demokracja zatrudnienie Nikaragua, kraju, w którym w tę niedzielę obchodzone są wysoce wątpliwe wybory powszechne i gdzie Daniel Ortega Jest u progu reelekcji w obliczu masowych i uporczywych naruszeń procesu demokratycznego.

W rozmowie z Joaquin Lopez Doriga dla Twojej przestrzeni w Radio FormułyI Zovato Zastanawiał się, co dziś zrobiłby prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador, jeśli anulowali rejestrację w ostatnich wyborach Brązowa kobieta Wszyscy kandydaci opozycji zostali uwięzieni.

Co zrobiłby Andres Manuel Lopez Obrador, gdyby osobowość prawna Moreny została zniesiona w ostatnich wyborach, kiedy kandydował, a wszyscy przeciwnicy zostaliby uwięzieni? Co bym powiedział: nie ma potrzeby mieszać się w sprawy wewnętrzne?

„Niestety jesteśmy świadkami, że oprócz wstrzymania się od głosu Hondurasu i Gwatemali, rządy Meksyku i Argentyny ponownie wstrzymały się od głosu pod pretekstem nieingerencji i jest to kompletny absurd: zamordowano 328 młodych ludzi, siedmiu kandydatów opozycji trafiły do ​​więzienia, trzy partie opozycyjne zostały zlikwidowane.

Musimy przestać manipulować kwestią nieingerencji w sprawy wewnętrzne i obstawać przy demokracji oraz wolnych i uczciwych wyborach. Zauważył, że w Nikaragui jest dużo do stracenia.

Zovato Ranking wyborów w ten weekend w Nikaragua Jako „farsa wyborcza” zaaranżowana przez prezydenta Daniela Ortegę i jego żonę, wiceprezydenta, czasami nazywanego „współprzewodniczącym”, Rosario Murillo.

Wynik jest już gwarantowany, a wiemy, że jest tylko jeden zawodnik, Daniel Ortega. Wszyscy główni kandydaci opozycji, siedmioro z nich, są uwięzieni lub w areszcie domowym, a ich dane prawne dla trzech głównych zlikwidowanych partii zostały unieważnione. Wchodzimy w proces wadliwy, pozbawiony legitymacji i wiarygodności, którego wyniki muszą zostać odrzucone w Nikaragui i przez społeczność międzynarodową – powiedział.

„Od początku trzeciej fali demokratycznej w Ameryce Łacińskiej doświadczyliśmy kryzysów politycznych, ale nigdy nie było tak wadliwego procesu wyborczego, jak ten, którego jesteśmy świadkami w Nikaragui” – dodał.

READ  „Ktoś powinien był coś zrobić”: Kobieta zgwałcona w amerykańskim pociągu na oczach pasażerów

Dyrektor regionalny Idea Internacional zauważył, że wiele krajów robi wszystko, aby położyć kres Ortedze, jednak w Ameryce Łacińskiej panuje lenistwo i gdzie dyktatura w Nikaragui jest dozwolona w biały dzień.

Mobilizujemy społeczność międzynarodową, która przychodzi wspierać aktorów w Nikaragui. Wczoraj Kongres USA zatwierdził prawo urodzenia Daje to rządowi Ameryki Północnej kilka mechanizmów do opanowania Ortegi; Kanada dołącza do tej międzynarodowej koalicji, Unii Europejskiej, ale mamy deficyt w Ameryce Łacińskiej”.

Tu nie chodzi o to, czy jest to rząd prawicowy, czy lewicowy. Odnosi się to do tego, czy jesteś po stronie dyktatury, czy demokracji. W Ameryce Łacińskiej muszą nosić ubrania Długie spodnie. długie spodnie I stawić czoła temu wyzwaniu, zwłaszcza w przyszłym tygodniu, kiedy rozpocznie się Zgromadzenie Ogólne Organizacji Państw Amerykańskich. Mamy nadzieję, że Ameryka Łacińska zdecydowanie potępi tę farsę wyborczą i zastosuje do niej art. 21 Karty Demokratycznej Państw Amerykańskich i zawiesi przystąpienie Nikaragui do Organizacji Państw Amerykańskich, a także zestaw środków i sankcji mających na celu ograniczenie Ortegi i użycie siły. go do powrotu do negocjacji i reelekcji”.

Z informacjami od López-Dóriga Digital