24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Tomb Raider zmierza na konsole nowej generacji?

Nie da się ukryć, że Tomb Raider to seria, którą zna chyba każdy. Przygody Lary Croft elektryzują nie tylko fanów gier wideo, ale także kinematografii czy komiksów. Ostatnia gra z serii miała swoją premierę już spory czas temu. Od tego czasu zmieniło się wiele – nowe karty graficzne, nowa generacja konsol, premiera Cyberpunka… Czy zatem nie przyszedł czas na to, by Crystal Dynamics ogłosiło kolejne podejście do opowiedzenia historii Lary Croft? Okoliczności zdają się być nad wyraz sprzyjające, a zatem pozostaje nam tylko oczekiwanie.

Tomb Raider – nie tylko zagrasz, ale też przeczytasz i obejrzysz

Nie da się ukryć, że seria Tomb Raider to naprawdę wszechstronny produkt popkultury. Przygody Lary Croft zostały zaadaptowane nie tylko do świata Hollywood, ale również do gier wideo, komiksów, a nawet do kasyno online, gdzie dumnie bije rekordy popularności wśród bywalców tego miejsca. Skupiając się jednak na grach fabularnych, warto podkreślić, że Tomb Raider, a w szczególności pierwsze części, zaskarbiły sobie serca fanów z całego świata. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że seria opierała się na wciągającej fabule, a także innowacyjnej jak na tamte czasy rozgrywce.

Potencjał produktu Tomb Raider nie słabnie pomimo upływu lat, a „nowa trylogia” przygód Lary Croft na konsole i komputery osobiste nadal cieszy się całkiem sporą popularnością, mimo że od premiery ostatniej części minęły już trzy lata. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że już w listopadzie fani przygód Lary Croft będą mogli bawić się na urządzeniach z Androidem oraz iOS. Tomb Raider Reloaded będzie bowiem darmową grą mobilną z kategorii strzelanek. Swoje „trzy grosze” do tego znanego uniwersum ma również dołożyć Netflix, wraz ze swoją animowaną serią. Na ten moment nie wiemy jednak dużo o produkcji giganta wśród serwisów VOD.

READ  Grupo Laur planuje zostać międzynarodowym menadżerem i dostarczyć 2000 domów w Meksyku, Brazylii, Peru i Polsce.

Nowy Tomb Raider – jeśli nie teraz, to kiedy?

By zapowiedzieć kolejną odsłonę przygód Lary Croft przemawia kilka aspektów. Przede wszystkim, ostatnia część głównej serii ma już trzy lata na karku. Shadow of the Tomb Raider wydane zostało w 2018 roku i odniosło całkiem spory sukces, a zatem nie można mówić o tym, by był to blamaż ze strony Crystal Dynamics, który mógłby jakoś wpłynąć na przyszłość serii.

Swój udział w zapowiedziach wielu producentów miały też premiery nowej generacji konsol – PS5 i Xbox Series są już na rynku od kilku miesięcy i cały czas zyskują kolejnych nabywców. Tym samym, powoli można myśleć o tym, by już w 2022 roku zaczęły pojawiać się tytuły AAA na rzeczone konsole. Lepsza wydajność nowych produktów od Sony oraz Microsoftu pozwala rozwinąć skrzydła producentom, którzy mogą teraz tworzyć prawdziwe arcydzieła.

W tym roku przypada również swoisty kamień milowy serii Tomb Raider. Przygody Lary Croft zadebiutowały bowiem 25 lat temu! Sprzedaż gier w niemal 100 milionach egzemplarzy czy bijące rekordy popularności filmy z Angeliną Jolie to zdecydowania okazja do świętowania ćwierćwiecza serii. Z tej okazji można zatem pokusić się o głośnią zapowiedź nowej gry, prawda?

Last but not least, jak to mawiają Anglicy – ostatnio w sieci pojawiły się oferty pracy dla osób posiadających „wiedzę na temat środowiska naturalnego i architektonicznego”. Oczywiście zatrudnienie miałoby mieć miejsce w siedzibie Crystal Dynamics. Poszukiwanie nowych osób do zespołu niewątpliwie zwiastuje coś nowego. Nie wiadomo jednak, czy będzie to nowy Tomb Raider.

Gdy nie możesz doczekać się nowego Tomb Ridera zagraj w Definitive Survivor Trilogy

istnieje cień szansy na to, byśmy jeszcze w tym roku usłyszeli garść informacji o nowej grze z serii Tomb Raider. Jeśli jednak jesteś ogromnym fanem przygód Lary Croft i masz kilkadziesiąt godzin wolnego czasu, możesz zainteresować się Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy. Jest to kompilacja „nowej trylogii” okraszona wszystkimi dodatkami. Niestety pakiet ten został wydany tylko na „stare” i nowe konsole Microsoftu i Sony – brak tutaj wsparcia dla komputerów osobistych.

READ  Rozmieszczenie NATO w krajach bałtyckich i Polsce zostało skrytykowane przez Rosję