18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To przepowiednia Elona Muska o bankructwie kilku producentów w ciągu najbliższych 12 miesięcy

To przepowiednia Elona Muska o bankructwie kilku producentów w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Elona Muska Jest znany na całym świecie z tego, że od dawna zaliczany jest do najbogatszych ludzi na świecie. Ta ocena pozwoliła mu być świadkiem z pierwszej ręki wahań, jakich doświadczała światowa gospodarka przez cały rok. Chociaż nie wszystkie jego obserwacje i przewidywania były trafne, skłoniły wielu ważnych menedżerów do zwrócenia większej uwagi na to, co może nadejść. Teraz, przy okazji dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy Tesli, prezes przewidział Alarmujący scenariusz na najbliższe 12 miesięcyjak zostało opublikowane Wiadomości motoryzacyjne Europa.

Potentat samochodów elektrycznych ostrzegł publiczność, że pomimo tego, że jest firmą, która sprzedaje najwięcej samochodów elektrycznych na świecie, Nie jest „odporny” na kaprysy światowej gospodarkiCo, jak mówi, „będzie trudne przez następne 12 miesięcy”. Powiedział, że sam Musk potwierdził, że jego dwa nowe modele będą stanowić decydujący krok w złagodzeniu ataku nadchodzącej burzy finansowej.

Musk mówi, że opóźnienie w przybyciu Tesli Cybertruck jest oznaką trudnych czasów.

Jednak opóźnienie w pojawieniu się innych pojazdów już czekających na rozpoczęcie sprzedaży, takich jak Tesla Cybertruck, jest dla niego oznaką trudnych czasów nawet dla Tesli. jeden z Kamizelka ratunkowa Tym, co północnoamerykańska firma wykorzysta w tym potencjalnie trudnym czasie, jest skorzystanie po raz pierwszy z reklamy. Przetestujemy trochę użycie reklamy i zobaczymy, jak to działa.. To jest coś, z czego Tesla rezygnował przez całe swoje życie, aż do teraz.

„Tesla nie jest odporny na globalne otoczenie gospodarcze. Myślę, że sytuacja makroekonomiczna będzie trudna przez co najmniej następne 12 miesięcy” – powiedział Elon Musk podczas przemówienia na spotkaniu z akcjonariuszami. Oczekuje się, że niektóre firmy zbankrutują w tym roku , ale nie sprecyzował, czy byli wśród konkurentów Tesli. „Przejdziemy przez to i damy sobie radę, ale myślę, że wiele firm zbankrutuje”.

Straty operacyjne konkurencyjnych producentów Tesli.

Innym ważnym powodem, dla którego prezes Tesli przewiduje nadejście trudnego czasu, jest to, że Tesla nie osiągnęła oczekiwanych poziomów sprzedaży na pierwszy kwartał 2023 r., pomimo znacznej obniżki cen swoich samochodów elektrycznych. W rzeczywistości, w niedawnym badaniu opublikowanym przez Troy Teslik, widać, że kwiecień zeszłego roku był jedną z najgorszych marek w ostatnim czasie. Zdaniem Elona Muska jest to równoznaczne ze spowolnieniem gospodarki i wzmożoną konkurencją na rynku energii elektrycznej.

READ  Najlepszy roczny zysk od 2012 roku - El Financiero

Z drugiej strony kilku głównych inwestorów wskazuje, że Musk prawdopodobnie zaniedbuje firmę po niedawnym zakupie Twittera. Jednak plotki już sugerują, że osoba odpowiedzialna może go mieć Lindę Iaccarino jako jego potencjalnego następcę na stanowisku dyrektora generalnego sieci społecznościowej, dzięki czemu może skupić się na Tesli i innych jego firmach.

Dwa „nowe modele”, które Tesla planuje wprowadzić na rynek w nadchodzących miesiącach, mogą być ważnym zabezpieczeniem jej przyszłych interesów.

Elon Musk uzasadnił ten sentyment w następujący sposób: „To było krótkotrwałe odwrócenie uwagi, ponieważ musiałem przeprowadzić poważną operację na otwartym sercu na Twitterze, aby zapewnić firmie przetrwanie”. Wspomniał również, że sieć społecznościowa jest teraz w „stabilnym miejscu”. Równolegle z tematem wątku otrzymał pytanie od akcjonariusza o plotki, że odchodzi ze stanowiska CEO Tesli, na co odpowiedział po prostu: „To nie tak”.

Czy Tesla naprawdę będzie miał ciężki rok, jak przewidywał Elon Musk? Prawdę mówiąc, konkurencja na rynku pojazdów elektrycznych nie przestaje rosnąć dla firmy, zwłaszcza z nowymi chińskimi graczami kładącymi nacisk na stary kontynent. Jednak pozycjonowanie marki Tesli i jej nowa, bardziej atrakcyjna cena mogą być głównym zabezpieczeniem na „trudne czasy”.