24 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Projekt CD w Polsce rozbudowuje cyberbank po uzyskaniu przychodów

Pudełka z grą Cyberpunk 2077 firmy CD Project są wystawione w Warszawie 14 grudnia 2020 r. REUTERS / Kacper Pembel / File Photo

  • 105 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu przekracza oczekiwania
  • Wiodące źródło cyberbanku dla kursów H1
  • Wersja nowej generacji ukaże się pod koniec 2021 r.

1 września (Reuters) – wersja robocza płyty CD (CDR.WA) Po tym, jak polski producent gier wideo Cyberpunk zapowiedział, że będzie pracować nad pierwszym rozszerzeniem na rok 2077, polska firma zajmująca się grami wideo ogłosiła, że ​​zysk netto za pierwsze półrocze.

Cyberpunk 2077 z gwiazdą Hollywood Keanu Reevesem był jedną z najbardziej oczekiwanych gier minionego roku, ale po kiepskim starcie wycofał się z Sony Games. (6758.T) PlayStation Store powróci na sześć miesięcy, dopiero w czerwcu. Czytaj więcej

Program CD (CDR.WA) Nie dostarczyła informacji na temat liczby sprzedanych jednostek cyberbanku w pierwszej połowie 2021 r., ale przedstawiciele firmy powiedzieli podczas telekonferencji, że gra była głównym źródłem przychodów w tym okresie.

Wiedźmin 3: Razem z Wild Hunt przychody projektu Cyberbank CD wzrosły o 29% w pierwszej połowie roku do 470,6 mln slotów (124 mln USD).

CD Projekt miał 105 mln zł zysku netto, o 28% mniej niż przed rokiem, ale więcej niż 71 mln oczekiwanych przez analityków.

Członek zarządu Michael Novakovsky powiedział w środowym apelu, że planowana ekspansja Cyberbanku obejmie opłaty dla graczy, podobne do tych, które zostały przekazane do Wiedźmina.

„Kiedy mówimy o rozszerzeniach, mówimy o najważniejszych rzeczach” – powiedział, jednak odmówił podania konkretnej daty jego uruchomienia.

CD Project naprawiał się od czasu wydania gry i wydał 10 linków i poprawek. Wzrósł do 131,2 mln zł z 72,1 mln w roku poprzednim.

Producent gier wideo planuje wydać kolejne wersje Cyberpunka i Wiedźmina 3 jeszcze w tym roku.

READ  Trener kadry Marcelo Mendes pokieruje w Polsce

„Dzięki stosunkowo niewielkiej liczbie wysokiej jakości gier nowej generacji dostępnych na rynku mamy nadzieję, że CP77 stanie się jednym z najlepiej sprzedających się tytułów” – napisali analitycy JP Morgan w notatce.

(1 USD = 3 8042 Slodis)

(Raport Anny Prochniki w Gdańsku); Montaż przez Marka Pottera i Alexandra Smitha

Nasze kryteria: Zasady Fundacji Thomson Reuters.